AktualnościRSS

Otwarcie Kołłątaja i zmiany na Wyzwolenia (17.01.2022)

Przed nami kolejne zmiany w ramach Torowej rewolucji. W najbliższy czwartek łatwiej będzie przejechać przez ulicę Kołłątaja. Od ulicy Warcisława dojedziemy bez utrudnień do Ronda Giedroycia. W sobotę jednak wprowadzone zostaną następne zmiany. W ramach tego etapu prac wykonawca rozpocznie prace torowe na ostatnim odcinku objętym zakresem przebudowy czyli na al. Wyzwolenia od placu Witosa do Ronda Giedroycia. W dalszym ciągu trwać będą prace na pozostałych odcinkach zgodnie z wprowadzonymi wcześniej zmianami. O szczególną uwagę proszeni są zarówno kierowcy jak pasażerowie komunikacji miejskiej.

Drogowe podsumowanie roku 2021 (14.01.2022)

Za nami trudny, pod wieloma względami, ale bardzo pracowity rok. Niezależnie od ograniczeń finansowych czy kadrowych w Szczecinie udało się wyremontować kilkadziesiąt ulic i wiele chodników, miejska infrastruktura sukcesywnie zmienia się na lepsze. Poniższe podsumowanie zawiera tylko fragment części związanej z zadaniami ZDiTM, a swoje realizacje mają przecież także inne miejskie jednostki.

Drogowcy w akcji (13.01.2022)

Zima to trudny czas dla kierowców, ale także dla drogowców. Wahania temperatur powodują pojawianie się większej ilości dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Wystartowały prace na ulicy Ruskiej (13.01.2022)

Na początku tygodnia została wprowadzona czasowa organizacja ruchu oraz rozpoczęły się roboty budowlane w ramach zadania „Przebudowa drogi w ciągu ul. Ruskiej na odcinku od ul. Frysztackiej  do ul. Orawskiej w Szczecinie”. Zamknięty dla ruchu został odcinek ul . Ruskiej od ul. Orawskiej  do wysokości posesji  Ruska 12.

Zmiany na Alei Jana Pawła II (12.01.2022)

W środę wieczorem udrożniony zostanie kolejny fragment alei Jana Pawła II. Będzie to duże ułatwienie dla kierowców poruszających się w okolicy Urzędu Miasta.

Na Kolumba inaczej dla kierowców (03.01.2022)

Nie ma już odwrotu. Pierwsze rozbiórki na ulicy Smolańskiej i w rejonie Nabrzeża Wieleckiego, a także porządkowanie ogrodów działkowych to pierwsze zwiastuny ogromnej przebudowy, której kulminacja przed nami. W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczy będą zarówno kierowców jak pasażerów komunikacji miejskiej

Ważne zmiany dla kierowców od 18 grudnia (15.12.2021)

Przebudowa torowisk nabiera rozpędu. Już w sobotę 18 grudnia rozpoczną się prace w nowych miejscach i wprowadzone zostaną czasowe organizacje ruchu. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej uwagi.

Kolejne zmiany związane z torową rewolucją (10.12.2021)

Przebudowa torowisk nabiera rozpędu. Kolejne działania będą wpływały na siebie bezpośrednio, a to oznacza duże nowości w siatce połączeń oraz zmiany dla kierowców. Już w sobotę 18 grudnia rozpoczną się roboty w nowych miejscach i wprowadzone zostaną czasowe organizacje ruchu. Prosimy o dokładne planowanie podróży, niezależnie od wybranego środka lokomocji.

Łatwiej w śródmieściu (06.12.2021)

Choć procedura odbiorowa jeszcze się nie zakończyła, to przebudowywane w śródmieściu ulice są od ubiegłego piątku otwarte. Zmiana jest diametralna i dotyczy zarówno pieszych jak i kierowców.

Zimo, drogowców nie zaskoczysz! (01.12.2021)

Choć zima nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, to na horyzoncie już widać pierwsze przymrozki. Uspakajamy kierowców, drogowcy nie są zaskoczeni zbliżającą się porą roku i jak zawsze są w pełnej gotowości już od 1 listopada.

Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego (10.11.2021)

Trwają prace przygotowawcze i korytowanie nowej ścieżki rowerowej, która powstanie na ulicy Zawadzkiego. To kolejna, po remoncie nawierzchni oraz dojść do przystanków autobusowych, zmiana w tej okolicy. Cykliści będą mogli z nowej drogi skorzystać na początku przyszłego roku.

Kolejne skrzyżowanie z licznikami (04.11.2021)

Informujemy, że  6 i 7 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Struga / Gryfińska. Ma to związek z montażem kolejnych w naszym mieście sekundników.  

Zmiany na Alei Jana Pawła II (25.08.2021)

W najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Alei Jana Pawła II. Nowości czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Postęp prac koło Turzynu (06.08.2021)

Gotowa jest już część chodników na przebudowywanych ulicach koło Turzynu. W najbliższym czasie, w zależności od odcinka, wykonawca będzie kontynuował roboty związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej, pracami rozbiórkowymi, ustawieniem krawężników, wykonywaniem warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni chodnika.

Torowa rewolucja. Zmiany na Niebuszewie (08.07.2021)

Torowa rewolucja jest rozpędzona także na Niebuszewie. W najbliższą sobotę otwarte dla ruchu zostanie Rondo Sybiraków, a na kierowców czekają kolejne zmiany.

Start przebudowy skrzyżowania na ulicy Walecznych (11.05.2021)

W czwartek 13 maja rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Walecznych — Mączna — Pszenna w Szczecinie. Dla kierowców oznacza to duże zmiany i objazdy. O szczególną uwagę prosimy także pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

przewiń do góry