przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Drugi etap remontu ul. Wiosennej

opublikowano: 11.09.2017 12:09 · zmodyfikowano: 11.09.2017 20:12 · wiadomość archiwalna

Modernizacja ulicy Wiosennej będzie kontynuowana. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie ogłosił przetarg na drugi etap rozbudowy ulicy.

Rok temu do użytku mieszkańców oddany został pierwszy etap rozbudowy ul. Wiosennej. Wówczas na odcinku od ul. Struga do przejazdu kolejowego wyremontowano nawierzchnię jezdni, stworzono chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie. Teraz zmodernizowany zostanie jej pozostały fragment. Chodzi o odcinek ul. Wiosennej od przejazdu kolejowego (z wyłączeniem robót na przejeździe) do skrzyżowania z ul. Gryfińską. Zakres dalszych robót obejmie także przebudowę uzbrojenia, chodników, kolidującego uzbrojenia, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Inwestycja zostanie poprowadzona w trybie „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z czego nie dłużej niż 8 miesięcy na przekazanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na prowadzenie prac budowlanych.

Dzięki tym pracom poprawione zostanie połączenie na odcinku północ-południe pomiędzy osiedlami: Dąbie, Słoneczne, Majowe i Bukowe oraz ułatwiony mieszkańcom Dąbia dojazd do wyremontowanej kilka lat temu ulicy Struga. Zaś osobom mieszkającym na pobliskich osiedlach zmodernizowana jezdnia usprawni dostęp do stacji PKP Dąbie i terenów rekreacyjno-sportowych (lotnisko sportowe, jezioro Dąbie). Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 22 września. Szczegóły w ogłoszeniu o zamówieniu.

przewiń do góry