×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Są chętni na przebudowę kolejnych ulic w śródmieściu (10.01.2020)

Są chętni na przebudowę ulicy Ściegiennego, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego. To kolejny etap diametralnych zmian w śródmieściu. Następne fragmenty staną się bardziej przyjazne pieszym i określą charakter okolicy.

Start robót na placu Szarych Szeregów (09.01.2020)

W najbliższą środę startują prace, dzięki którym zdecydowanie poprawi się infrastruktura tramwajowa na ważnym dla miasta węźle komunikacyjnym. Zmiany, które pojawią się w najbliższych miesiącach poprawią komfort pasażerów, ale także kierowców poruszających się w rejonie placu Szarych Szeregów.

Nowe samochody we flocie ZDiTM (07.01.2020)

Dwa fabrycznie nowe samochody typu furgon oraz kombivan trafiły do floty ZDiTM. Będą one wykorzystywane przez pracowników działu utrzymania czystości w pasie drogowym.

Grota-Roweckiego się zmienia (02.01.2020)

Ulica Grota-Roweckiego zmienia się każdego dnia coraz bardziej. Jest już warstwa wiążąca i warstwa podbudowy bitumicznej na odcinku ul. Grota-Roweckiego od skrzyżowania z ul. Witkiewicza do skrzyżowania z ul. Dwernickiego. Trwają prace przy wykonywaniu chodników, brukowanie miejsc postojowych i zatok autobusowych. Roboty powinny zakończyć się w połowie roku.

Historia o psie, który jeździł radiowozem (19.12.2019)

Fido ma zaledwie 3 miesiące, a przygodami mógłby obdzielić niejednego dorosłego psa. Został znaleziony przez Panią Stanisławę i przygarnięty pomimo trudności, jakie ma starsza Pani. W czwartek zwierzaka i jego właścicielkę spotkała kolejna, nieprzyjemna sytuacja, która ostatecznie zakończyła się szczęśliwie dzięki pracownikom ZDiTM. Przedstawiamy świąteczną historię z happy endem.

Sezon na dziury w drogach (09.12.2019)

W poniedziałek pogoda za oknem prawie wiosenna, z wysoką, jak na tę porę roku, dodatnią temperaturą. Noc jednak nie będzie już taka przyjemna, termometry pokażą mniej niż 0 stopni. Wahania temperatur zwiastują rozpoczęcie sezonu na pojawianie się dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Nowości na ulicy Legnickiej i Rymarskiej (06.12.2019)

Kolejne miejsca w Szczecinie zyskują nowe chodniki, dzięki czemu poprawia się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. W ostatnich dniach nowe ciągi piesze zostały oddane do użytku na ulicy Legnickiej i Rymarskiej.  

W gotowości ponad 5300 ton soli i ponad 830 ton piachu. Trwa Akcja Zima (03.12.2019)

Ubiegłej nocy zima pokazała swoje oblicze. Przypominamy kierowcom o konieczności wymiany opon i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pierwsze działania w ramach Akcji Zima już za nami.

Kolejne liczniki czasu (29.11.2019)

W Szczecinie testowany jest kolejny, inteligentny system, który ma upłynnić ruch na kilku skrzyżowaniach na prawobrzeżu. Dodatkowo w ostatnich dniach został on zintegrowany z nowymi licznikami światła, które od lat montowane są w naszym mieście.

Życzliwość w komunikacji miejskiej (21.11.2019)

21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości. To dobry czas, żeby przypomnieć o zasadach panujących w komunikacji miejskiej i największych grzechach kierowców aut poruszających się po naszych ulicach, także względem autobusów i tramwajów.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicy ulicy Szafera (20.11.2019)

W związku z rozpoczęciem prac i wprowadzeniem pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu informujemy o utrudnieniach dla kierowców i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W najbliższy poniedziałek wykonawca zamierza rozpocząć roboty związane z wykonaniem infrastruktury podziemnej.

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łękno (04.11.2019)

Od 7 listopada, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie węzła Łękno, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej dla linii autobusowych 53, 60, 67 i 531.

Kolejny etap prac na ulicy Drozdowej (16.10.2019)

W środę rozpoczął się kolejny etap pracy na ulicy Drozdowej. To wiąże się z nowymi utrudnieniami w ruchu, tym razem na odcinku od ul. Szerokiej do skrzyżowania z ul. Żyzną. Prosimy pieszych i kierowców o szczególną uwagę.

Lekkomyślność i brawura najczęstszą przyczyną kolizji i potrąceń (14.10.2019)

Każdego dnia dochodzi w Szczecinie do wypadków i kolizji z udziałem komunikacji miejskiej. Jesień to czas, kiedy aura nie sprzyja, a w połączeniu z brawurą i pośpiechem może przyczynić się do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Przebudowa ulicy Źródlanej (04.10.2019)

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się utrudnienia związane z przebudową ulicy Źródlanej. Zmiany obejmą odcinek od ul. Ku Słońcu do ul. Szeligowskiego.

Węzeł Granitowa — organizacja ruchu #3 (13.09.2019)

W poniedziałek 16 września, w związku z budową Węzła Granitowa, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

przewiń do góry