AktualnościRSS

Zaczyna nowy rozdział po 35 latach w komunikacji miejskiej (03.08.2021)

Jacek to wyjątkowy człowiek. Niezwykle doświadczony, opanowany i oddany swojej pracy. Szybko podejmował trafne decyzje i był niezwykle pomocny. W komunikacji miejskiej pracował 35 lat!! Współpracował z setkami kierowców, motorniczych, kilkudziesięcioma kierownikami, wieloma dyrektorami. Zawsze tak samo profesjonalny. Był twarzą kampanii Szczecin to Wy i na zawsze pozostanie naszym kolegą. Dzisiaj Jacek Drabkowski odszedł na emeryturę. Jacek, dziękujemy i już tęsknimy!

Zajrzyjcie do śródmieścia (03.08.2021)

Śródmieście zmienia się każdego dnia. Prace postępują zarówno na chodnikach i jezdni, a kolejne fragmenty zyskują nowy blask.

Kolejne nakładki do wymiany (02.08.2021)

W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni w dwóch kolejnych miejscach. Prosimy kierowców o szczególna uwagę.

Zmiany na ulicy Santockiej (30.07.2021)

W związku z pracami prowadzonymi przez ZWiK wzdłuż ul. Santockiej od dnia 02.08.2021 r. do odwołania zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Wymiana nawierzchni na ulicy Marii Dąbrowskiej (26.07.2021)

Zakończyły się już prace związane z wymianą nakładki na ulicy Goleniowskiej, za kilka dni drogowców nie będzie już także na Przyszłości i Pyrzyckiej. To pozwala na rozpoczęcie robót w kolejnym miejscu. Tym razem nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy Marii Dąbrowskiej.

Kolejny etap przebudowy torowisk tramwajowych - komunikacja (20.07.2021)

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych (pl. Żołnierza Polskiego, ul. Matejki) z dniem 24.07.2021 wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Zmiany w rejonie Placu Rodła (19.07.2021)

Przed nami kolejny etap prac w centrum miasta. Od najbliższej soboty na zmiany muszą się przygotować kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ul. Bałtyckiej (16.07.2021)

W związku z zamknięciem dla ruchu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Bałtyckiej (Zdunowo) w okresie od dzisiaj  (piątek) od godz. 20:00 do 17.07.2021 r. (sobota) do godz. 23:59 wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Remont kładki nad ul. Staszica (16.07.2021)

Od dnia 21.07.2021 r., przy sprzyjających warunkach atmosferycznych planowany jest remont kładki nad ul. Staszica.

Torowa rewolucja. Zmiany na Niebuszewie (08.07.2021)

Torowa rewolucja jest rozpędzona także na Niebuszewie. W najbliższą sobotę otwarte dla ruchu zostanie Rondo Sybiraków, a na kierowców czekają kolejne zmiany.

Otwarcie ulicy Matejki (30.06.2021)

Dobre tempo prac w ramach Torowej rewolucji pozwala na otwarcie dla ruchu ulic Matejki. Przed nami ostatnie roboty na jezdni i w najbliższą niedzielę dużo łatwiejszy będzie przejazd w tym rejonie miasta.

Zmiana organizacji ruchu na alei Jana Pawła II (30.06.2021)

Informujemy, że 1 lipca zmieni się organizacja ruchu na alei Jana Pawła II. Ruch częściowo będzie puszczony nowym odcinkiem jezdni. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Ankieta na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury (28.06.2021)

Na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury firma EU-Consult sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przeprowadza badanie na potrzeby opracowania ekspertyzy w odniesieniu do Działania 6. Programu Dostępności Plus – Dostępny transport zbiorowy w zakresie następujących pojazdów: autobusy miejskie z uwzględnieniem trolejbusów, autobusy użytkowane w komunikacji międzymiastowej (wykonujące regularny przewóz osób), tramwaje.

