przejście do treści strony

AktualnościRSS

Dalszy ciąg robót na ul. Bogumińskiej

opublikowano: 10.11.2017 11:47 · zmodyfikowano: 10.11.2017 19:53 · wiadomość archiwalna

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, że w poniedziałek 13 listopada na ul. Bogumińskiej (odcinek od Orlenu do ul. Pokoju) po porannym szczycie komunikacyjnym rozpoczną się prace związane z układaniem nawierzchni bitumicznej.

Roboty te będą się odbywać codziennie po porannym szczycie komunikacyjnym do godzin wieczornych (będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych). Planowany termin zakończenia robót na ul. Bogumińskiej to 21 listopada. Podczas wykonywania prac ulica będzie przejezdna, ale ruch będzie się odbywać wahadłowo. Kierowców prosimy o szczególną uwagę, także ze względu na odkrywane podczas prac urządzenia podziemne.

13 i 14 listopada w godz. 8-17 planowane są także prace bitumiczne na ul. Kwiatów Polskich.

Przypominamy, że w ramach tego zadania nawierzchnia zmieni się na 10 ulicach — Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), ul. Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej), Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą), Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa), ul. Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju), Kablowej (od ul. Lubczyńsiej do granic miasta), Witkiewicza (odcinek od ul. Grota-Roweckiego do ul. Jana Styki), Derdowskiego (od Witkiewicza do zjazdu na ogródki działkowe), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II — Wąska) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).

W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Łączna wartość całej inwestycji to 8,9 mln zł. Wykonawca, firma Strabag, ma czas do końca listopada.

przewiń do góry