przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nie otwierać przed rokiem 2048. Kapsuła czasu już w wiadukcie (21.02.2018)

„Nie otwierać przed rokiem 2048”. Taki napis widnieje na kapsule czasu, która zostanie wbetonowana w wiadukt na ulicy Hożej. Przyszłe pokolenia odnajdą w niej pamiątki z roku 2018 — wydanie lokalnej gazety, rozkłady jazdy, zdjęcia mieszkańców i uczniów pobliskiej szkoły, a także niespodziankę od przedszkolaków.

Przebudowa ul. Arkońskiej — organizacja ruchu (14.02.2018)

Od 15 lutego br. od godz. 8:30 planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac przygotowawczych związanych z przebudową ul. Arkońskiej w Szczecinie. W związku z powyższym wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu uniemożliwiająca wjazd w ul. Arkońską od strony al. Wojska Polskiego.

Ludzie listy piszą… (08.02.2018)

W 2017 roku do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wpłynęło blisko 45 tysięcy pism, a dyspozytorzy Centrali Ruchu odbierali kilkadziesiąt telefonów dziennie. Mieszkańcy piszą wnioski, petycje i składają różnego rodzaju dokumenty urzędowe. Zdarzają się także donosy na sąsiada, anonse matrymonialne i pytania o rozkłady jazdy pociągów czy ceny w sklepach ogólnobudowlanych.

Gumowe rondo (05.02.2018)

W Szczecinie powstanie kolejne, gumowe tym razem, rondo. Nowość dla kierowców powinna być wprowadzona w tym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Zaleskiego i Papieża Pawła VI.

Nowy chodnik i oświetlenie na Rostockiej (29.01.2018)

Zakończyły się prace na ulicy Rostockiej. Pod koniec ubiegłego roku zostało włączone oświetlenie i już przed świętami Bożego Narodzenia poprawiło bezpieczeństwo na ulicy. W ramach zadania wybudowano również nowy chodnik na odcinku od ul. Jemiołowej do ul. Korony Północnej, a na wniosek mieszkańców zmian jest więcej.

Zmiany na Trasie Zamkowej (25.01.2018)

W najbliższych dniach rozpocznie się kolejny etap prac na Trasie Zamkowej. W związku z tym w poniedziałek 29 stycznia, po porannym szczycie komunikacyjnym, zamknięty zostanie zjazd w ulicę Jana z Kolna. Stosowne informacje wyświetlone będą na tablicach Systemu Zarządzania Ruchem. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i stosowanie się do oznakowania.

Widzisz dziurę w drodze? Zgłoś to (24.01.2018)

Przez trzy ostatnie miesiące 2017 roku drogowcy usunęli 7600 metrów kwadratowych ubytków w jezdni. Duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę sprzyja powstawaniu dziur. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę w sytuacji, gdy zauważą ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Likwidacja przystanków „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95 (06.01.2018)

W związku z pracami wykonywanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. od dnia 8.01.2018 r. nastąpi wyłączenie z ruchu samochodowego wjazdu w ul. Ostową od ul. Radosnej i tym samym czasowej likwidacji ulegają przystanki „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95. Przejazd dla pojazdów będzie możliwy łącznikiem gruntowym od ul. Radosnej. Przewidywany termin zakończenia prac: 20.04.2018 r.

przewiń do góry