przejście do treści strony

AktualnościRSS

Nowy chodnik na ulicy Zielonej

opublikowano: 21.04.2017 10:49 · zmodyfikowano: 21.04.2017 14:17 · wiadomość archiwalna

Około 30 dni, w zależności od warunków atmosferycznych, będą trwały prace związane z budową chodnika na ulicy Zielonej. Po zrealizowaniu prac na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Bronowickiej podniesie się komfort i bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.

W ramach prac pojawi się chodnik, przebudowane zostaną zjazdy i wykonane zostanie odwodnienie jezdni. Wykonana zostanie korekta łuków na skrzyżowaniach. Poprawi się dzięki temu bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Jesionowej wybudowany zostanie nowy ciąg pieszy, a na części od ul. Jesionowej do ul. Bronowickiej chodnik zostanie wyremontowany.

Mając na uwadze lokalny charakter drogi, obecność progów zwalniających oraz zalecenia Pełnomocnika Prezydenta ds. Rozwoju Systemu Komunikacji Rowerowej wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h na całej długości ul. Zielonej.

Prace prowadzić będzie firma Elbud za kwotę 284 542 zł. Będą one trwały około 30 dni w zależności od warunków atmosferycznych.

przewiń do góry