×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Utrudnienia w ruchu 28 kwietnia (24.04.2019)

W związku z planowanymi na 28 kwietnia wydarzeniami informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Reymonta (18.04.2019)

W związku z przebudową ul. Reymonta oraz towarzyszącymi jej robotami budowlanymi w najbliższych dniach zmieniona zostanie organizacja w rejonie prowadzonych prac.

Nowy Dyrektor ZDiTM (16.04.2019)

Krzysztof Miler zastąpi Radosława Tumielewicza na stanowisku Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Obu Panom życzymy powodzenia na nowej ścieżce zawodowej, a Panu Radosławowi dziękujemy za 6 lat owocnej współpracy!

Prace na ulicy Małkowskiego, Reymonta i Libelta (15.04.2019)

Trwają prace związane z remontami kilku ulic w naszym mieście. Duże zmiany już teraz widać na ulicy Małkowskiego, na której zakończyły się prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni i chodników. Jednocześnie budowy realizowane są na ulicy Reymonta i Libelta.

Czas brukarzy (08.04.2019)

Wiosna to czas remontów i działań w ramach bieżącego utrzymania. Pogoda sprzyja, więc na chodnikach coraz częściej spotkamy pracowników, którzy naprawiają lub wymieniają zniszczony już ciąg pieszy. W najbliższych dniach poznany wynik przetargu zadania pn. „Równe chodniki dla Szczecina — Etap 1”, ale roboty brukarskie już trwają.

Wypadek na Bramie Portowej (05.04.2019)

Prawie 3 godziny trwały trudnienia związane z wypadkiem, do jakiego doszło na Bramie Portowej w piątek przed godziną 7 rano. W zderzeniu tramwaju linii 3 z autobusem linii B ucierpiało 11 osób. Przyczyny tej sytuacji bada policja.

Ruszyła przebudowa ulicy Hożej (22.03.2019)

W związku z rozpoczęciem prac, od 22 marca z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Piaskową a posesją Hoża 20. Spodziewane jest zwiększenie ruchu kołowego w ciągu ul. Piaskowej i ul. Kruczej. Mogą również wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kruczej z ul. Obotrycką.

Nastała jasność na kolejnych ulicach (22.03.2019)

Na trzech kolejnych ulicach zakończyły się prace związane z budową oświetlenia. W Szczecinie przybyło blisko 80 nowych, energooszczędnych latarni.

W ZDiTM sprawę załatwisz szybciej i wygodniej (12.03.2019)

W najbliższych dniach poprawi się komfort osób, które mają do załatwienia sprawy w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Zakończył się remont BOI, po którym do dyspozycji mieszkańców będą dwa stanowiska bezpośredniej obsługi i obszerny hol z miejscem do wypełnienia wniosku.

Uratował życie pasażerów! (08.03.2019)

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj rano w autobusie linii A. Jeden z pasażerów wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicą podczas jazdy. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nie skończyło się to tragedią. Pan Józef Nakoneczny uratował życie pasażerów!

Świetlne miecze zatopione w chodniku (01.03.2019)

Zatopione w chodniku świetlne miecze niczym z Gwiezdnych Wojen pokazują zapatrzonym w telefony komórkowe, czy mogą bezpiecznie przejść przez ulicę. Pierwsze listwy LED na przejściach dla pieszych zostały włączone już w czwartek. W najbliższych dniach pojawią kolejne.

Utrudnienia na ulicach Libelta, Reymonta, Małkowskiego (28.02.2019)

Początek marca będzie startem remontów ważnych ulic. W środę nastąpiło przekazanie placów budowy na ulicy Reymonta, Małkowskiego i Libelta, a ich nowe oblicze zobaczymy za 8 miesięcy. Od poniedziałku we wszystkich 3 miejscach pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu.

Prawie 120 pism i setki telefonów dziennie (27.02.2019)

„(…) napromieniowanie i radiacja telefonów pasażerów osiąga z pewnością poziom molekularnego rażenia cząsteczkowo-nuklearnego przyczyniając się bardzo mocno do zmian u tych nieświadomych ludzi i uszkodzenia ich kodów genetycznych ludzkiego DNA (…)”. To cytat z prośby o zakaz używania telefonów w komunikacji miejskiej, która wypłynęła do ZDiTM. Rocznie rejestrujemy blisko 45 tysięcy różnych pism, a BOI i Centrala Ruchu odbierają kilkadziesiąt telefonów dziennie.

Przebudowa ul. Kułakowskiego — przesunięcie przystanku „Staw Brodowski” (22.02.2019)

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku przesunięty zostanie przystanek „Staw Brodowski” dla autobusów jadących kierunku placu Rodła i Kołłątaja. Przystanek dla linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101, 107, 522 i 524 zlokalizowany zostanie w ciągu ul. Wilczej na prawoskręcie w ul. Kułakowskiego. Zmieni się także organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Wilczą.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Heyki (19.02.2019)

Informujemy, że od piątku 15 lutego zmieniła się organizacja ruchu na moście nad Kanałem Zielonym w ciągu ulicy Heyki. Od godziny 18:00 nastąpiło zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu.

Budowa węzła Łękno — zmiany w organizacji ruchu (27.12.2018)

Od piątku 28 grudnia kierowcy mogą spodziewać się kolejnych utrudnień w okolicy budowy węzła Łękno. Rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji oznacza zamknięcie dla ruchu północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięcie tego fragmentu al. Wojska Polskiego przewidziane jest na 9 miesięcy.

przewiń do góry