przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Torowisko na ul. Krzywoustego zostanie zmodernizowane

opublikowano: 13.09.2017 12:43 · zmodyfikowano: 20.10.2017 21:59 · wiadomość archiwalna

Rozpoczyna się remont torowiska w ciągu ul. Krzywoustego. Kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej naprawy nawierzchni bitumicznej w obrębie torowiska w ul. Krzywoustego na odcinku od placu Zwycięstwa do placu Kościuszki wraz z uzupełnieniem ubytków podbudowy w strefie okołoszynowej. Jest ona konieczna ze względu na wieloletnią eksploatację torowiska nie tylko przez tramwaje, ale i samochody, w tym ruch tranzytowy. Widząc pogarszający się stan torowiska, zadecydowano o wykonaniu remontu przed zimą.

Wykonawca usunie warstwę ścieralną na dwóch wewnętrznych pasach ruchu (torowisko tramwajowe) ul. Krzywoustego, następnie oczyści i wypełni ubytki przy szynie0 a następnie wykona nową warstwę ścieralną. Powyższe zostanie wykonane na długości ok. 530 metrów bieżących torowiska. Planowany termin rozpoczęcie prac i wprowadzenia tej organizacji ruchu to 16 września br. (sobota), roboty mają się zakończyć do 28 października.

Organizacja ruchu

W związku z tym przygotowany został projekt tymczasowej organizacji ruchu, który obejmuje ciąg ulic: Wyszyńskiego, pl. Zwycięstwa, ul. Krzywoustego i pl. Kościuszki. W ciągu ul. Krzywoustego wyłączone z ruchu ogólnego zostaną pasy wewnętrzne, znajdujące się na torowisku. Z pl. Zwycięstwa oraz al. Wojska Polskiego uniemożliwiony będzie wjazd w ul. Kopernika.

Pojazdy zmierzające od strony Bramy Portowej będą miały możliwość skrętu w prawo w al. Wojska Polskiego lub jazdę na wprost w ciąg ul. Krzywoustego. Pojazdy zmierzające od strony al. Wojska Polskiego będą mogły wykonać wyłącznie skręt na relacji w prawo w ul. Krzywoustego.

Uniemożliwiony zostanie również przejazd poprzeczny przez ul. Krzywoustego z ulic Bogusława X oraz Królowej Jadwigi. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie na relacji skrętu w prawo w ciąg ul. Krzywoustego.

Na ul. Wyszyńskiego, przed pl. Brama Portowa, do ul. Krzywoustego wyłączony zostanie z ruchu lewy pas służący do jazdy na wprost. Ponadto w ciągu al. Niepodległości na kierunku do Bramy Portowej wyłączony z ruchu ogólnego zostanie jeden z dwóch prawoskrętów prowadzących w kierunku pl. Zwycięstwa.

Podobne zmiany czekać będą kierowców zmierzających w stronę pl. Zwycięstwa w ciągu ul. Krzywoustego przed pl. Kościuszki. Tam również jeden z pasów ruchu prowadzących na wprost zostanie wyłączony przed skrzyżowaniem, dostępny będzie tylko pas do skrętu w lewo w ciąg al. Piastów oraz jeden pas na wprost w dalszy ciąg ul. Krzywoustego.

Objazd drogi krajowej nr 10 (DK10) na kierunku ul. Ku Słońcu poprowadzony zostanie ulicami Krzywoustego, 26 Kwietnia, Derdowskiego, rondo Gierosa.

Komunikacja miejska

W związku z remontem torowiska zostają zamknięte pasy ruchu, po których poruszają się tramwaje linii 7, 8, 9 i 10. Skierowane one zostaną na trasy zastępcze. Do obsługi rejonu Gumieniec utworzona zostanie zastępcza linia autobusowa 808 kursująca na trasie Brama Portowa — pl. Zwycięstwa — Krzywoustego — pl. Kościuszki — Sikorskiego — Ku Słońcu (przystanek końcowy „Gumieńce” na wysokości ulicy Kwiatowej).

Na trasie linii obowiązują następujące przystanki:

Linie tramwajowe

 1. Linia 1 kursuje wg specjalnego rozkładu jazdy ze zwiększeniem częstotliwości z 24 do 12 min w godzinach pozaszczytowych.
 2. Kursy dojazdowe i zjazdowe linii 2 z/do zajezdni Pogodno realizowane będą przez pl. Rodła — Matejki — Wyszyńskiego (z/do Dworca Niebuszewo — przez Dworcową). Kurs zjazdowy w soboty i dni świąteczne o godz. 19:17 z Turkusowej zostaje przesunięty na godz. 19:21.
 3. Linia 4 zostaje zawieszona.
 4. Linia 7 kursuje na trasie Krzekowo — Jagiellońska — pl. Rodła — Matejki — Turkusowa wg specjalnego rozkładu jazdy, bez zmian częstotliwości.
 5. Linia 8 kursuje na trasie Plac Rodła — Matejki (powrót al. Wyzwolenia) — Brama Portowa — Turkusowa wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.
 6. Linia 9 kursuje na trasie Głębokie — al. Bohaterów Warszawy — Jagiellońska — al. Piastów — Pomorzany wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.
 7. Linia 10 kursuje na trasie Potulicka — Las Arkoński wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.

Linie autobusowe

Wprowadza się objazd dla linii 87 i E na kierunku do Bramy Portowej.

Bilety

Wprowadza się następujące zasady korzystania z biletów liniowych dla pasażerów:

 1. Bilet na linię 8 obowiązuje również:
  • na linii 808,
  • na wszystkich innych liniach tramwajowych i autobusowych na zwykłej trasie linii 8.
 2. Bilet na linię 7 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na liniach 11 i 12 na trasie pl. Kościuszki — al. Piastów,
  • na linii 9 na trasie pl. Kościuszki — Wawrzyniaka,
  • na linii 75 na trasie Wyszyńskiego — Turzyn,
  • na linii 61 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na linii 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki.
 3. Bilet na linię 4 obowiązuje również:
  • na liniach 5 i 7 na trasie Krzekowo — al. Piastów,
  • na liniach 11 i 12 na trasie al. Piastów — Pomorzany,
  • na linii 9 na trasie Wawrzyniaka — Pomorzany.
 4. Bilet na linię 10 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie Gumieńce — Brama Portowa,
  • na liniach 61, 75, 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki.
 5. Bilet na linię 9 obowiązuje również:
  • na linii 808 na trasie pl. Kościuszki — Brama Portowa,
  • na liniach 61, 81 na trasie Brama Portowa — pl. Kościuszki,
  • na linii 75 na trasie Brama Portowa — Turzyn.
 6. Ponadto bilety zakupione na daną linię ważne są na zmienionych trasach oraz na wszystkich innych liniach na przystankach pokrywających się zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta nr 160/16, rozdział 4, § 6, ust. 13.

Wykonawcą robót jest firma Niwa Szczecin sp. z o.o. Koszt to 4 669 779,50 zł.

powiązane linie: 1, 2, 4, 7, 8, 9, 10, 61, 81, 87

przewiń do góry