×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Sezon na dziury w drogach (09.12.2019)

W poniedziałek pogoda za oknem prawie wiosenna, z wysoką, jak na tę porę roku, dodatnią temperaturą. Noc jednak nie będzie już taka przyjemna, termometry pokażą mniej niż 0 stopni. Wahania temperatur zwiastują rozpoczęcie sezonu na pojawianie się dziur w drogach. To zjawisko zupełnie normalne, choć uciążliwe dla kierowców. Apelujemy więc o szczególną uwagę w sytuacji, gdy ktoś zauważy ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

Nowości na ulicy Legnickiej i Rymarskiej (06.12.2019)

Kolejne miejsca w Szczecinie zyskują nowe chodniki, dzięki czemu poprawia się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. W ostatnich dniach nowe ciągi piesze zostały oddane do użytku na ulicy Legnickiej i Rymarskiej.  

Utrudnienia w ruchu 6–10 grudnia (05.12.2019)

W związku z planowanymi w najbliższych dniach wydarzeniami informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu w dniach 6–10 grudnia.

Kolejne ulice w śródmieściu do remontu (04.12.2019)

W przyszłym roku kolejne ulice w śródmieściu zostaną wyremontowane. Po otwarciu ulicy Małkowskiego idziemy za ciosem i do 18 grudnia czekamy na oferty dla zadania „Przebudowa ulicy Ściegiennego, Boh. Getta Warszawskiego oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Małkowskiego do ulicy Ściegiennego”.

Jarmark Bożonarodzeniowy — utrudnienia w ruchu (03.12.2019)

W związku z organizacją „Jarmarku Bożonarodzeniowego” informujemy o utrudnieniach w ruchu w rejonie pl. Lotników, pl. Adamowicza, pl. Żołnierza Polskiego.

W gotowości ponad 5300 ton soli i ponad 830 ton piachu. Trwa Akcja Zima (03.12.2019)

Ubiegłej nocy zima pokazała swoje oblicze. Przypominamy kierowcom o konieczności wymiany opon i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pierwsze działania w ramach Akcji Zima już za nami.

Mikołajkowy tramwaj na trasie (02.12.2019)

Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek wyjedzie w najbliższy piątek na trasę. Wagon historyczny to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się Świąt. Zapraszamy na wyjątkową podróż mikołajowym tramwajem.

Kolejne liczniki czasu (29.11.2019)

W Szczecinie testowany jest kolejny, inteligentny system, który ma upłynnić ruch na kilku skrzyżowaniach na prawobrzeżu. Dodatkowo w ostatnich dniach został on zintegrowany z nowymi licznikami światła, które od lat montowane są w naszym mieście.

Szczecin stroi się na Święta (29.11.2019)

450 kurtyn świetlnych i ponad 300 różnych ozdób słupowych i przestrzennych rozświetli niebawem Szczecin. Trwa montaż ozdób świątecznych. Do uruchomienia tegorocznej iluminacji pozostał tydzień, włączenie nastąpi 6 grudnia.

Skatepark w przejściu podziemnym (25.11.2019)

Za kilka tygodni diametralnie zmieni się przejście podziemne na alei Wyzwolenia. Swoje miejsce znajdą między innymi wielbiciele deskorolek. Niebawem rozpoczną się tam prace związane z montażem specjalnych urządzeń i przeszkód. Przejście podziemne zostało zamknięte w poniedziałek.

Życzliwość w komunikacji miejskiej (21.11.2019)

21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości. To dobry czas, żeby przypomnieć o zasadach panujących w komunikacji miejskiej i największych grzechach kierowców aut poruszających się po naszych ulicach, także względem autobusów i tramwajów.

Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okolicy ulicy Szafera (20.11.2019)

W związku z rozpoczęciem prac i wprowadzeniem pierwszego etapu czasowej organizacji ruchu informujemy o utrudnieniach dla kierowców i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W najbliższy poniedziałek wykonawca zamierza rozpocząć roboty związane z wykonaniem infrastruktury podziemnej.

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łękno (04.11.2019)

Od 7 listopada, w związku z kolejnym etapem prac przy budowie węzła Łękno, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej dla linii autobusowych 53, 60, 67 i 531.

Kończą się trzy ważne zadania (30.10.2019)

Trwają ostatnie prace wykończeniowe na trzech ważnych inwestycjach prowadzonych przez ZDiTM. Okolice Pogodna i Śródmieście zmieniły się diametralnie, a remontowane ulice po otwarciu będą służyły pieszym i kierowcom, dając zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo przemieszczania się.

Jest szansa na poszerzenie floty ZDiTM (29.10.2019)

Jest chętny na dostarczenie kolejnych samochodów dla ZDiTM. Do przetargu na dostawę 2 sztuk fabrycznie nowych, kompletnych, wolnych od wad konstrukcyjnych, materiałowych samochodów typu furgon oraz kombivan stanęła jedna firma. Trwa weryfikacja dokumentów i możliwości finansowych jednostki.

Zniknęła kładka nad ciepłociągiem (24.10.2019)

Trwają prace rozbiórkowe na ulicy Grota-Roweckiego. Zniknęła już kładka nad ciepłociągiem, ale w ramach zadania wybudowana zostanie nowa, na konstrukcji stalowej wraz z pochylniami dla niepełnosprawnych.

Kolejny etap prac na ulicy Drozdowej (16.10.2019)

W środę rozpoczął się kolejny etap pracy na ulicy Drozdowej. To wiąże się z nowymi utrudnieniami w ruchu, tym razem na odcinku od ul. Szerokiej do skrzyżowania z ul. Żyzną. Prosimy pieszych i kierowców o szczególną uwagę.

Lekkomyślność i brawura najczęstszą przyczyną kolizji i potrąceń (14.10.2019)

Każdego dnia dochodzi w Szczecinie do wypadków i kolizji z udziałem komunikacji miejskiej. Jesień to czas, kiedy aura nie sprzyja, a w połączeniu z brawurą i pośpiechem może przyczynić się do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Przebudowa ulicy Źródlanej (04.10.2019)

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się utrudnienia związane z przebudową ulicy Źródlanej. Zmiany obejmą odcinek od ul. Ku Słońcu do ul. Szeligowskiego.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego (03.10.2019)

W związku z rozpoczęciem prac zamknięty dla ruchu został wjazd w ul. Twardowskiego z ul. Mickiewicza. Dojazd do głównej bramy wjazdowej Stadionu Miejskiego jest możliwy od ul. Witkiewicza. Przejazd z ul. Witkiewicza do Mickiewicza jest możliwy poprzez ul. Jagiellońską i Stanisława Noakowskiego.

Węzeł Granitowa — organizacja ruchu #3 (13.09.2019)

W poniedziałek 16 września, w związku z budową Węzła Granitowa, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

przewiń do góry