przejście do treści strony

AktualnościRSS

Tłumy najmłodszych pasażerów

opublikowano: 05.12.2017 10:04 · zmodyfikowano: 05.12.2017 21:23 · wiadomość archiwalna

Ponad 800 dzieci wzięło udział w tym roku w akcji „Pasażer od przedszkola”. Zajezdnie na ul. Klonowica i Struga odwiedzały dzieci z 40 szczecińskich szkół i przedszkoli.

Dzieci podczas spotkań „Pasażer od przedszkola” dowiedziały się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane były sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiedzieli się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu zeszłego roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Tylko w tym roku było to około 800 osób, a od początku trwania akcji około 1300! Dzieci podczas spotkań otrzymały ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także upominki. Wiosną planowana jest kolejna edycja „Pasażera od przedszkola”.

przewiń do góry