przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem. Zmiany na liniach 53 i 60

opublikowano: 06.03.2018 10:21 · zmodyfikowano: 06.03.2018 10:36 · wiadomość archiwalna

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Arkońskiej i wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, ul. Arkońskiej oraz ul. Szafera, od czwartku 8 marca nastąpi zmiana trasy oraz rozkładu jazdy dla linii 53 i 60. Prosimy pasażerów o dokładne planowanie podróży.

Aleja Wojska Polskiego z utrudnionym przejazdem

W ciągu al. Wojska Polskiego z uwagi na konieczność budowy ronda wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia na odcinku od zajezdni tramwajowej do wysokości toru kolarskiego. Ruch odbywać się będzie jezdnią południową, na której wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu (jeden w stronę Centrum i jeden w stronę jez. Głębokie).

Zamknięty zostanie także odcinek ul. Szafera od al. Wojska Polskiego do ronda Szczecińskich Olimpijczyków. Kierowcy jadący z okolic Krzekowa, Bezrzecza czy Osiedla Zawadzkiego-Klonowica, będą mogli dojechać do al. Wojska Polskiego poprzez ul. Jarzyńskiego lub ul. Unii Lubelskiej.

Wyłączona dla ruchu ogólnego zostanie również ul. Arkońska na odcinku od ul. Wojciechowskiego (od pętli tramwajowej) do al. Wojska Polskiego.

Parking dla korzystających z Arkonki

W związku z zamknięciem ul. Arkońskiej i brakiem dojazdu do kąpieliska Arkonka, uzgodniono z operatorem hali Netto Arena możliwość pozostawienia pojazdów na przyległym do hali parkingu. Osoby pozostawiające auta na parkingu będą mogły się dostać na kąpielisko pieszo lub autobusem linii 80.

Objazdy

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu przebudowy ulicy Arkońskiej nadal pozostają wytyczone ogólne objazdy ulicami Trasa Średnicowa (Wszystkich Świętych) — Niemierzyńska — Papieża Pawła VI — Zaleskiego — al. Wojska Polskiego.  Na trasie objazdu przeprogramowane zostaną programy sygnalizacji świetlnej wydłużające nadawanie sygnału zielonego.

Dodatkowo zmieniony zostanie program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta wydłużający sygnał zielony dla relacji al. Wojska Polskiego, a skracający z relacji ul. Traugutta. W zależności od płynności przejazdów samochodów rozważona zostanie również zmiana programów na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Unii Lubelskiej.

Na skrzyżowaniu ul. Papieża Pawła VI z ul. Słowackiego i ul. Zaleskiego nadal obowiązywać będzie organizacja ruchu w postaci „minironda”.

W opracowaniu jest również projekt nowej stałej organizacji ruchu w postaci „minironda” na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Miodową i ul. Kupczyka. Rondo zostanie oddane do użytkowania w II połowie marca.

Komunikacja miejska

Tramwaje linii 1 i 9 kursować będą bez zmian trasy z nową lokalizacją przystanków w rejonie toru kolarskiego.

Autobusy:

powiązane linie: 53, 60

przewiń do góry