przejście do treści strony

AktualnościRSS

Kilometry na prąd

opublikowano: 01.12.2017 14:43 · zmodyfikowano: 04.12.2017 15:15 · wiadomość archiwalna

W miejskim powietrzu będzie mniej spalin. Szczecin ekologicznie modernizuje swoją flotę pojazdów i kupuje kolejne auta elektryczne. Do Szczecina trafiły następne cztery takie pojazdy. To już drugi taki zakup dokonany przez ZDiTM w tym roku.

Tym razem na zlecenie ZDiTM do Szczecina trafiły cztery auta marki Nissan E-NV200. To auta z napędem w 100 proc. elektrycznym. Zasilanie silnikowi zapewnia wyłącznie zaawansowany akumulator litowo-jonowy o pojemności baterii wynoszącej 24 kWh. Dzięki temu jest to pojazd nieemisyjny i ekologiczny. Na jednym ładowaniu może pokonać ponad 150 km, a przejechanie 100 km w warunkach miejskich kosztuje około 6 zł. Auta mają około 4,2 m³ przestrzeni ładunkowej, dzięki czemu będą zapewniać wygodny transport osób oraz materiałów przewożonych przez miejskie jednostki.

Trzy z zakupionych właśnie aut trafią do dyspozycji pracowników Domów Pomocy Społecznej, a jeden będzie używany przez ZDiTM. Samochody kosztowały 526 364 zł, a ich dostawcą była firma Polmotor Auto-Serwis.

Przypomnijmy, że w lipcu do Szczecina trafiły już pierwsze cztery takie pojazdy — auta marki Nissan Leaf. Z dwóch korzysta ZDiTM, a z pozostałych placówki oświaty.

Ponadto w naszym mieście powstaną trzy ogólnodostępne stacje szybkiego ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli lepsze możliwości naładowania aut. Stacje powinny zostać oddane do użytku na początku przyszłego roku. Samochody naładujemy w punktach przy ul. Klonowica, Felczaka, Tetmajera. Będą one ogólnodostępne i darmowe.

przewiń do góry