przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Będzie łatwiej dojechać do portu

opublikowano: 30.08.2017 11:25 · zmodyfikowano: 30.08.2017 19:55 · wiadomość archiwalna

fot. Google

Ulica Łowiecka w Szczecinie zostanie przebudowana. Inwestycja ułatwi dojazd do tutejszego obszaru przemysłowego nad Odrą.

Planowany jest remont na odcinku od bramy wjazdowej na teren FOSFAN S.A. do ul. Nad Odrą. Celem inwestycji jest poprawa dostępności do terenów przemysłowych, w tym również nabrzeży portowych „Portu Nad Odrą”. Realizacja planowanej przebudowy spowoduje poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa na ul. Fabrycznej i Kolejowej. Obecnie samochody ciężarowe muszą tam stać w długich kolejkach. Poprawa przejezdności wpłynie także na zmniejszenie hałasu, ograniczy emisję szkodliwych substancji. Stworzenie alternatywnego dojazdu wpłynie korzystnie na warunki ruchu i bezpieczeństwa na ul. Nad Odrą. Istnienie dobrego połączenia w znacznym stopniu ograniczy możliwość wystąpienia sytuacji awaryjnych oraz ich negatywnych skutków dla tutejszego obszaru przemysłowego. W szczytowych miesiącach na terenie firmy FOSFAN załadowywanych jest około 100 samochodów ciężarowych w ciągu doby.

W wyniku prac zmieniona zostanie funkcja ulicy Łowieckiej, która z ulicy typowo dojazdowej została zaprojektowana na główną ulicę łączącą tereny przeładunkowo-produkcyjne z ul. Nad Odrą. Dlatego zdecydowano się podnieść jej wymagania eksploatacyjne, oraz zmienić architekturę jezdni w zakresie:

Przebudowie drogi towarzyszyć będzie też budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci wodociągowej i oświetlenia. ZDiTM ogłosił właśnie informację o wyborze oferty. Wykonawcą będzie firma Strabag, która na wykonanie zadania będzie miała 5 miesięcy od momentu przekazania placu budowy. Koszt inwestycji to 1 907 826,37 zł.

przewiń do góry