AktualnościRSS

Utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Druckiego-Lubeckiego i Bliźnińskiego (16.01.2023)

Informujemy, że od 17 stycznia mogą pojawić się utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Druckiego-Lubeckiego i Blizińskiego. Planowane jest rozpoczęcie przebudowy układu drogowego i budowy ronda.

Rowerzyści korzystają już z nowej ścieżki (16.01.2023)

Zakończyły się już zasadnicze roboty związane z wykonaniem nowej ścieżki rowerowej. Trwają jeszcze prace wykończeniowe i porządkowanie terenu, ale cykliści mogą już w pełni korzystać z nowej, wydzielonej dla nich drogi przy ulicy Pawła VI.

Utrudnienia na ulicy Sczanieckiej. Zmiany dla kierowców i pasażerów (09.01.2023)

W związku z koniecznością usunięcia awarii powstałej na sieci wodociągowej w dniach 10.01.2023 od godz. 9:00 do dnia 12.01.2023r. do godziny 20:00 możliwe są utrudnienia na ulicy Sczanieckiej.

Zmiany ulicy Kolumba. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów (03.01.2023)

Początek roku to duże zmiany w rejonie ulicy Kolumba. Choć harmonogram prac został mocno zmodyfikowany, a na placu budowy pojawiło się sporo niespodzianek, to wykonawca nie zwalnia tempa i przenosi front prac w nowe części przebudowywanej ulicy. Od 8 stycznia na ul. Kolumba i Nabrzeże Wieleckie wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w związku z czym wystąpią następujące zmiany i utrudnienia w ruchu na czas budowy.

Nie wszyscy będą świętować (23.12.2022)

Od kilku dni widać w mieście zwiększony ruch. Zakupy, przygotowania – istne świąteczne szaleństwo! W tym wyjątkowym czasie, który trwa i jest jeszcze przed nami pamiętajmy proszę, że nie wszyscy zasiądą do wigilijnego stołu. Są ludzie, którzy na podzielenie się opłatkiem będą musieli poczekać do końca służby, a w święta nie będą się mogli objadać cały dzień sałatką jarzynową w ciepłych kapciach na domowym fotelu.

Energia Miasta Szczecin. Tańszy prąd dla ZDiTM. (15.12.2022)

0,25 zł/kWh za prąd dla ZDiTM zamiast ustawowych 0,785? To możliwe! Bo energia potrzebna do zasilenia lamp ulicznych i sygnalizacji świetlnych będzie pochodzić z EcoGeneratora - szczecińskiej spalarni odpadów. Dzięki działaniom miasta ZDiTM zapłaci za prąd w 2023 roku o blisko 27 mln zł mniej niż zakładano.

Zmiany na alei Wyzwolenia (13.12.2022)

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu w rejonie Alei Wyzwolenia. Prosimy kierowców i pasażerów o szczególną uwagę od 17.12.

Ktokolwiek widział? Zaginęła Pani Marzena, szczecińska motornicza (12.12.2022)

Kto widział Panią Marzenę? Nasza koleżanka, pracownik zajezdni na Pogodnie, wyszła 8 grudnia z domu i do tej pory nie wróciła. Najbliżsi i przyjaciele szczecińskiej motorniczej proszą wszystkich o pomoc w znalezieniu lub udzieleniu informacji o miejscu jej pobytu. Jeśli ktoś widział kobietę ze zdjęcia proszony jest o kontakt z mężem Panem Sebastianem Drabińskim tel.739095936 lub policją.

Jesiennie, ale zielono na wyremontowanej ulicy (14.11.2022)

Jesień zadomowiła się w przyrodzie na dobre i choć nie widać w pełnej okazałości nowej zieleni na wyremontowanej ulicy Bolesława Śmiałego, to zdecydowanie jest co podziwiać. Trwają odbiory techniczne i te dotyczące nasadzeń w okolicy Turzynu. Warto sprawdzić jak wygląda ta część miasta po zmianach.

Torowa rewolucja. Zmiany na placu Witosa i linii 87 (31.10.2022)

W najbliższą sobotę wprowadzone zostaną zmiany na placu budowy związanym z torową rewolucją. Zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez torowisko na placu Witosa. Oznacza to zmiany nie tylko dla kierowców, ale także pasażerów linii 87.

Zmiany na placu Zwycięstwa (13.10.2022)

Informujemy, że w rejonie placu Zwycięstwa wprowadzone zostały zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Powstanie nowa ścieżka rowerowa na ulicy Papieża Pawła VI (15.09.2022)

Plac budowy kolejnej ścieżki rowerowej w Szczecinie został przekazany. Za 4 miesiące rowerzyści zyskają kolejny odcinek drogi, a tym samym włączenie w istniejące już szlaki.

Bezpieczniej dla pieszych na prawobrzeżu (19.08.2022)

W Szczecinie wprowadza się szereg rozwiązań, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Nowe organizacje ruchu, azyle, pylony czy przejścia wyniesione. Te ostatnie pojawią się w najbliższym czasie w 5 lokalizacjach na prawobrzeżu

Kolejne liczniki na skrzyżowaniu (11.08.2022)

W kolejnym miejscu w naszym mieście pojawiły się sekundniki. 15 nowych urządzeń zamontowanych zostało na skrzyżowaniu Wszystkich Świętych – Arkońska – Niemierzyńska – Majdańskiego.

Torowa rewolucja. Zmiany na alei Wyzwolenia (09.08.2022)

Informujemy, że od najbliższej soboty 13 sierpnia wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji w związku z przebudową torowisk tramwajowych. Zmiany czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej poruszających się aleją Wyzwolenia. Zadanie w ramach Torowej rewolucji realizuje spółka Tramwaje Szczecińskie.

Zmiany na remontowanym moście na ulicy Heyki (14.07.2022)

W piątek 15 lipca zmieni się organizacja ruchu na remontowanym moście na ulicy Heyki. Ruch zostanie skierowany na wyremontowaną stronę obiektu, a wykonawca przystąpi do demontażu starej części.

Zmiany na ulicy Smolańskiej (13.05.2022)

Nowa jezdnia i chodniki na ulicy Smolańskiej to część prac związanych z wielką przebudową torowisk. Roboty na pomorzanach postępują, a to wymusza zmiany w organizacji ruchu, kolejne w najbliższy poniedziałek.

Na Kolumba inaczej dla kierowców (03.01.2022)

Nie ma już odwrotu. Pierwsze rozbiórki na ulicy Smolańskiej i w rejonie Nabrzeża Wieleckiego, a także porządkowanie ogrodów działkowych to pierwsze zwiastuny ogromnej przebudowy, której kulminacja przed nami. W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczy będą zarówno kierowców jak pasażerów komunikacji miejskiej

przewiń do góry