×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Ogródki na Jana Pawła II (02.07.2020)

Jeden pas ruchu dla samochodów i więcej miejsca na restauracyjne ogródki – to zmiany, które w najbliższych dniach zostaną wprowadzone na części al. Jana Pawła II. Apelujemy do kierowców o dostosowanie się do oznakowania, przestawienie samochodów  oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

W poniedziałek pojedziemy ulicą Szafera (02.07.2020)

W najbliższy poniedziałek otwarta dla ruchu zostanie ulica Szafera. Od 6 lipca ruch kołowy i pieszy dostępny będzie na odcinku ulicy Szafera od al. Wojska Polskiego do Zawadzkiego. Zamknięta zostanie część od ulicy Zawadzkiego do skrzyżowania z Modrą i Szeroką. Nie będzie także przejazdu ulicą Jarzyńskiego.

Grota-Roweckiego już otwarta (30.06.2020)

Zakończyły się już prace na ulicy Grota-Roweckiego. Odbiory dopiero się rozpoczynają, ale po ulicy można już jeździć.

Duże zmiany na ulicy Wyszyńskiego od najbliższej soboty (23.06.2020)

W najbliższą sobotę wprowadzone zostaną duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i organizacji ruchu na ulicy Wyszyńskiego. Roboty związane z przebudową tego ważnego węzła wchodzą w kolejny etap.

Wymiana nawierzchni na kolejnej ulicy (15.06.2020)

W najbliższą środę rano rozpocznie się wymiana nawierzchni w kolejnym miejscu. Tym razem utrudnień należy spodziewać się na ulicy Tczewskiej.

Kolejne zmiany w śródmieściu (10.06.2020)

W najbliższy poniedziałek wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanych ulic w śródmieściu. Zakłada on zamknięcie skrzyżowania ulic Bohaterów Getta Warszawskiego z Królowej Jadwigi.

Rondo na ulicy Kablowej (08.06.2020)

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym pojawi się w ciągu ulicy Kablowej, na wysokości wyjazdu z drogi wewnętrznej, przy której zlokalizowanych jest kilka dużych firm. Wprowadzanie zmian potrwa kilka dni i odbędzie się przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Prace ZWiK. Utrudnienia na ulicy Jodłowej (28.05.2020)

Informujemy, że dnia 1 czerwca zostanie wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu na ulicy Jodłowej. Prace przewidują remont nawierzchni oraz przebudowę i renowację sieci wodno-kanalizacyjnej ul. Jodłowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaliny do skrzyżowania z ul. Kłosową. Pierwszy etap przewiduje zajęcie jezdni i chodników oraz wyłączenie tego fragmentu ulicy z ruchu.

Drogowcy wkraczają do akcji. Na pierwszy rzut ulica Przestrzenna (28.05.2020)

W poniedziałek rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Przestrzennej. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość. Jest to pierwsza z kilku ulic, które zyskają w tym roku nową nakładkę.

Zmiany na placu Szarych Szeregów (27.05.2020)

W najbliższy poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym placu Szarych Szeregów. Zajęty będzie przejazd w kierunku al. Piastów, co wiąże się z innymi utrudnieniami dla kierowców i nowościami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ten etap będzie trwał około 1,5 miesiąca.

Ostatni miesiąc prac na Grota-Roweckiego (25.05.2020)

Za miesiąc powinny zakończyć się prace na ulicy Grota-Roweckiego. Trwają prace wykończeniowe na kładce dla pieszych i układanie warstwy ścieralnej na jezdni. To już jedne z ostatnich elementów, które pozostały do wykonania.

Od piątku pierwsze utrudnienia na Jarogniewa (19.05.2020)

Od piątku pojawią się pierwsze utrudnienia na ulicy Jarogniewa. Ma to związek z rozpoczęciem prac, w ramach których pojawi się nowa jezdnia, chodniki, uspokojenie ruchu i uporządkowane zostanie parkowanie.

Start robót w Podjuchach (19.05.2020)

W najbliższą środę wprowadzony zostanie pierwszy etap czasowej organizacji ruchu dla robót związanych z budową nowej pętli wraz zagospodarowaniem terenu w Podjuchach. Wykonawca rozpocznie prace od przygotowania zaplecza budowy, geodezyjnego wytyczenia zakresu robót, inwetaryzacji, przeprowadzenia kontroli ornitologicznej oraz robót przygotowawczych.

Ulica Granitowa. Zmiany w organizacji ruchu (18.05.2020)

We wtorek 19 maja br., w związku z pracami przy budowie Węzła Granitowa, na ulicy Granitowej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Start robót na ulicy Hrubieszowskiej (14.05.2020)

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Hrubieszowskiej. Na zrealizowanie zadania prowadzonego przez ZDiTM i ZWiK wykonawca będzie miał 7 miesięcy.

Postępowanie na remont ulicy Staromiejskiej (05.05.2020)

Potencjalny wykonawca będzie miał 5 miesięcy na remont ulicy Staromiejskiej. Trwa postępowanie na zadanie, które będzie realizowane przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Na oferty czekamy do 14 maja.

Nowe miejsca parkingowe w Zdrojach (27.04.2020)

W poniedziałek przekazany został plac budowy w ramach przebudowy terenu obok dworca PKP w Zdrojach. Za 90 dni pojawią się tam nowe miejsca postojowe, jezdnie manewrowe, wyremontowany zostanie zjazd oraz chodnik.

Czas na malowanie (20.04.2020)

Rozpoczęły się prace związane z odnawianiem oznakowania poziomego na ulicach naszego miasta. Prosimy kierowców o szczególną uwagę, jeśli spotkają pracujących na jezdni drogowców.

Trzy firmy zainteresowane przebudową alei Jana Pawła II (02.04.2020)

Trzy firmy są zainteresowane przebudową alei Jana Pawła II. Rozpoczęła się weryfikacja dokumentacji przetargowej. Potencjalny wykonawca będzie miał na zrealizowanie zadania 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Start przebudowy chodników (20.03.2020)

W przyszłym tygodniu rozpocznie przebudowa chodników na ulicy Braniborskiej na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Chobolańskiej. Będzie się to wiązało z utrudnieniami, szczególnie dla pieszych, ale za 3 miesiące ich komfort i bezpieczeństwo zdecydowanie się poprawią.

Zmiany w rejonie Węzła Łękno (13.03.2020)

W najbliższą środę, tj. 18 marca br., wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zaleskiego, utrudnienia w poruszaniu się będą mieli również piesi.

Zamknięcie ul. Krygiera (20.02.2020)

Od 7 marca od godziny 7:00 planowane jest ograniczenie ruchu na ul. Krygiera na odcinku od skrzyżowania z ul. Granitową do wysokości Kąpieliska Dziewoklicz. Pierwsze utrudnienia pojawią się już na skrzyżowaniu z ul. Ustowską, gdzie do jazdy na wprost udostępniony będzie wyłącznie jeden pas ruchu, umożliwiający dojazd wyłącznie do kąpieliska. Wjazd w dalszy ciąg ul. Floriana Krygiera będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, komunikacji zbiorowej i Policji.

przewiń do góry