przejście do treści strony

AktualnościRSS

Dziesięć ulic zyska nową nawierzchnię

opublikowano: 16.10.2017 15:18 · zmodyfikowano: 16.10.2017 22:17 · wiadomość archiwalna

Dziesięć kolejnych ulic zyska nową nawierzchnię. Pierwsze prace ruszą w tym tygodniu, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Wykonawca, firma Strabag planuje rozpocząć pierwsze działania już w najbliższą środę. Ekipy remontowe najpierw pojawią się na ulicach: Kwiatów Polskich (odcinek od ul. Chorzowskiej do ul. Moczarowej), a następnie na ul. Kluka (od ul. Kwiatów Polskich do ul. Mokrej), Kościelnej (od ul. Nehringa do ul. Nad Odrą). Kolejne prace powinny rozpocząć się na ul. Polickiej (od Szosy Polskiej do Nehringa), ul. Bogumińskiej (od stacji Orlen do ul. Pokoju). Roboty drogowe, tam gdzie to możliwe, będą realiowane w godzinach wieczornych i nocnych, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.

Inwestycje zostaną zrealizowane w czterech częściach, ich zakres obejmuje głównie frezowanie nawierzchni, rozbiórkę i wymianę krawężników, roboty brukarskie, ułożenie nowej nawierzchni. Ich harmonogram przewiduje zminimalizowanie utrudnień dla kierowców i mieszkańców.

Roboty prowadzone będą także na ulicach Kablowej (od ul. Lubczyńsiej do granic miasta), Witkiewicza i Derdowskiego (odcinek od ul. Grota Roweckiego do ul. Derdowskiego), Niedziałkowskiego (al. Jana Pawła II — Unisławy) i Piotra Skargi (al. Wojska Polskiego — Wawrzyniaka).

Zadanie „Wymiana nawierzchni bitumicznej na ulicach Szczecina w podziale na części” ma zostać zrealizowane do końca listopada. W ramach prac zmieni się również organizacja ruchu przy ul. Niedziałkowskiego (skrzyżowanie z Wąską), gdzie powstanie niewielkie rondo. Łączna wartość całej inwestycji to 8,9 mln zł.

Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniejsze. W miejscach, w których jest to możliwe, prace będą prowadzone poza szczytem komunikacyjnym. Przypominamy jednak, że ciężki sprzęt, a także odsłonięte po frezowaniu elementy w jezdni mogą powodować utrudnienia. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

przewiń do góry