przejście do treści strony

AktualnościRSS

Zmiany na ul. Rostockiej (17.11.2017)

Zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców na ulicy Rostockiej. Rozpoczęły się prace związane z budową chodnika i nowego oświetlenia. Zmian można spodziewać się jeszcze w tym roku.

Trwają wymiany nawierzchni (16.11.2017)

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na 10 szczecińskich ulicach. Drogowców można spotkać w kilku miejscach jednocześnie, dlatego prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną uwagę. Informujemy także, że w związku z robotami opóźnienia występują na liniach autobusowych łączących Szczecin z Policami.

Drugi etap modernizacji ul. Wiosennej (16.11.2017)

Lepsze połączenie na odcinku północ-południe pomiędzy osiedlami: Dąbie, Majowe, Słoneczne, Bukowe, lepszy dostęp do terenów rekreacyjnych. Wkrótce rozpocznie się drugi etap modernizacji ul. Wiosennej.

Jaśniej i bezpieczniej (13.11.2017)

Na kolejnej szczecińskiej ulicy piesi zyskali większy komfort i bezpieczeństwo. Na ul. Brodzińskiego pojawiły się LED-owe latarnie oraz nowy, wyremontowany chodnik. Lada dzień energooszczędne oświetlenie zaświeci w następnych miejscach.

Powstaje rondo przy Miodowej (10.11.2017)

W Szczecinie powstaje kolejne rondo. Kierowcy korzystają już z nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Miodowej i Chorzowskiej. Dzięki zmianie ruch będzie się odbywał bardziej płynnie, a autobusy komunnikacji miejskiej będą miały łatwiejszy wyjazd.

Dalszy ciąg robót na ul. Bogumińskiej (10.11.2017)

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, że w poniedziałek 13 listopada na ul. Bogumińskiej (odcinek od Orlenu do ul. Pokoju) po porannym szczycie komunikacyjnym rozpoczną się prace związane z układaniem nawierzchni bitumicznej.

Otwarcie ul. Jagiellońskiej (09.11.2017)

Na ulicy Jagiellońskiej trwają prace porządkowe i wykończeniowe. W piątek 10 listopada nastąpiło wprowadzenie stałej organizacji ruchu, a tym samym udostępnienie ul. Jagiellońskiej dla pojazdów i pieszych.

Roboty drogowe idą pełną parą (03.11.2017)

Trwają prace drogowe na kilku szczecińskich ulicach. Na początku przyszłego tygodnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na kolejnych. 6 listopada rozpocznie się remont ulicy Witkiewicza i Derdowskiego.

Ulica Sczanieckiej przejezdna! (31.10.2017)

Koniec utrudnień na ul. Sczanieckiej! We wtorek w godzinach wieczornych ulicą Emilii Sczanieckiej pojadą już samochody. Kierowcom zostaną udostępnione oba pasy w obu kierunkach modernizowanego odcinka.

Roboty na ul. Pokoju, Niedziałkowskiego i Skargi (30.10.2017)

Zarząd Dróg i Trasportu Miejskiego informuje, że dnia 2 listopada od godz. 8 planowane są roboty drogowe polegające na frezowaniu na ul. Pokoju, Niedziałkowskiego (odcinek Wąska — al. Jana Pawła II) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).

Łatwiej i bezpiecznie na Zwierzynieckiej (27.10.2017)

Mniejsze korki przy wjeździe do Szczecina. Łatwiejsza i bardziej bezpieczna komunikacja. To efekt wydłużenia lewoskrętu prowadzącego na Kijewo.

Ulica Kwiatowa w przebudowie (25.10.2017)

Trwają prace na ul. Kwiatowej. Wykonane zostały roboty rozbiórkowe, korytarzowe, ziemne, przebudowy odcinków odwodnienia i oświetlenia.

Na szczecińskich ulicach coraz jaśniej (18.10.2017)

Na szczecińskich ulicach robi się jaśniej. Energooszczędne, ledowe oświetlenie właśnie powstało, lub pojawi się wkrótce, w kolejnych miejscach. Takie rozwiązania gwarantują zużycie energii elektrycznej na optymalnym poziomie, a także zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dziesięć ulic zyska nową nawierzchnię (16.10.2017)

Dziesięć kolejnych ulic zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszą w tym tygodniu, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Start konsultacji ws. Sieci Tramwajowej Prawobrzeże (20.09.2017)

Ruszają kompleksowe konsultacje społeczne dotyczące planów stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże. W październiku odbędą się spotkania z mieszkańcami, a w miasto wyruszą ankieterzy. Konsultacje mają ułatwić podjęcie decyzji o kolejności realizacji trzech proponowanych wariantów.

przewiń do góry