przejście do treści strony

AktualnościRSS

Pierwsi wiosenni goście w zajezdni autobusowej

opublikowano: 06.04.2018 13:19 · zmodyfikowano: 06.04.2018 13:53

Pierwsza wiosenna grupa odwiedziła już zajezdnię autobusową przy ul. Struga. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 24 rozpoczęli naszą akcję, a spółki Dąbie i Klonowica zapraszają dzieci na spotkania z cyklu „Pasażer od przedszkola”.

Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Akcja „Pasażer od przedszkola” cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem. Zajezdnię przy ulicy Struga i Klonowica odwiedziło już kilkadziesiąt grup. 

Spółki autobusowe Klonowica i Dąbie serdecznie zapraszają grupy przedszkolne i klasy początkowe szkół podstawowych.

przewiń do góry