przejście do treści strony

AktualnościRSS

Zeskanuj kod i sprawdź, kiedy przyjedzie Twój autobus

opublikowano: 27.02.2018 12:08 · zmodyfikowano: 27.02.2018 12:23

W prawie 1000 miejscach dostępne są już dodatkowe ułatwienia dla pasażerów, końcowi dobiega umieszczanie tabliczek z kwadratowym kodem graficznym. Skanując go można sprawdzić, za ile minut przyjedzie autobus lub tramwaj. Docelowo rozwiązaniem mają być objęte wszystkie przystanki.

Specjalne kody QR pojawiają się na słupkach lub gablotach przystankowych. Gdy zeskanujemy kod za pomocą dowolnej aplikacji QR na smartfonie lub tablecie, na ekranie naszego urządzenia mobilnego pojawi tablica z rzeczywistymi czasami odjazdów zalogowanych autobusów lub tramwajów dla przystanku, na którym się znajdujemy. Najkrócej mówiąc, jest to wirtualny odpowiednik tablicy elektronicznej.

Przypominamy także, że wszelkie usterki lub braki na przystankach można zgłaszać telefonicznie oraz za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej ZDiTM. Najczęściej pojawiające się zgłoszenia dotyczą braku lub zniszczenia rozkładów jazdy. Teraz dzięki kodom QR pasażerowie mają dodatkową możliwość sprawdzenia, kiedy przyjedzie pojazd.

przewiń do góry