przejście do treści strony

AktualnościRSS

Roboty drogowe idą pełną parą

opublikowano: 03.11.2017 12:41 · zmodyfikowano: 08.11.2017 09:03 · wiadomość archiwalna

Trwają prace drogowe na kilku szczecińskich ulicach. Na początku przyszłego tygodnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na kolejnych. 6 listopada rozpocznie się remont ulicy Witkiewicza i Derdowskiego.

Prace związane z frezowaniem nawierzchni prowadzone będą poza szczytem komunikacyjnym i rozpoczną się w poniedziałek wieczorem. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Przypominamy, że w ramach tego zadania nawierzchnia zmieni się na 10 ulicach — Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), ul. Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej), Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą), Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa), ul. Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju), Kablowej (od ul. Lubczyńsiej do granic miasta), Witkiewicza (odcinek od ul. Grota-Roweckiego do ul. Jana Styki), Derdowskiego (od Witkiewicza do zjazdu na ogródki działkowe), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II — Unisławy) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).

W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Łączna wartość całej inwestycji to 8,9 mln zł. Wykonawca, firma Strabag, ma czas do końca listopada.

przewiń do góry