przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Kilometry na prąd

opublikowano: 01.12.2017 14:43 · zmodyfikowano: 04.12.2017 15:15 · wiadomość archiwalna

W miejskim powietrzu będzie mniej spalin. Szczecin ekologicznie modernizuje swoją flotę pojazdów i kupuje kolejne auta elektryczne. Do Szczecina trafiły następne cztery takie pojazdy. To już drugi taki zakup dokonany przez ZDiTM w tym roku.

Tym razem na zlecenie ZDiTM do Szczecina trafiły cztery auta marki Nissan E-NV200. To auta z napędem w 100 proc. elektrycznym. Zasilanie silnikowi zapewnia wyłącznie zaawansowany akumulator litowo-jonowy o pojemności baterii wynoszącej 24 kWh. Dzięki temu jest to pojazd nieemisyjny i ekologiczny. Na jednym ładowaniu może pokonać ponad 150 km, a przejechanie 100 km w warunkach miejskich kosztuje około 6 zł. Auta mają około 4,2 m³ przestrzeni ładunkowej, dzięki czemu będą zapewniać wygodny transport osób oraz materiałów przewożonych przez miejskie jednostki.

Trzy z zakupionych właśnie aut trafią do dyspozycji pracowników Domów Pomocy Społecznej, a jeden będzie używany przez ZDiTM. Samochody kosztowały 526 364 zł, a ich dostawcą była firma Polmotor Auto-Serwis.

Przypomnijmy, że w lipcu do Szczecina trafiły już pierwsze cztery takie pojazdy — auta marki Nissan Leaf. Z dwóch korzysta ZDiTM, a z pozostałych placówki oświaty.

Ponadto w naszym mieście powstaną trzy ogólnodostępne stacje szybkiego ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli lepsze możliwości naładowania aut. Stacje powinny zostać oddane do użytku na początku przyszłego roku. Samochody naładujemy w punktach przy ul. Klonowica, Felczaka, Tetmajera. Będą one ogólnodostępne i darmowe.

przewiń do góry