przejście do treści strony

AktualnościRSS

Jaśniej i bezpieczniej

opublikowano: 13.11.2017 11:29 · zmodyfikowano: 13.11.2017 12:25 · wiadomość archiwalna

Na kolejnej szczecińskiej ulicy piesi zyskali większy komfort i bezpieczeństwo. Na ul. Brodzińskiego pojawiły się LED-owe latarnie oraz nowy, wyremontowany chodnik. Lada dzień energooszczędne oświetlenie zaświeci w następnych miejscach.

Siedem latarni zużywających energię elektryczną na optymalnym poziomie oświetla ul. Brodzińskiego w Szczecinie (na odcinku od ul. Matuszyńskiego do św. Stanisława Kostki). Równocześnie z latarniami powstał tu także nowy chodnik. Jeszcze w tym tygodniu zaświecą kolejne latarnie – przy ul. Myślenickiej.

Ponadto budowa oświetlenia drogowego realizowana jest w ciągu ul. Zbójnickiej (odcinki od ul. Krakowskiej do Europejskiej oraz od ul. Europejskiej do granic miasta) i ul. Harnasiów (od ul. Zbójnickiej do ul. Lajkonika).

Przekazany został plac budowy dla realizacji zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp. Budowa oświetlenia LED odbywa się także przy ul. Azaliowej i Wiklinowej”, gdzie łącznie pojawi się kolejnych 20 latarni.

Przypomnijmy, że w sierpniu oddano do użytku energooszczędne oświetlenie w kilku punktach miasta: na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

przewiń do góry