×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Przebudowa ulicy Szafera. Zmiany w organizacji ruchu (18.02.2021)

Pogoda pozwala wykonawcy robót związanych z przebudową ulicy Szafera wznowić prace wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. To oznacza wejście w kolejny etap i zmiany w organizacji ruchu. W przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu z ulicą Modrą i Szeroką wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Zamknięcie części placu Żołnierza Polskiego (17.02.2021)

Blisko 1000 nowych zapór drogowych najnowszej generacji już stoi na odcinkach remontowanych w ramach torowej rewolucji. W najbliższych dniach pojawią się kolejne, tym razem na placu Żołnierza Polskiego. W sobotę 20 lutego wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu związanej z przebudową torowisk.

Nowe miejsca postojowe (08.02.2021)

Choć nie ma jeszcze pełnego oznakowania, a roboty nie dobiegły końca kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu w okolicy Przedszkola Publicznego 73.

Przebudowa skrzyżowania Stołczyńska — Celulozowa — Orna (28.01.2021)

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z modernizacją skrzyżowania ulic Stołczyńska — Celulozowa — Orna. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia. Bardzo prosimy o szczególną uwagę.

Kolejny etap prac w śródmieściu (26.01.2021)

W śródmieściu wykonawca rozpoczął wprowadzanie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu. Ta część obejmuje połowiczne zamknięcie odcinka Królowej Jadwigi od skrzyżowania z Bohaterów Getta Warszawskiego do ul. Piotra Ściegiennego.

Roboty na ulicy Mickiewicza (22.01.2021)

Jeśli pozwoli na to pogoda wykonawca deklaruje rozpoczęcie prac na ulicy Mickiewicza w najbliższy poniedziałek. Roboty w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowskiego i Łukasińskiego miały rozpocząć się już w grudniu.

Sezon na dziury w drogach (19.01.2021)

Zima to trudny czas dla kierowców, ale także dla drogowców. Wahania temperatur powodują pojawianie się większej ilości dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Zmiany na Niebuszewie i na ulicy Matejki (15.01.2021)

Pierwsze dni prac związanych z przebudową torowisk przyniosły intensywne prace rozbiórkowe. Wprowadzone zmiany w organizacji ruch poddawane są dokładnej analizie, a korekty będą wprowadzane wraz z kolejnym etapem, który rozpocznie się w sobotę 23 stycznia.

Drogowe podsumowanie roku (04.01.2021)

Ponad 20 ulic z nową nawierzchnią, remonty chodników i budowa zupełnie nowych ciągów pieszych. Do tego zadania inwestycyjne, których w ubiegłym roku także nie zabrakło. 2020 rok był dla ZDiTM bardzo pracowity.

Akcja zima 2020 (14.12.2020)

Akcja Zima, którą objętych jest 750 km dróg rozpoczęła się 1 listopada i choć opadów śniegu w Szczecinie jeszcze nie było to nie oznacza, że drogowcy nie pracowali dbając o nasze bezpieczeństwo na drogach. W gotowości jak zawsze jest ponad 30 różnych wozów, 5300 ton soli oraz 830 ton piachu.

Prace na węźle przesiadkowym w Podjuchach (08.12.2020)

Zaawansowanie prac przy budowie węzła przesiadkowego w Podjuchach jest bardzo duże. Widać już część dla autobusów, jezdnie, chodniki, budynek kasowy i parking. Ta inwestycja to ogromny skok jakościowy dla pasażerów i ułatwienia w ramach zrównoważonego transportu zbiorowego. Parking P&R wraz z pętlą stanie się elementem większej całości, która w najbliższych latach zmieni oblicze komunikacji miejskiej w naszym mieście.

Kolejne ulice do przebudowy (30.11.2020)

Jeszcze 2 tygodnie czekamy na oferty do zadania związanego z remontem ulic Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego. Po przebudowie tej okolicy zwiększy się bezpieczeństwo pieszych dzięki nowemu rondu, strefie 30 i wyniesionym przejściom. W ramach zmian mieszkańcy zyskają także teren rekreacyjny z dodatkową zielenią.

Prawie pół roku przebudowy alei Jana Pawła II (30.11.2020)

Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic w naszym mieście nie będzie w tym roku ozdobiona. Wszystko za sprawą gruntownego remontu, który jest od czerwca prowadzony na alei Jana Pawła II.

Zamknięcie ulicy Serbskiej (03.11.2020)

W środę zamknięta dla ruchu zostanie ulica Serbska. Od ulicy Słowiańskiej do ulicy Arkońskiej wyznaczony zostanie objazd ulicą Harcerzy. Przez cały okres prowadzenia robót, Wykonawca ma obowiązek zapewnić dojście piesze do nieruchomości.

przewiń do góry