AktualnościRSS

Startuje wymiana nawierzchni na Wojska Polskiego (23.09.2022)

Koniec z wybojami na najdłuższej ulicy w Szczecinie. W najbliższy poniedziałek wieczorem rozpocznie się frezowanie ulicy Wojska Polskiego. Drogowcy wystartują od placu Szarych Szeregów w kierunku Węzła Łękno.

Utrudnienia w ruchu 22-25 września (21.09.2022)

Informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu 22-25 września.

Ale to był festyn! Podsumowujemy niedzielne spotkanie. (21.09.2022)

Lepiej późno niż wcale! Z organizatorów – Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej jeszcze schodzą emocje, dlatego podsumowanie tego wydarzenia robimy dopiero teraz. Teren festynu odwiedziło kilkukrotnie więcej osób niż się spodziewaliśmy! To była wyjątkowa niedziela.

W czwartek wyłączamy kasowniki (20.09.2022)

W czwartek 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. I nie jest to związane z żadną awarią. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu”, komunikacja miejska w Szczecinie jest darmowa.

Powstanie nowa ścieżka rowerowa na ulicy Papieża Pawła VI (15.09.2022)

Plac budowy kolejnej ścieżki rowerowej w Szczecinie został przekazany. Za 4 miesiące rowerzyści zyskają kolejny odcinek drogi, a tym samym włączenie w istniejące już szlaki.

Zaproszenie na wielki festyn - nie tylko dla miłośników komunikacji miejskiej :) (13.09.2022)

Parada tramwajów, pokazy i konkursy, zwiedzanie zajezdni i prezentacja pojazdów – to tylko część z atrakcji, jakie będą czekały na mieszkańców Szczecina w najbliższą niedzielę. Na nowej pętli przy ulicy Szafera będą dziać się niezwykłe rzeczy, a w ramach atrakcji będą także przejazdy zabytkowymi autobusami.

Ostatnie prace na ulicy Bolesława Śmiałego (12.09.2022)

Jeszcze niespełna miesiąc będą trwały utrudnienia związane z przebudową ulicy Bolesława Śmiałego. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby na początku października ruch odbywał się już bez zakłóceń.

Nowa nawierzchnia (09.09.2022)

W czwartek 8 września drogowcy rozpoczęli swoje prace w ramach bieżącego utrzymania na Placu Słowińców. Utrudnienia, w zależności od warunków atmosferycznych, będą trwały około 2 tygodni.

Utrudnienia w ruchu 11-13 września (09.09.2022)

W związku z planowanymi przemarszami w dniach 11-13 września mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

Nowa nawierzchnia na ulicy Parkowej (02.09.2022)

W poniedziałek 5 września drogowcy rozpoczną swoje prace w ramach bieżącego utrzymania na ulicy Parkowej. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Wymiana nawierzchni na alei Wojska Polskiego coraz bliżej (26.08.2022)

Koniec z wybojami na najdłuższej ulicy w Szczecinie. Jest szansa, że do końca roku będziemy jeździć po nowej nawierzchni na alei Wojska Polskiego. Do postępowania na remont zgłosił się jeden potencjalny wykonawca i zaproponował kwotę mieszczącą się w zaplanowanym budżecie. Trwa weryfikacja złożonej dokumentacji.

Esktremalnie wysoka oferta na prąd (25.08.2022)

O blisko 25 mln złotych może zwiększyć się roczna umowa na sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby ZDiTM. Jedyna firma, która stanęła do przetargu oferuje swoje usługi na rok 2023 za cenę umowną brutto 37 819 568,78 zł.

Zmiany na Węźle Łękno (19.08.2022)

Nowy rozkład pasów ruchu i korekta ustawień sygnalizacji świetlnej mają zwiększyć płynność przejazdu w rejonie nowego skrzyżowania i prowadzących do niego ulic.

Bezpieczniej dla pieszych na prawobrzeżu (19.08.2022)

W Szczecinie wprowadza się szereg rozwiązań, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Nowe organizacje ruchu, azyle, pylony czy przejścia wyniesione. Te ostatnie pojawią się w najbliższym czasie w 5 lokalizacjach na prawobrzeżu

Kolejne liczniki na skrzyżowaniu (11.08.2022)

W kolejnym miejscu w naszym mieście pojawiły się sekundniki. 15 nowych urządzeń zamontowanych zostało na skrzyżowaniu Wszystkich Świętych – Arkońska – Niemierzyńska – Majdańskiego.

Torowa rewolucja. Zmiany na alei Wyzwolenia (09.08.2022)

Informujemy, że od najbliższej soboty 13 sierpnia wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji w związku z przebudową torowisk tramwajowych. Zmiany czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej poruszających się aleją Wyzwolenia. Zadanie w ramach Torowej rewolucji realizuje spółka Tramwaje Szczecińskie.

Nowe chodniki (20.07.2022)

Za dwa miesiące piesi będą korzystać z nowego chodnika na ulicy Broniewskiego. Wertepy, które teraz pokonują zmienią się w nowy ciąg pieszy. W najbliższych tygodniach nowości dla pieszych będą także na ulicy Kusocińskiego.

Zmiany na remontowanym moście na ulicy Heyki (14.07.2022)

W piątek 15 lipca zmieni się organizacja ruchu na remontowanym moście na ulicy Heyki. Ruch zostanie skierowany na wyremontowaną stronę obiektu, a wykonawca przystąpi do demontażu starej części.

Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego (22.06.2022)

Od środy wprowadzone zostały zmiany w rejonie przebudowywanych ulic na Turzynie. Wykonawca rozpoczął kolejny etap budowy oficjalnie udostępniając kierowcom nowy odcinek jezdni wraz z rondem.

Zmiany na ulicy Smolańskiej (13.05.2022)

Nowa jezdnia i chodniki na ulicy Smolańskiej to część prac związanych z wielką przebudową torowisk. Roboty na pomorzanach postępują, a to wymusza zmiany w organizacji ruchu, kolejne w najbliższy poniedziałek.

Dzień drogowca (26.04.2022)

Słowniki języka polskiego podają, że drogowiec to osoba pracująca przy budowie, naprawie lub utrzymaniu dróg. To słowo w kontekście Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest bardzo pojemne, bo w oczach wielu osób drogowcy to także osoby odpowiedzialne za oznakowanie, sygnalizacje i całą infrastrukturę potrzebną mieszkańcom do przemieszczania się. W kalendarzu 26 kwietnia to Dzień drogowca i transportowca.

Na Kolumba inaczej dla kierowców (03.01.2022)

Nie ma już odwrotu. Pierwsze rozbiórki na ulicy Smolańskiej i w rejonie Nabrzeża Wieleckiego, a także porządkowanie ogrodów działkowych to pierwsze zwiastuny ogromnej przebudowy, której kulminacja przed nami. W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczy będą zarówno kierowców jak pasażerów komunikacji miejskiej

przewiń do góry