przejście do treści strony

AktualnościRSS

Na szczecińskich ulicach coraz jaśniej

opublikowano: 18.10.2017 12:54 · zmodyfikowano: 18.10.2017 13:40 · wiadomość archiwalna

Na szczecińskich ulicach robi się jaśniej. Energooszczędne, ledowe oświetlenie właśnie powstało, lub pojawi się wkrótce, w kolejnych miejscach. Takie rozwiązania gwarantują zużycie energii elektrycznej na optymalnym poziomie, a także zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom.

Obecnie trwają odbiory na placu budowy w Podjuchach, gdzie w ciągu ulic Piwna/Lechicka/Zamieć zainstalowano dwadzieścia nowych, energooszczędnych latarni. Końca dobiegają podobne prace przy ulicy Myślenickiej.

W trakcie jest montaż siedmiu lamp na ulicy Brodzińskiego (na odcinku Matuszyńskiego — św. Stanisława Kostki), gdzie powstaje również nowy chodnik. Ponadto budowa oświetlenia drogowego realiowana jest w ciągu ul. Zbójnickiej (odcinki od ul. Krakowskiej do Europejskiej oraz od ul. Europejskiej do granic miasta) i ul. Harnasiów (od ul. Zbójnickiej do ul. Lajkonika).

Przekazany został plac budowy dla realizacji zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp. Trwa analiza dokumentacji przetargowej dla inwestycji „Budowa oświetlenia LED na ul. Azaliowej i Wiklinowej”, gdzie łącznie pojawi się kolejnych 20 latarni.

Przypomnijmy, że w sierpniu oddano do użytku energooszczędne oświetlenie w kilku punktach miasta: na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

przewiń do góry