przejście do treści strony

AktualnościRSS

Sezon na dziury w drodze (17.01.2017)

Zimą warunki atmosferyczne powinny przede wszystkim cieszyć, niestety duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę, przysparzają wielu problemów. Nastał sezon na powstawanie dziur. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę w sytuacji, gdy zauważą ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Świet(l)ny Szczecin — konkurs (13.01.2017)

Za oknami zima w pełnej okazałości. Klimatu dodają przepiękne ozdoby świąteczne, które można znaleźć niemal w każdej części Szczecina. Doskonale prezentują się także na zdjęciach. Dlatego też ZUK i ZDiTM ogłaszają konkurs, w którym można wygrać noworoczne gadżety. Co zrobić, aby wziąć w nim udział?

Prace w ramach Akcji Zima (13.01.2017)

Trwają prace w ramach Akcji Zima. Od wczesnych godzin porannych na naszych ulicach pracują pługi i paskarki. W tej chwili w Szczecinie na drogach można spotkać ponad 20 różnych wozów, a także kilkadziesiąt osób usuwających skutki trudnych warunków atmosferycznych.

Drogowe podsumowanie roku (11.01.2017)

W 2016 roku wyremontowano w ramach bieżącego utrzymania prawie 240 tysięcy metrów kwadratowych dróg i chodników. Jest to powierzchnia zbliżona do 33 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przeznaczył tylko na ten cel blisko 20 milionów złotych. Nawierzchnia zmieniła się na 30 różnych ulicach.

Ułatwienia dla pieszych w 2016 roku (21.12.2016)

Zakończyły się roboty w rejonie ulicy Mazurskiej. Na odcinku od Śląskiej do al. Jana Pawła II wymieniona została nawierzchnia i wyremontowano chodniki, teraz trwają prace porządkowe. To jedna z wielu inwestycji przygotowanych głównie z myślą o pieszych.

Zaparkuj i jedź (14.12.2016)

Ponad 400 nowych miejsc parkingowych dla samochodów jest już dostępnych dla kierowców na parkingu Park & Ride przy przystanku tramwajowym SST „Hangarowa”.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Hangarowej (15.11.2016)

Informujemy, że w środę w godzinach porannych zostanie wprowadzony na ulicy Hangarowej kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Oznacza to zawężenie jezdni do dwóch pasów ruchu, taka organizacja obowiązywać będzie przez 2 tygodnie. Z związku z tym prosimy o wybór tras alternatywnych — przez ulicę Floriana Krygiera, przez Dąbie — zjazd z mostu Pionierów w ulicę Eskadrowej, a następnie ulicą Przestrzenną w kierunku Gryfińskiej lub Pomorskiej. Zachęcamy także do skorzystania ze środków komunikacji zbiorowej.

przewiń do góry