Nowe nakładki na kolejnych ulicach (24.06.2021)

Najbliższe dni to start kolejnych prac związanych z wymianą nawierzchni w Szczecinie. Nowe nakładki pojawią się na części Szosy Stargardzkiej oraz ulicach Przyszłości i Pyrzyckiej. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

Pociągiem po Szczecinie (18.06.2021)

Przypominamy, że zgodnie z porozumieniem zawartym z POLREGIO Sp. z o.o, w pociągach przewoźnika kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami Szczecin Główny, Szczecin Gumieńce, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, w okresie od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r. honorowane są wszystkie bilety okresowe ZDiTM oraz ulgi i zwolnienia zgodnie z katalogiem określanym przez prawo lokalne — uchwałę Rady Miasta Szczecin XIII/454/19 z dnia 18.12.2019 r. ze zmianami.

Utrudnienia na Estakadzie (17.06.2021)

W dniu 17 czerwca br. wprowadzone zostały zapowiadane w organizacji ruchu na Estakadzie Pomorskiej. Na jezdni południowej wyłączone z użytkowania zostały dwa pasy ruchu, kierowcy będą poruszać się tylko jednym pasem w kierunku wyjazdowym z miasta.

Postępy prac w rejonie Turzynu (08.06.2021)

Niespełna dwa miesiące temu rozpoczęła się przebudowa ulic w rejonie Turzynu, a po starej nawierzchni jezdni i chodników nie ma już dawno śladu. W ramach pierwszego etapu trwa przebudowa sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej, a także dalsze roboty rozbiórkowe.

Przebudowa na Międzyodrzu - pierwsze utrudnienia (02.06.2021)

W poniedziałek 7 czerwca br., planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z przebudową układu drogowego na Międzyodrzu. Na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty cały odcinek ul. Bulwar Śląski oraz Bulwar Gdański. W związku z zamknięciem obu ulic wprowadzone zostanie rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ul. Energetyków i św. Floriana.

Zmiany w rejonie placu Rodła (24.05.2021)

W najbliższą sobotę wykonawca wejdzie w kolejny etap prac w ramach Torowej rewolucji. Spowoduje to utrudnienia dla kierowców w centrum miasta oraz zmiany na kilkunastu liniach tramwajowych i autobusowych.

Otwarcie ronda Granitowa (21.05.2021)

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu rozbudowy skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową oraz wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu na terenie budowy od dnia 24.05.2021 wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w okolicy Turzynu (14.05.2021)

W piątek na kierowców czekają kolejne zmiany w rejonie przebudowywanych ulic w kwartale Bolesława Śmiałego/Chodkiewicza/Żółkiewskiego/Pocztowej/Ściegiennego. Tym razem wyłączone z użytku będzie także skrzyżowanie. Bardzo prosimy o szczególną uwagę.

Start przebudowy skrzyżowania na ulicy Walecznych (11.05.2021)

W czwartek 13 maja rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Walecznych — Mączna — Pszenna w Szczecinie. Dla kierowców oznacza to duże zmiany i objazdy. O szczególną uwagę prosimy także pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Remont schodów (11.05.2021)

Kończą się prace związane z wymianą nawierzchni w okolicach Starego Miasta, jednak to nie koniec prac związanych z poprawą estetyki i bezpieczeństwa w tej wyjątkowej części miasta. Dzisiaj rozpoczął się remont schodów przy ulicy Wyszyńskiego.

Przebudowa ulicy Szafera. Zmiany w organizacji ruchu (18.02.2021)

Pogoda pozwala wykonawcy robót związanych z przebudową ulicy Szafera wznowić prace wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. To oznacza wejście w kolejny etap i zmiany w organizacji ruchu. W przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu z ulicą Modrą i Szeroką wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Zmiany na Niebuszewie i na ulicy Matejki (15.01.2021)

Pierwsze dni prac związanych z przebudową torowisk przyniosły intensywne prace rozbiórkowe. Wprowadzone zmiany w organizacji ruch poddawane są dokładnej analizie, a korekty będą wprowadzane wraz z kolejnym etapem, który rozpocznie się w sobotę 23 stycznia.

przewiń do góry