przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Jaśniej na Harnasiów i Zbójnickiej

opublikowano: 05.12.2017 10:00 · zmodyfikowano: 05.12.2017 21:24 · wiadomość archiwalna

Ponad trzydzieści LED-owych latarni zainstalowano na kolejnych szczecińskich ulicach. Od kilku dni jaśniej, a co za tym idzie — bezpieczniej, jest na ulicach Harnasiów i Zbójnickiej.

Nowe latarnie instalowano w trzech etapach. Piętnaście lamp ustawiono w ciągu ulicy Harnasiów (na odcinku od ul. Zbójnickiej do Lajkonika), a kolejnych dziewiętnaście na ul. Zbójnickiej (odcinek od ul. Europejskiej do granic miasta — 12 lamp i od ul. Krakowskiej do Europejskiej — 7 lamp). Całość kosztowała 293 232,00 zł brutto.

Na szczecińskich ulicach trwa sukcesywny montaż kolejnych energooszczędnych lamp. Od niedawna siedem latarni zużywających energię elektryczną na optymalnym poziomie oświetla ul. Brodzińskiego (na odcinku od ul. Matuszyńskiego do św. Stanisława Kostki). Równocześnie z latarniami powstał tu także nowy chodnik. Zaświeciły też LED-y przy ul. Myślenickiej.

Trwa realizacja zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp. Budowa oświetlenia LED odbywa się także przy ul. Azaliowej i Wiklinowej, gdzie łącznie pojawi się kolejnych 20 latarni.

Przypomnijmy, że w tym roku do użytku oddano już energooszczędne oświetlenie na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

przewiń do góry