×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Trzy firmy zainteresowane przebudową alei Jana Pawła II (02.04.2020)

Trzy firmy są zainteresowane przebudową alei Jana Pawła II. Rozpoczęła się weryfikacja dokumentacji przetargowej. Potencjalny wykonawca będzie miał na zrealizowanie zadania 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zmiana organizacji ruchu na remontowanej ulicy w śródmieściu (25.03.2020)

Informujemy, że od najbliższego czwartku, od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanych ulic w śródmieściu. Oznacza to rozpoczęcie kolejnego etapu prac.

Od poniedziałku BOI nieczynne (20.03.2020)

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku, tj. 23 marca Biuro Obsługi Interesantów będzie nieczynne.

Start przebudowy chodników (20.03.2020)

W przyszłym tygodniu rozpocznie przebudowa chodników na ulicy Braniborskiej na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Chobolańskiej. Będzie się to wiązało z utrudnieniami, szczególnie dla pieszych, ale za 3 miesiące ich komfort i bezpieczeństwo zdecydowanie się poprawią.

Dużo mniej aut w mieście. #ZostanWDomu działa (18.03.2020)

Szczecin, jak wiele innych miast w Polsce, opustoszał. Mniej osób na ulicach, mniej w komunikacji miejskiej. Nie ma zatorów drogowych, a przez centrum przejeżdża się płynnie, nawet w godzinach szczytu komunikacyjnego.

Aż 6 chętnych na remont ulicy Jarogniewa (17.03.2020)

Aż 6 firm jest zainteresowanych przebudową jezdni oraz chodników na ulicy Jarogniewa. Trwa weryfikacja dokumentacji przetargowej na zadanie wyczekiwane przez mieszkańców osiedla.

Są chętni na zagospodarowanie terenu przy PKP w Zdrojach (16.03.2020)

Jest szansa na realizację zadania związanego z zagospodarowaniem terenu przy dworcu w Zdrojach. W ramach projektu wyremontowany ma zostać zjazd, jezdnie manewrowe oraz, jeśli uda się wyłonić wykonawcę, powstaną nowe miejsca postojowe. Trwa weryfikacja dokumentacji przetargowej.

Zmiany w rejonie Węzła Łękno (13.03.2020)

W najbliższą środę, tj. 18 marca br., wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zaleskiego, utrudnienia w poruszaniu się będą mieli również piesi.

Od soboty zmiany w rejonie placu Szarych Szeregów (10.03.2020)

Roboty na placu Szarych Szeregów nie zwalniają. Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego — al. Piastów. To oznacza wejście w kolejny etap prac i wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Od najbliższej soboty kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli się przyzwyczaić do zmian na tym ważnym węźle komunikacyjnym.

Od środy brak przejazdu na Witkiewicza (02.03.2020)

W najbliższą środę, tj. 4 marca zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Twardowskiego, Witkiewicza i Jagiellońskiej. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Zaawansowanie prac na Grota-Roweckiego (24.02.2020)

Prace na ulicy Grota-Roweckiego są mocno zaawansowane, a ich zakończenie planowane jest na połowę tego roku. W ubiegłym tygodniu wykonywane były fundamenty pod kładkę dla pieszych oraz prace nawierzchniowe przy zabudowie miejsc parkingowych.

Zamknięcie ul. Krygiera (20.02.2020)

Od 7 marca od godziny 7:00 planowane jest ograniczenie ruchu na ul. Krygiera na odcinku od skrzyżowania z ul. Granitową do wysokości Kąpieliska Dziewoklicz. Pierwsze utrudnienia pojawią się już na skrzyżowaniu z ul. Ustowską, gdzie do jazdy na wprost udostępniony będzie wyłącznie jeden pas ruchu, umożliwiający dojazd wyłącznie do kąpieliska. Wjazd w dalszy ciąg ul. Floriana Krygiera będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, komunikacji zbiorowej i Policji.

Kolejne chodniki do przebudowy (06.02.2020)

Jest szansa, że wiosną rozpocznie się przebudowa chodników i poboczy w ciągu ul. Braniborskiej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Chobolańskiej. Zgłosili się chętni do realizacji tego zadania, a jedna z ofert zawiera się w zakładanym budżecie. Trwa analiza dokumentacji przetargowej.

Aleja Jana Pawła II do przebudowy (05.02.2020)

Nowe chodniki, jezdnia, dodatkowa zieleń i mała architektura — to tylko część zmian, jakie czeka jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście. Na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego ogłoszony został przetarg na przebudowę alei Jana Pawła II.

3 chętnych na remont chodnika (31.01.2020)

3 firmy zgłosiły się do realizacji zadania „Przebudowa chodnika na ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego w Szczecinie na odcinku od ul. Gen. Sikorskiego do al. Piastów przy rektoracie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego”. Jedna z ofert mieści się w zakładanym budżecie, co oznacza, że wiosną powinny wystartować roboty poprawiające komfort pieszych w tym rejonie.

Sezon na dziury w drogach (09.12.2019)

W poniedziałek pogoda za oknem prawie wiosenna, z wysoką, jak na tę porę roku, dodatnią temperaturą. Noc jednak nie będzie już taka przyjemna, termometry pokażą mniej niż 0 stopni. Wahania temperatur zwiastują rozpoczęcie sezonu na pojawianie się dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

W gotowości ponad 5300 ton soli i ponad 830 ton piachu. Trwa Akcja Zima (03.12.2019)

Ubiegłej nocy zima pokazała swoje oblicze. Przypominamy kierowcom o konieczności wymiany opon i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pierwsze działania w ramach Akcji Zima już za nami.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicy ulicy Szafera (20.11.2019)

W związku z rozpoczęciem prac i wprowadzeniem pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu informujemy o utrudnieniach dla kierowców i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W najbliższy poniedziałek wykonawca zamierza rozpocząć roboty związane z wykonaniem infrastruktury podziemnej.

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łękno (04.11.2019)

Od 7 listopada, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie węzła Łękno, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej dla linii autobusowych 53, 60, 67 i 531.

przewiń do góry