przejście do treści strony

AktualnościRSS

Otwarcie wiaduktu na ulicy Hożej (24.04.2018)

W najbliższy czwartek otwarty dla ruchu zostanie wiadukt na ulicy Hożej, kończą się na nim prace remontowe. Komunikacja miejska wróci na swoje stałe trasy, a kierowcy nie będą już musieli korzystać z objazdów.

Zakończenie prac na ul. Kwiatowej (23.04.2018)

Mieszkańcy i pasażerowie komunikacji miejskiej odetchną z pewnością z ulgą, kończy się remont ulicy Kwiatowej. We wtorek rano komunikacja miejska wróci na swoje stałe przystanki i będzie już można przejechać odmienioną ulicą.

Autobusy zamiast tramwajów i dodatkowa linia z P&R (20.04.2018)

W związku z pracami planowanymi na torowisku pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej, w dniach 22-28 kwietnia wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Basen Górniczy — Turkusowa. Na czas prowadzenia robót wprowadzone zostaną linie zastępcze do pętli „Turkusowa”.

Kolejny etap prac na Trasie Zamkowej (19.04.2018)

W związku z kolejnym etapem prac na Trasie Zamkowej informujemy o możliwych utrudnieniach. W najbliższy poniedziałek wyłączony zostanie prawy pas jezdni wyjazdowej z miasta. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Sezon na malowanie (18.04.2018)

Monte Cassino, al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego — to pierwsze z ulic, na których odnowione zostanie oznakowanie poziome. Pogoda sprzyja, więc na dobre rozpoczynają się prace, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. W zeszłym roku na nowe linie na naszych jezdniach wykorzystano ponad 48 ton farby.

137 miejsc z zielonym, żółtym i czerwonym (11.04.2018)

W Szczecinie jest 137 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Każdego dnia służby podejmują na nich interwencje związane między innymi z usuwaniem usterek czy wymianą przepalonych żarówek — wszystko, by po naszym mieście można było chodzić i jeździć wygodnie i bezpiecznie.

Pierwsi wiosenni goście w zajezdni autobusowej (06.04.2018)

Pierwsza wiosenna grupa odwiedziła już zajezdnię autobusową przy ul. Struga. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 rozpoczęli naszą akcję, a spółki Dąbie i Klonowica zapraszają dzieci na spotkania z cyklu „Pasażer od przedszkola”.

Bufo bufo potrzebuje naszej pomocy (05.04.2018)

Ponad 2500 osobników Bufo bufo zostało uratowanych w 2017 roku przed tragiczną śmiercią pod kołami samochodów. Wiosenna akcja ratunkowa właśnie trwa. Ropucha szara, bo o niej mowa, jest gatunkiem chronionym i właśnie odważnie migruje do miejsc rozrodu przez drogę publiczną. Co roku te płazy przenoszone są także przez pracowników ZDiTM.

Drogowcy będą łatać „na ciepło” (03.04.2018)

Drogowcy zmieniają technikę łatania ubytków w jezdni. Prognozowane są coraz wyższe temperatury, więc dziury, które powstały zimą będą usuwane przy pomocy rozgrzanej mieszanki mineralno-asfaltowej. W awaryjnych sytuacjach nadal stosowana będzie metoda „na zimno”.

przewiń do góry