przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nowa strefa 30 (22.01.2018)

Zmieniła się organizacja ruchu w kwartale ulic ograniczonych aleją Powstańców Wielkopolskich, ulicą Milczańską i liniami kolejowymi. Nowością jest strefa 30, która poprawia bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Zmiany komunikacyjne na prawobrzeżu (18.01.2018)

Niespełna dwa tygodnie zostały do uruchomienia nowej pętli autobusowej „Turkusowa”. Do dyspozycji pasażerów będą nie tylko wygodne przystanki, ale także tablice informacji pasażerskiej i biletomat. Najważniejsza jest jednak nowa siatka połączeń, dzięki której mieszkańcy prawobrzeża w wygodny sposób dojadą do centrum miasta i w poszczególne miejsca w swoich dzielnicach. Pełną informację w najbliższych dniach będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach na listy. Pętla rusza 29 stycznia.

Likwidacja przystanków „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95 (06.01.2018)

W związku z pracami wykonywanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. od dnia 8.01.2018 r. nastąpi wyłączenie z ruchu samochodowego wjazdu w ul. Ostową od ul. Radosnej i tym samym czasowej likwidacji ulegają przystanki „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95. Przejazd dla pojazdów będzie możliwy łącznikiem gruntowym od ul. Radosnej. Przewidywany termin zakończenia prac: 20.04.2018 r.

Tak pracowaliśmy w 2017 roku (05.01.2018)

Prawie 90 milionów złotych ZDiTM przeznaczył w ubiegłym roku na inwestycje związane z remontem infrastruktury drogowej (drogi i mosty). Poprawiły się warunki dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

Od stycznia ulicą Wróblewskiego tylko w jedną stronę (29.12.2017)

W ciągu ul. Wróblewskiego na Pogodnie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Obowiązywać będzie na całym odcinku od ul. Witkiewicza do ul. Wandy. Po zmianie organizacji ruchu w ulicę będzie można wjechać jedynie od strony Witkiewicza, co jednak nie wpłynie w żaden sposób na pozostałe relacje na tym skrzyżowaniu. Dodatkowa informacja dla kierowców na temat nowej organizacji pojawi się również od strony ulicy Wita Stwosza.

Jaśniej i bezpieczniej na kolejnych ulicach (27.12.2017)

Elektrooszczędne, LED-owe latarnie rozbłysły przy kolejnych szczecińskich ulicach. Dwadzieścia słupów z oświetleniem stanęło przy ulicach Wiklinowej i Azaliowej.

Ławki przy osiedlowych ulicach (27.12.2017)

Dwadzieścia jeden nowych ławek parkowych przybyło na dwóch szczecińskich osiedlach. Siedziska poprawią komfort mieszkańców. Na taki cel swoje dotacje postanowiły wydać Rady Osiedli: Majowe oraz Głębokie.

przewiń do góry