przejście do treści strony

Archiwum aktualnościRSS

Tramwaje wracają na Krzywoustego (20.10.2017)

Na dzień 24 października zaplanowano wznowienie ruchu tramwajowego i przywrócenie stałej organizacji ruchu w ciagu ul. Krzywoustego.

Marsz Różowej Wstążki (20.10.2017)

W dniu 21 października w godz. 11:45-13:00 odbędzie się „Marsz Różowej Wstążki”. Na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia.

Sieć Tramwajowa Prawobrzeże — konsultacje (20.10.2017)

Trwają konsultacje społeczne dotyczące planów stworzenia Sieci Tramwajowej Prawobrzeże. Przed nami ostatnie, trzecie spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w poniedziałek 23 października. Konsultacje mają ułatwić podjęcie decyzji o kolejności realizacji trzech proponowanych wariantów.

Na szczecińskich ulicach coraz jaśniej (18.10.2017)

Na szczecińskich ulicach robi się jaśniej. Energooszczędne, ledowe oświetlenie właśnie powstało, lub pojawi się wkrótce, w kolejnych miejscach. Takie rozwiązania gwarantują zużycie energii elektrycznej na optymalnym poziomie, a także zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dziesięć ulic zyska nową nawierzchnię (16.10.2017)

Dziesięć kolejnych ulic zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszą w tym tygodniu, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Utrudnienia na Kniewskiej, zmiany w komunikacji (12.10.2017)

Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Szczecinie informuje, że planuje od dnia 13.10.2017 (piątek) godz. 15:00 do dnia 14.10.2017 (sobota) godz. 18:00 przystąpić do awaryjnego zajęcia pasa drogowego na ul. Kniewskiej przy ul. Lubczyńskiej. W związku z naprawą kanalizacji przewidujemy zamknięcie całej szerokości drogi, co będzie skutkować brakiem możliwości przejazdu pojazdów na ul. Kniewską od strony ul. Lubczyńskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Dzieci wracają do zajezdni! (12.10.2017)

Dzieci znów odwiedzą zajezdnię autobusową na Klonowica. Rozpoczynamy jesienną edycję akcji „Pasażer od przedszkola”. W zeszłym roku ponad 700 maluchów dowiedziało się, jak należy zachowywać się w pojazdach komunikacji miejskiej i na przystanku. Ile grup przyjedzie do nas tym razem, dowiemy się z końcem listopada.

Szybko i wygodnie do tramwaju na prawobrzeżu. Rozpoczynamy konsultacje projektu siatki połączeń (11.10.2017)

Jak będzie wyglądać schemat sieci autobusowej na prawobrzeżu po uruchomieniu pętli autobusowo przy ul. Turkusowej? Rozpoczyna się dyskusja na temat projektu siatki połączeń. Chodzi o wygodę pasażerów, jak najlepsze, szybkie i wygodne skomunikowanie mieszkańców prawobrzeżnych osiedli z liniami SST. Oto projekt sieci połączeń.

Przystanek „Basen Górniczy” przeniesiony (11.10.2017)

W związku z organizacją ruchu na czas remontu Trasy Zamkowej wprowadzającą buspas na odcinku od Basenu Górniczego do przystanku „Port Centralny” przystanek „Basen Górniczy” dla linii pospiesznych A, B, C, D, E, G zostaje przeniesiony na przystanek autobusowo-tramwajowy „Basen Górniczy”. Zmiana będzie obowiązywać do odwołania. 

Mobilna Karta Miejska również na iOS (06.10.2017)

Kolejne osoby mogą korzystać z Mobilnej Karty Miejskiej i ofert, jakie przygotowaliśmy. Teraz dostęp mają także użytkownicy systemu iOS, dzięki temu także oni mogą zdobyć darmowy przejazd! Wystarczy pobrać intuicyjną aplikację, która krok po kroku poprowadzi użytkownika przez oferty i taryfy miejskie. Tylko za jej pomocą można też nabywać karnety 10-przejazdowe w cenie dziewięciu lub bilet za złotówkę - teraz już zarówno na iOS jak i Android.

przewiń do góry