przejście do treści strony

AktualnościRSS

Uchwała Krajobrazowa Miasta Szczecin 2017 — konsultacje (03.02.2017)

W dniach 8-28 lutego odbędą się konsultacje projektu Uchwały Krajobrazowej Miasta Szczecin 2017. Z dokumentem można się będzie zapoznać w siedzibie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie przy ul. Klonowica 5 (pokój 17), 71-241 Szczecin w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz na Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Szczecin pod adresem www.geoportal.szczecin.pl.

Jaśniej na niebezpiecznych przejściach dla pieszych (01.02.2017)

Zdecydowanie jaśniej zrobiło się na 9 przejściach dla pieszych. Zakończyły się prace związane w montażem specjalnych naświetlaczy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Teraz przejście na drugą stronę jezdni jest bardziej komfortowe, a sytuacji zagrażających życiu pieszych będzie dużo mniej.

Zmiany w ZDiTM (26.01.2017)

Nowy rok i nowe zadania przyniósł w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego zmiany. Duży nacisk zostanie położony na współpracę z Radami Osiedli. Szczeciński Budżet Obywatelski, działania drogowe, komunikacyjne, związane z utrzymaniem czystości oraz wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców naszego miasta — to dla nas priorytet. Od 1 lutego powołane zostanie nowe stanowisko Pełnomocnika ds. współpracy z Radami Osiedli.

O zachodzie słońca zrobi się jaśniej (25.01.2017)

Ponad 2100 metrów kabla, 31 słupów i opraw oświetleniowych i zrobiło się jaśniej. W środę wraz z istniejącym już oświetleniem ulicznym, zgodnie z zegarem astronomicznym, włączone zostały także nowe lampy przy ulicy Bogumińskiej.

Wymiana ciepła także na przystanku (25.01.2017)

Masz niepotrzebną kurtkę, czapkę lub rękawiczki? Od dzisiaj można je zostawić na wieszaku pod wiatą przystankową koło dworca Szczecin Główny. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz AMS, jako właściciel wiaty przyłączyli się do akcji Wymiana Ciepła.

Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo (20.01.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Przelotowej, Łubinowej, Nałkowskiej i Handlowej. Przekazany został plac budowy, a wykonawca czeka tylko na sprzyjające warunki atmosferyczne, żeby poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu.

przewiń do góry