przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Tłumy najmłodszych pasażerów

opublikowano: 05.12.2017 10:04 · zmodyfikowano: 05.12.2017 21:23 · wiadomość archiwalna

Ponad 800 dzieci wzięło udział w tym roku w akcji „Pasażer od przedszkola”. Zajezdnie na ul. Klonowica i Struga odwiedzały dzieci z 40 szczecińskich szkół i przedszkoli.

Dzieci podczas spotkań „Pasażer od przedszkola” dowiedziały się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane były sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiedzieli się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana we wrześniu zeszłego roku, a zainteresowanie placówek przerosło nasze oczekiwania. Tylko w tym roku było to około 800 osób, a od początku trwania akcji około 1300! Dzieci podczas spotkań otrzymały ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także upominki. Wiosną planowana jest kolejna edycja „Pasażera od przedszkola”.

przewiń do góry