przejście do treści strony

AktualnościRSS

Majowe zmiany w komunikacji miejskiej (25.04.2018)

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym informujemy o zmianach w komunikacji miejskiej. Dodatkowo pasażerów linii 52, 62 i 533 zachęcamy do wcześniejszego przygotowania się do podróży, ponieważ w najbliższych dniach wprowadzone zostaną dla nich korekty.

Otwarcie wiaduktu na ulicy Hożej (24.04.2018)

W najbliższy czwartek otwarty dla ruchu zostanie wiadukt na ulicy Hożej, kończą się na nim prace remontowe. Komunikacja miejska wróci na swoje stałe trasy, a kierowcy nie będą już musieli korzystać z objazdów.

Zakończenie prac na ul. Kwiatowej (23.04.2018)

Mieszkańcy i pasażerowie komunikacji miejskiej odetchną z pewnością z ulgą, kończy się remont ulicy Kwiatowej. We wtorek rano komunikacja miejska wróci na swoje stałe przystanki i będzie już można przejechać odmienioną ulicą.

Autobusy zamiast tramwajów i dodatkowa linia z P&R (20.04.2018)

W związku z pracami planowanymi na torowisku pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej, w dniach 22-28 kwietnia wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Basen Górniczy — Turkusowa. Na czas prowadzenia robót wprowadzone zostaną linie zastępcze do pętli „Turkusowa”.

137 miejsc z zielonym, żółtym i czerwonym (11.04.2018)

W Szczecinie jest 137 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Każdego dnia służby podejmują na nich interwencje związane między innymi z usuwaniem usterek czy wymianą przepalonych żarówek — wszystko, by po naszym mieście można było chodzić i jeździć wygodnie i bezpiecznie.

Pierwsi wiosenni goście w zajezdni autobusowej (06.04.2018)

Pierwsza wiosenna grupa odwiedziła już zajezdnię autobusową przy ul. Struga. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 rozpoczęli naszą akcję, a spółki Dąbie i Klonowica zapraszają dzieci na spotkania z cyklu „Pasażer od przedszkola”.

Najgorszy sposób na wyładowanie agresji (04.04.2018)

42 tysiące złotych ZDiTM przeznaczył w zeszłym roku na usuwanie skutków wandalizmu na biletomatach stacjonarnych. Wiaty niszczone były ponad 300 razy na łączną kwotę 130 tysięcy złotych. Niestety wykrywalność sprawców w takich przypadkach jest niewielka. Prosimy o informowanie odpowiednich służb, jeśli jesteśmy świadkami wyładowywania złości na urządzeniach, które mają służyć pasażerom.

Przebudowa przystanku w Łęgach (24.10.2017)

W związku z przebudową przystanku nawrotowego miejscowości Łęgi („Łęgi Wieś”) z dniem 24 października zawieszeniu ulega obsługa przystanku „Łęgi Wieś”, a przystanki „Łęgi Skrzyżowanie” przeniesione zostają na ul. Północną. 

przewiń do góry