przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nowe liczniki czasu światła dla kierowców (29.03.2017)

W przyszłym tygodniu na kolejnym skrzyżowaniu pojawią się liczniki czasu światła. Nowe urządzenia ZDiTM w zeszłym roku zamontował na skrzyżowaniu ulic Europejskiej — Bronowickiej — Krakowskiej, Europejskiej — Zbójnickiej, Europejskiej — Wrocławskiej. Teraz pojawią się jeszcze cztery na placu Rodła.

Utrudnienia w ruchu — procesja 31.03 (29.03.2017)

Informujemy, że w związku z planowaną na 31 marca procesją mogą pojawić się czasowe utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o szczególną uwagę w rejonie przemarszu.

A tymczasem w Gdyni… (27.03.2017)

217 czołgów, czyli ponad 9700 ton — taki ciężar miały wyburzone elementy starego mostu Cłowego. Prace związane z jego remontem idą pełną parą, aby pełną przejezdność osiągnąć w połowie wakacji. W Gdyni powstaje stalowa konstrukcja przęseł. Trwa wytwarzanie 24 segmentów, które będą połączone w Gdyni w dwa o długości 14 × 100 metrów. To właśnie te kolosy przypłyną do Szczecina w najbliższych tygodniach.

Rozpoczynamy wymianę nawierzchni — na pierwszy ogień ulice Gdańska i Szczawiowa (24.03.2017)

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicy Gdańskiej i Szczawiowej.

Ratujemy Bufo bufo (24.03.2017)

Ponad 2300 osobników Bufo bufo zostało uratowanych w 2016 roku przed tragiczną śmiercią pod kołami samochodów. Wiosenna akcja ratunkowa właśnie trwa. Ropucha szara, bo o niej mowa, jest gatunkiem chronionym i właśnie odważnie migruje do miejsc rozrodu przez drogę publiczną. Żaby ratowane są nie tylko przez dzieci, co roku te płazy przenoszone są także przez pracowników ZDiTM.

Nowa ścieżka dla rowerzystów w centrum (21.03.2017)

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa drogi dla rowerów w ciągu alei Niepodległości od ul. 3 Maja do Bramy Portowej, po stronie wschodniej. Inwestycja poprawi komfort cyklistów i uporządkuje ruch na chodniku w tym rejonie.

Nowość w Szczecinie poprawi bezpieczeństwo pieszych (20.03.2017)

Wyjątkowe oświetlenie przejścia dla pieszych pojawiło się na ulicy Kopernika. Specjalne światełka zatopione w jezdni włączają się automatycznie, gdy wyczują ruch pieszego. To nowość w Szczecinie i w całej Polsce.

Wraca akcja Pasażer od przedszkola (20.03.2017)

W zeszłym roku przez dwa miesiące zajezdnie autobusowe na Klonowica i Struga odwiedziło ponad 700 dzieci. Zapraszamy na wiosenną edycję akcji Pasażer od Przedszkola. Zajęcia organizowane przez ZDiTM, a także spółki przewozowe SPAK i SPAD przeznaczone są dla dzieci z przedszkoli i klas początkowych szkół podstawowych.

Otwarcie ofert na przebudowę ulicy Jagiellońskiej (17.03.2017)

Fontanna w centralnym punkcie, ławeczki, stojaki rowerowe, nowa zieleń i ruch uspokojony. Ulicę Jagiellońską i plac Zamenhofa czeka gruntowna przemiana. W piątek nastąpiło otwarcie ofert na roboty budowlane w tym rejonie.

Most Cłowy — raport z budowy (15.03.2017)

Zakończył się najbardziej widowiskowy etap remontu mostu Cłowego — demontaż przęseł. Teraz na placu budowy widać niewiele, ale to nie oznacza, że nie dzieje się nic. Części przyczółków — korpusu i skrzydełek, zostały rozebrane do poziomu fundamentów. Wszystkie wykonywane obecnie roboty wokół tych elementów zostały przewidziane umową i nie zagrażają terminowi przywrócenia przeprawy do używania.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Struga/Gryfińska/Hangarowa (14.03.2017)

W najbliższy czwartek, 16 marca zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Hangarowa/Struga/Gryfińska. Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Są chętni na budowę kładek (13.03.2017)

Trzy firmy zgłosiły się do realizacji budowy dwóch kładek dla pieszych w ramach zadania pn. „Rozbudowa ul. Krzewinkowej i ul. Budziszyńskiej o ciąg pieszo-rowerowy łączący z ul. Budziszyńską i z ul. Zagonową w Szczecinie”. Otwarcie ofert nastąpiło w ubiegły piątek, trwa analiza dokumentów.

Zmiany na naszych ulicach (10.03.2017)

W Szczecinie jest ponad 1400 ulic o różnej długości i natężeniu ruchu. Każdego dnia w wielu miejscach znikają lub pojawiają się nowe znaki i wprowadzane są organizacje ruchu. Szczególnie wiosną te zmiany są bardziej widoczne.

Nowe rondo już otwarte (07.03.2017)

Otwarte zostało rondo u zbiegu ulic Łubinowej, Handlowej i Nałkowskiej. Przywrócone zostają przystanki komunikacji miejskiej, a przejazd przez przebudowane skrzyżowanie jest płynny.

Niezbyt łaskawa zima dla drogowców (03.03.2017)

Tegoroczna zima nie była łaskawa dla naszych jezdni. Szczególnie po ulewnych deszczach na ulicach Szczecina odsłaniają się kolejne dziury. Drogowcy prowadzą wzmożone prace, jednak prosimy kierowców o szczególną uwagę i zgłoszenia, jeśli zauważą ubytki.

Nowe schody na ulicy Wojciechowskiego (01.03.2017)

Trwają prace związane z remontem schodów przy ulicy Wojciechowskiego. Po ich zakończeniu zdecydowanie poprawi się nie tylko komfort i bezpieczeństwo pieszych, ale także walor estetyczny. Po nowych schodach spacerować będzie można wiosną.

przewiń do góry