przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Gumowe rondo

opublikowano: 05.02.2018 13:22 · zmodyfikowano: 05.02.2018 15:00 · wiadomość archiwalna

W Szczecinie powstanie kolejne, gumowe tym razem, rondo. Nowość dla kierowców powinna być wprowadzona w tym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Zaleskiego i Papieża Pawła VI.

W naszym mieście jest ponad 40 rond różnej wielkości. To rozwiązanie poprawia płynność ruchu w wielu miejscach i cieszy się uznaniem kierowców. W najbliższych dniach, pilotażowo, pojawi się na skrzyżowaniu, na którym obecnie obowiązuje pierwszeństwo na ulicach Słowackiego — Zaleskiego. W godzinach szczytu komunikacyjnego pojazdom wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej trudno włączyć się w relację ulic z pierwszeństwem przejazdu. Zmiany podyktowane są także zbliżającą się przebudową ulicy Arkońskiej, podczas której spodziewany jest wzrost natężenia ruchu w tym rejonie.

Ruch okrężny wprowadzony zostanie na zasadzie minironda z gumową wyspą centralną o średnicy 7 metrów. Dla lepszej widoczności pojawią się także elementy odblaskowe.

Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na okres kilku miesięcy, podczas których przeprowadzane będą okresowe badania płynności ruchu. W przypadku pogorszenia warunków dla kierowców rondo zostanie zlikwidowane.

W związku z przebudową ulicy Arkońskiej i nową organizacją ruchu zmieni się cykl świateł na skrzyżowaniach aleja Wojska Polskiego — Zaleskiego, Zaleskiego — Wyspiańskiego, Pawła VI — Niemierzyńska i Arkońska — Wszystkich Świętych.

Prosimy kierowców o szczególną uwagę i stosowanie się do zmienionego oznakowania. Zmiany będą wprowadzane najprawdopodobniej w czwartek, w zależności od warunków atmosferycznych.

przewiń do góry