przejście do treści strony

AktualnościRSS

Torowisko na ul. Krzywoustego zostanie zmodernizowane

opublikowano: 13.09.2017 12:43 · zmodyfikowano: 20.10.2017 21:59 · wiadomość archiwalna

Rozpoczyna się remont torowiska w ciągu ul. Krzywoustego. Kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej naprawy nawierzchni bitumicznej w obrębie torowiska w ul. Krzywoustego na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Kościuszki wraz z uzupełnieniem ubytków podbudowy w strefie okołoszynowej. Jest ona konieczna ze względu na wieloletnią eksploatację torowiska nie tylko przez tramwaje, ale i samochody, w tym ruch tranzytowy. Widząc pogarszający się stan torowiska, zadecydowano o wykonaniu remontu przed zimą.

Wykonawca usunie warstwę ścieralną na dwóch wewnętrznych pasach ruchu (torowisko tramwajowe) ul. Krzywoustego, następnie oczyści i wypełni ubytki przy szynie0 a następnie wykona nową warstwę ścieralną. Powyższe zostanie wykonane na długości ok. 530 metrów bieżących torowiska. Planowany termin rozpoczęcie prac i wprowadzenia tej organizacji ruchu to 16 września br. (sobota), roboty mają się zakończyć do 28 października.

Organizacja ruchu

W związku z tym przygotowany został projekt tymczasowej organizacji ruchu, który obejmuje ciąg ulic: Wyszyńskiego, pl. Zwycięstwa, ul. Krzywoustego i pl. Kościuszki. W ciągu ul. Krzywoustego wyłączone z ruchu ogólnego zostaną pasy wewnętrzne, znajdujące się na torowisku. Z pl. Zwycięstwa oraz al. Wojska Polskiego uniemożliwiony będzie wjazd w ul. Kopernika.

Pojazdy zmierzające od strony Bramy Portowej będą miały możliwość skrętu w prawo w al. Wojska Polskiego lub jazdę na wprost w ciąg ul. Krzywoustego. Pojazdy zmierzające od strony al. Wojska Polskiego będą mogły wykonać wyłącznie skręt na relacji w prawo w ul. Krzywoustego.

Uniemożliwiony zostanie również przejazd poprzeczny przez ul. Krzywoustego z ulic Bogusława X oraz Królowej Jadwigi. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie na relacji skrętu w prawo w ciąg ul. Krzywoustego.

Na ul. Wyszyńskiego, przed pl. Brama Portowa, do ul. Krzywoustego wyłączony zostanie z ruchu lewy pas służący do jazdy na wprost. Ponadto w ciągu al. Niepodległości na kierunku do Bramy Portowej wyłączony z ruchu ogólnego zostanie jeden z dwóch prawoskrętów prowadzących w kierunku pl. Zwycięstwa.

Podobne zmiany czekać będą kierowców zmierzających w stronę pl. Zwycięstwa w ciągu ul. Krzywoustego przed pl. Kościuszki. Tam również jeden z pasów ruchu prowadzących na wprost zostanie wyłączony przed skrzyżowaniem, dostępny będzie tylko pas do skrętu w lewo w ciąg al. Piastów oraz jeden pas na wprost w dalszy ciąg ul. Krzywoustego.

Objazd drogi krajowej nr 10 (DK10) na kierunku ul. Ku Słońcu poprowadzony zostanie ulicami Krzywoustego, 26 Kwietnia, Derdowskiego, rondo Gierosa.

Komunikacja miejska

W związku z remontem torowiska zostają zamknięte pasy ruchu, po których poruszają się tramwaje linii 7, 8, 9 i 10. Skierowane one zostaną na trasy zastępcze. Do obsługi rejonu Gumieniec utworzona zostanie zastępcza linia autobusowa 808 kursująca na trasie Brama Portowa — pl. Zwycięstwa — Krzywoustego — pl. Kościuszki — Sikorskiego — Ku Słońcu (przystanek końcowy „Gumieńce” na wysokości ulicy Kwiatowej).

Na trasie linii obowiązują następujące przystanki:

Linie tramwajowe

 1. Linia 1 kursuje wg specjalnego rozkładu jazdy ze zwiększeniem częstotliwości z 24 do 12 min w godzinach pozaszczytowych.
 2. Kursy dojazdowe i zjazdowe linii 2 z/do zajezdni Pogodno realizowane będą przez pl. Rodła — Matejki — Wyszyńskiego (z/do Dworca Niebuszewo — przez Dworcową). Kurs zjazdowy w soboty i dni świąteczne o godz. 19:17 z Turkusowej zostaje przesunięty na godz. 19:21.
 3. Linia 4 zostaje zawieszona.
 4. Linia 7 kursuje na trasie Krzekowo — Jagiellońska — pl. Rodła — Matejki — Turkusowa wg specjalnego rozkładu jazdy, bez zmian częstotliwości.
 5. Linia 8 kursuje na trasie Plac Rodła — Matejki (powrót al. Wyzwolenia) — Brama Portowa — Turkusowa wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.
 6. Linia 9 kursuje na trasie Głębokie — al. Bohaterów Warszawy — Jagiellońska — al. Piastów — Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.
 7. Linia 10 kursuje na trasie Potulicka — Las Arkoński wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.

Linie autobusowe

Wprowadza się objazd dla linii 87 i E na kierunku do Bramy Portowej.

Bilety

Wprowadza się następujące zasady korzystania z biletów liniowych dla pasażerów:

 1. Bilet na linię 8 obowiązuje również:
  • na linii 808,
  • na wszystkich innych liniach tramwajowych i autobusowych na zwykłej trasie linii 8.
 2. Bilet na linię 7 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na liniach 11 i 12 na trasie pl. Kościuszki — al. Piastów,
  • na linii 9 na trasie pl. Kościuszki — Wawrzyniaka,
  • na linii 75 na trasie Wyszyńskiego — Turzyn,
  • na linii 61 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na linii 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki.
 3. Bilet na linię 4 obowiązuje również:
  • na liniach 5 i 7 na trasie Krzekowo — al. Piastów,
  • na liniach 11 i 12 na trasie al. Piastów — Pomorzany,
  • na linii 9 na trasie Wawrzyniaka — Pomorzany.
 4. Bilet na linię 10 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie Gumieńce — Brama Portowa,
  • na liniach 61, 75, 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki.
 5. Bilet na linię 9 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie pl. Kościuszki — Brama Portowa,
  • na liniach 61, 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na linii 75 na trasie Brama Portowa — Turzyn.
 6. Ponadto bilety zakupione na daną linię ważne są na zmienionych trasach oraz na wszystkich innych liniach na przystankach pokrywających się zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta nr 160/16, rozdział 4, § 6, ust. 13.

Wykonawcą robót jest firma Niwa Szczecin sp. z o.o. Koszt to 4 669 779,50 zł.

powiązane linie: 1, 2, 4, 7, 8, 9, 10, 61, 81, 87, E

przewiń do góry