przejście do treści strony

AktualnościRSS

Ulica Sczanieckiej przejezdna!

opublikowano: 31.10.2017 09:26 · zmodyfikowano: 31.10.2017 11:04 · wiadomość archiwalna

Koniec utrudnień na ul. Sczanieckiej! We wtorek w godzinach wieczornych ulicą Emilii Sczanieckiej pojadą już samochody. Kierowcom zostaną udostępnione oba pasy w obu kierunkach modernizowanego odcinka.

Remont ul. Sczanieckiej rozpoczął się na początku września. Prace odbywały się na odcinku pomiędzy ul. Cyryla i Metodego a wiaduktem kolejowym. Podczas inwestycji zmodernizowana została nie tylko jezdnia, która zyskała nową nawierzchnię bitumiczną. Bardzo istotną nowością jest budowa chodnika, który zostanie poprowadzony wzdłuż jezdni w kierunku centrum. Wcześniej droga dla pieszych po tej stronie kończyła się na wysokości przystanku autobusowego „Wilcza Wiadukt”. Po drugiej stronie ul. Sczanieckiej istniejący już trotuar został odnowiony.

Remont ulicy Sczanieckiej to także dobra wiadomość dla rowerzystów, którzy zyskali kilkusetmetrowy odcinek drogi rowerowej. To odcinek, który ułatwi poruszanie się jednośladem pomiędzy istniejącymi już pasami rowerowymi na ul. Gontyny, Emilii Plater, Wilczej. W ramach prac wyremontowany został także wiadukt w ciągu ul. Sczanieckiej. Wykonawcą jest firma Strabag sp. z o.o. Koszt prac to 3 682 000 zł.

przewiń do góry