przejście do treści strony

AktualnościRSS

Dzieci wracają do zajezdni!

opublikowano: 12.10.2017 12:11 · zmodyfikowano: 12.10.2017 19:46 · wiadomość archiwalna

Dzieci znów odwiedzą zajezdnię autobusową na Klonowica. Rozpoczynamy jesienną edycję akcji „Pasażer od przedszkola”. W zeszłym roku ponad 700 maluchów dowiedziało się, jak należy zachowywać się w pojazdach komunikacji miejskiej i na przystanku. Ile grup przyjedzie do nas tym razem, dowiemy się z końcem listopada.

W najbliższy piątek do zajezdni SPA Klonowica przyjdzie pierwsza grupa i w przystępny sposób przyswoi sobie zasady zapisane w regulaminach. Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana w zeszłym roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. 

Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do sekretariatu SPA Klonowica — tel. 91 432 84 00.

przewiń do góry