przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nowości w aplikacji mobilnej moBiLET

opublikowano: 03.02.2017 15:01 · zmodyfikowano: 09.02.2017 19:10 · wiadomość archiwalna

Każdego miesiąca przybywa użytkowników aplikacji mobilnych do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Tylko od początku roku z wersji dedykowanej Szczecinowi korzystało prawie 80 tysięcy osób. Dla porównania w styczniu 2016 roku było ich około 48 tysięcy. W lutym elektronicznej formie biletu pojawiły się nowości.

Za pomocą aplikacji mobilnych można zakupić wszystkie dostępne bilety komunikacji miejskiej, zarówno na linie zwykłe jak i pospieszne, od lutego w moBiLET także jako bilet okresowy. W SkyCash taka opcja dostępna jest od maja zeszłego roku.

Korzystanie ze SkyCash i moBiLET jest niezwykle łatwe i wygodne, dlatego ilość użytkowników w całej Polsce stale rośnie. W ciągu 2016 roku 240 tysięcy osób zakupiło łącznie prawie milion biletów. Aplikacje dają możliwość opłaty także za parking w strefie i są dedykowane różnych miastom.

Są także inne rozwiązania pozwalające pasażerom przygotować się do podróży. Bilet można zakupić także w większości pojazdów, w 350 punktach — kioskach, Żabkach itd., w 12 kasach biletowych i infokioskach — biletomatach stacjonarnych. W tej chwili na terenie gminy działa 35 automatów do zakupu biletów. Umiejscowione są w najważniejszych punktach w mieście, przy szpitalach czy węzłach przesiadkowych, często na wyraźną prośbę mieszkańców.

Jedną z możliwości podróżowania komunikacją miejską jest posiadanie biletu okresowego. W ciągu ostatnich lat taryfa bardzo się rozwinęła i została dostosowana do potrzeb pasażerów. Pojawił się bilet seniora, bilet aktywizujący bezrobotnych, czy też bilety rodzinne, w tym bilet za 1,00 zł. Nadal funkcjonuje stara wersja papierowa biletów okresowych, a od 2011 r. bilet okresowy można również doładować na Szczecińską Kartę Aglomeracyjną. Namawiamy pasażerów do skorzystania także z tej formy biletu okresowego, ponieważ w przypadku kradzieży, zagubienia czy zniszczenia karty można wyrobić duplikat karty SKA wraz z pełną zawartością.

przewiń do góry