przejście do treści strony

AktualnościRSS

Wymiana ciepła także na przystanku

opublikowano: 07.12.2017 12:05 · zmodyfikowano: 07.12.2017 14:27 · wiadomość archiwalna

Masz niepotrzebną kurtkę, czapkę lub rękawiczki? Od dzisiaj będzie można je zostawić na wieszaku pod wiatą przystankową koło Dworca Szczecin Główny. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz AMS, jako właściciel wiaty, przyłączyli się kolejny raz do akcji Wymiana Ciepła.

W Szczecinie pojawia się coraz więcej wieszaków, które mają być miejscem wymiany pomiędzy niosącymi pomoc a osobami potrzebującymi. Wymiana Ciepła odbywać się będzie teraz także pod wiatą przystankową koło dworca, w planach jest także wieszak na ulicy Kołłątaja. Liczymy na to, że akcja i udostępnione przez ZDiTM i AMS lokalizacje okażą się przydatne i w ten sposób osoby potrzebujące uzyskają pomoc. 

Oczywiście będziemy monitorować te miejsca i sprawdzać, czy na przystankach nie dochodzi do aktów wandalizmu oraz czy nie powstaje tam bałagan. Lokalizacja wieszaków i ich przeznaczenie nie może także stanowić uciążliwości dla pasażerów. 

ZDiTM i AMS włączają się w akcję kolejny raz. W zeszłym roku wymiana ciepła pod Dworcem PKP odbywała się spokojnie, bez większych problemów dla pasażerów. Swoimi ubraniami podzieliło się w tym miejscu kilkadziesiąt osób.

Więcej o akcji.

przewiń do góry