przejście do treści strony

Archiwum aktualnościRSS

Darmowe przejazdy i wyższe kary (02.02.2018)

Duże zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Niebawem w przepisach pojawią się nowe zapisy. Autobusami i tramwajami uczniowie szkół podstawowych pojadą za darmo, a „gapowicze” muszą spodziewać się wyższych kar za jazdę bez biletu.

Rusza przebudowa Arkońskiej (02.02.2018)

Nowa droga, rondo oraz torowisko — tak za jakiś czas będzie wyglądać ul. Arkońska po przebudowie. W związku z rozpoczynającymi się pracami przygotowawczymi od czwartku 8 lutego br. należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Komunikacja miejska na razie funkcjonuje bez zmian.

Nowy chodnik i oświetlenie na Rostockiej (29.01.2018)

Zakończyły się prace na ulicy Rostockiej. Pod koniec ubiegłego roku zostało włączone oświetlenie i już przed świętami Bożego Narodzenia poprawiło bezpieczeństwo na ulicy. W ramach zadania wybudowano również nowy chodnik na odcinku od ul. Jemiołowej do ul. Korony Północnej, a na wniosek mieszkańców zmian jest więcej.

Zmiany na linii 76 (29.01.2018)

Informujemy, że od 1 lutego zmieni się trasa i rozkład jazdy autobusów linii 76. Prosimy pasażerów o uwagę przy planowaniu podróży. 

Utrudnienia na Warszewie (19.01.2018)

Informujemy, że w związku z awarią wodociągów utrudniony jest przejazd przez ulicę Perlistą na Warszewie. Zamknięte do odwołania zostało skrzyżowanie ulic Perlistej i Słonecznej. Autobus linii 57 omijać będzie w związku z tym przystanek Szwedzka.

Zmiany komunikacyjne na prawobrzeżu (18.01.2018)

Nowe linie, zmiana tras, częstotliwości i nowa pętla autobusowa. To wszystko wystartuje w najbliższy poniedziałek z pierwszym dziennym autobusem. Do dyspozycji pasażerów będą nie tylko wygodne przystanki, ale także tablice informacji pasażerskiej i biletomat. Najważniejsza jest jednak nowa siatka połączeń, dzięki której mieszkańcy prawobrzeża w wygodny sposób dojadą do centrum miasta i w poszczególne miejsca w swoich dzielnicach. Pełną informację w najbliższych dniach będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach na listy.

Ferie — zmiany w rozkładach! (11.01.2018)

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że z uwagi na rozpoczynające się z dniem 15 stycznia 2018 r. dwutygodniowe ferie szkolne, na okres od 15 do 26 stycznia włącznie wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy.

Jeździmy i gramy z Orkiestrą (10.01.2018)

W związku z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie w dniu 14 stycznia na trasie ul. Tkacka — Łasztownia uruchomiona zostanie darmowa linia specjalna.

Sprzątanie po sylwestrowym szaleństwie zakończone (08.01.2018)

Setki butelek i zużyte odpady po fajerwerkach. Taki jest co roku krajobraz na ulicach po nocy sylwestrowej. Zakończyło się sprzątanie pasa drogowego po wybuchowym szaleństwie mieszkańców Szczecina. W zeszłym tygodniu zebrano prawie 8 ton odpadów po zużytych fajerwerkach.

Likwidacja przystanków „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95 (06.01.2018)

W związku z pracami wykonywanymi przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. od dnia 8.01.2018 r. nastąpi wyłączenie z ruchu samochodowego wjazdu w ul. Ostową od ul. Radosnej i tym samym czasowej likwidacji ulegają przystanki „Lechicka” i „Ostowa” dla linii 95. Przejazd dla pojazdów będzie możliwy łącznikiem gruntowym od ul. Radosnej. Przewidywany termin zakończenia prac: 20.04.2018 r.

przewiń do góry