przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nowe autobusy na trasach jeszcze w lutym

opublikowano: 09.02.2017 12:42 · zmodyfikowano: 09.02.2017 19:15 · wiadomość archiwalna

4 nowe autobusy wyjadą jeszcze w lutym na trasy obsługiwane przez spółkę autobusową Dąbie. Dzięki nowym systemom pojazdy nie uruchomią się dopóki kierowca nie dmuchnie w alkomat i nie wykaże swojej trzeźwości, nie ruszy z przystanku bez włączenia lewego kierunkowskazu. Jednocześnie pojazd wyposażony jest w dodatkowe, zewnętrzne oświetlenie drzwi, oznakowanie wewnątrz i ułatwienia dla pasażerów oraz kierowców.

Przypominamy, że chodzi o zakup 4 nowych autobusów niskopodłogowych (w tym 2 autobusy jednoczłonowe o długości 12 m i 2 autobusy dwuczłonowe o długości 18 m).

Autobusy 12 m: całkowita liczba miejsc: min. 85 osób, w tym siedzących: 30 miejsc pasażerskich + 1 miejsce (kierowca), w tym minimum 10 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Autobusy 18 m: całkowita liczba miejsc: min. 140 osób, w tym siedzących: 40 miejsc pasażerskich + 1 miejsce (kierowca), w tym minimum 14 miejsc pasażerskich dostępnych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Całość finansowana jest z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez Spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostały nowe elementy. Pierwszym jest urządzenie działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”, dodatkowo w pojazdach znalazły się porty USB zamontowane na poręczy autobusu, umożliwiające podróżnym doładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w czasie podróży. Jest też wyodrębniona na podłodze przestrzeń przystosowana do przewozu wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego.

Spółka autobusowa z Dąbia skorzystała z prawa opcji, czyli możliwości zakupu kolejnych autobusów w tej samej cenie. 3 następne będą dostarczone do Szczecina w marcu. 

Łączna cena wariantu rozszerzonego — 7 szt. pojazdów z 7-letnią gwarancją to 9 274 000 zł netto. Umowa podpisana została umowa z firmą Solaris Bus & Coach SA.

przewiń do góry