przejście do treści strony

AktualnościRSS

Jaśniej i bezpieczniej na kolejnych ulicach

opublikowano: 27.12.2017 15:32

Elektrooszczędne, LED-owe latarnie rozbłysły przy kolejnych szczecińskich ulicach. Dwadzieścia słupów z oświetleniem stanęło przy ulicach Wiklinowej i Azaliowej.

Od kilku dni na wymienionych ulicach jest jaśniej i bezpieczniej. Nowe latarnie instalowano w dwóch częściach. Łączny koszt inwestycji przy Wiklinowej i Azaliowej to 144 tys. zł.

W Szczecinie trwa sukcesywny montaż kolejnych energooszczędnych lamp. Od niedawna siedem latarni zużywających energię elektryczną na optymalnym poziomie oświetla ul. Brodzińskiego (na odcinku od ul. Matuszyńskiego do św. Stanisława Kostki). Równocześnie z latarniami powstał tu także nowy chodnik. Zaświeciły też LED-y przy ul. Myślenickiej. Od początku grudnia jaśniej jest również na ul. Harnasiów i Zbójnickiej. Ponadto trwa realizacja zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp.

Przypomnijmy, że w tym roku do użytku oddano już energooszczędne oświetlenie na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

przewiń do góry