przejście do treści strony

Archiwum aktualnościRSS

Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie (19.01.2017)

Tylko od początku roku w Szczecinie doszło do 9 kolizji z udziałem tramwaju i samochodu. Ostatnia, wyglądająca bardzo niebezpiecznie, miała miejsce dzisiaj w godzinach porannych na ulicy Żołnierskiej. Według relacji motorniczego powodem było wymuszenie pierwszeństwa przez dostawcze auto przejeżdżające przez torowisko. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Sezon na dziury w drodze (17.01.2017)

Zimą warunki atmosferyczne powinny przede wszystkim cieszyć, niestety duże spadki temperatur i wielokrotne w ciągu doby przechodzenie temperatury przez 0° w dół i w górę, przysparzają wielu problemów. Nastał sezon na powstawanie dziur. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę w sytuacji, gdy zauważą ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Świet(l)ny Szczecin — konkurs (13.01.2017)

Za oknami zima w pełnej okazałości. Klimatu dodają przepiękne ozdoby świąteczne, które można znaleźć niemal w każdej części Szczecina. Doskonale prezentują się także na zdjęciach, które nadesłano w ramach konkursu zorganizowanego przez ZUK i ZDiTM.

Prace w ramach Akcji Zima (13.01.2017)

Trwają prace w ramach Akcji Zima. Od wczesnych godzin porannych na naszych ulicach pracują pługi i paskarki. W tej chwili w Szczecinie na drogach można spotkać ponad 20 różnych wozów, a także kilkadziesiąt osób usuwających skutki trudnych warunków atmosferycznych.

Drogowe podsumowanie roku (11.01.2017)

W 2016 roku wyremontowano w ramach bieżącego utrzymania prawie 240 tysięcy metrów kwadratowych dróg i chodników. Jest to powierzchnia zbliżona do 33 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przeznaczył tylko na ten cel blisko 20 milionów złotych. Nawierzchnia zmieniła się na 30 różnych ulicach.

Zima nie zaskoczyła drogowców (05.01.2017)

Trwa usuwanie skutków opadów śniegu, intensywne prace w ramach Akcji Zima trwają od środowego popołudnia. W Szczecinie wszystkie główne drogi są przejezdne, a na ulicach wciąż pracuje ponad 20 pojazdów i kilkadziesiąt osób.

Utrudnienia w ruchu 6 stycznia (04.01.2017)

W związku z planowanym na 6 stycznia Orszakiem Trzech Króli mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie przemarszu, w godzinach 11:30-14:30.

Życzenia świąteczne (23.12.2016)

Wesołych Świąt!

Zmiany w organizacji ruchu i dodatkowa komunikacja na sylwestra (23.12.2016)

W związku z organizacją Sylwestra Miejskiego informujemy o utrudnieniach w ruchu i dodatkowych pojazdach komunikacji miejskiej.

Ułatwienia dla pieszych w 2016 roku (21.12.2016)

Zakończyły się roboty w rejonie ulicy Mazurskiej. Na odcinku od Śląskiej do al. Jana Pawła II wymieniona została nawierzchnia i wyremontowano chodniki, teraz trwają prace porządkowe. To jedna z wielu inwestycji przygotowanych głównie z myślą o pieszych.

przewiń do góry