AktualnościRSS

Nowa nakładka na Moście Pionierów (23.06.2022)

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się wymiana nakładki na kolejnej szczecińskiej ulicy. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Tym razem remontem objęty zostanie Most Pionierów, nitka wjazdowa do miasta. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

Utrudnienia w ruchu 22-24 czerwca (22.06.2022)

W związku z planowanymi na najbliższe dni wydarzeniami informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu.

Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego (22.06.2022)

Od środy wprowadzone zostały zmiany w rejonie przebudowywanych ulic na Turzynie. Wykonawca rozpoczął kolejny etap budowy oficjalnie udostępniając kierowcom nowy odcinek jezdni wraz z rondem.

Zmiany dla kierowców na Placu Rodła (13.06.2022)

W przyszłym tygodniu czeka nas 10 już zmiana organizacji ruchu związana z przebudową torowisk od Niebuszewa do Placu Rodła. To będzie trudny, trwający około dwóch tygodni etap. Zmianę, po których będzie już dużo lepiej, odczują zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Torowa rewolucja. Dwie istotne zmiany w organizacji ruchu. (08.06.2022)

Najbliższe dni to kilka zmian dla kierowców na obu zadaniach związanych z torową rewolucją. Prosimy o szczególną uwagę osoby poruszające się aleją Wyzwolenia, a także ulicą Chmielewskiego.

Zmiany na ulicy Hryniewieckiego. Inaczej pojedzie linia 76 (03.06.2022)

Od poniedziałku 6 czerwca, zmieni się organizacja ruchu na ulicy Hryniewieckiego u Kujota. Zmiany związane są z przebudową układu drogowego w Porcie i wpłyną na kursowanie linii 76

Start robót na ulicy Bernardyńskiej (23.05.2022)

We wtorek przekazany zostanie plac budowy na ulicy Bernardyńskiej. To się będzie wiązało z kilkumiesięcznymi zmianami dla mieszkańców.

Nowa nakładka na ulicy Gdańskiej (23.05.2022)

Pod koniec tygodnia zakończą się prace drogowe prowadzone na ulicach Kolorowych Domów i Mącznej. To oznacza, że drogowców zobaczymy w kolejnym miejscu. We wtorek wieczorem rozpoczną się roboty na najbardziej zniszczonych odcinkach ulicy Gdańskiej. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Od czerwca duże zmiany na Modrej i Koralowej (23.05.2022)

Od środy 1 czerwca zmieni się organizacja ruchu na modernizowanej ulicy Modrej i Koralowej. Wykonawca rozpocznie kolejny etap robót, który wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu. Z kolei odcinek od ulicy Wroniej do ulicy Szerokiej zostanie udostępniony dla kierowców.

Zamknięcie ulicy Celnej. Zmiany na linii 76 (18.05.2022)

W związku z prowadzeniem prac przy przebudowie układu drogowego na Międzyodrzu i zamknięciem dla ruchu ul. Celnej od dnia 18.05.2022 nastąpi zmiana trasy linii 76 w kierunku Nabrzeża Ewa i Logistycznej.

Zmiany na ulicy Smolańskiej (13.05.2022)

Nowa jezdnia i chodniki na ulicy Smolańskiej to część prac związanych z wielką przebudową torowisk. Roboty na pomorzanach postępują, a to wymusza zmiany w organizacji ruchu, kolejne w najbliższy poniedziałek.

Dzień drogowca (26.04.2022)

Słowniki języka polskiego podają, że drogowiec to osoba pracująca przy budowie, naprawie lub utrzymaniu dróg. To słowo w kontekście Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest bardzo pojemne, bo w oczach wielu osób drogowcy to także osoby odpowiedzialne za oznakowanie, sygnalizacje i całą infrastrukturę potrzebną mieszkańcom do przemieszczania się. W kalendarzu 26 kwietnia to Dzień drogowca i transportowca.

Czas na nowe nakładki (14.04.2022)

Najbliższe dni to start prac związanych z wymianą nawierzchni w Szczecinie. Nowe nakładki pojawią się w tym roku na kilkunastu ulicach. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Na pierwszy ogień ulice na prawobrzeżu. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

Zmiany dla kierowców na Turzynie (18.02.2022)

W najbliższy poniedziałek szykują się zmiany w rejonie remontowanych ulic na Turzynie. Od 21 lutego dopuszczony do ruchu i parkowania pojazdów zostanie odcinek Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do nowobudowanego ronda. Jednocześnie wykonawca przejdzie na kolejny etap zadania. UWAGA! Ulica Bolesława Śmiałego nadal pozostaje nieprzejezdna.

Na Kolumba inaczej dla kierowców (03.01.2022)

Nie ma już odwrotu. Pierwsze rozbiórki na ulicy Smolańskiej i w rejonie Nabrzeża Wieleckiego, a także porządkowanie ogrodów działkowych to pierwsze zwiastuny ogromnej przebudowy, której kulminacja przed nami. W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczy będą zarówno kierowców jak pasażerów komunikacji miejskiej

Kolejne zmiany związane z torową rewolucją (10.12.2021)

Przebudowa torowisk nabiera rozpędu. Kolejne działania będą wpływały na siebie bezpośrednio, a to oznacza duże nowości w siatce połączeń oraz zmiany dla kierowców. Już w sobotę 18 grudnia rozpoczną się roboty w nowych miejscach i wprowadzone zostaną czasowe organizacje ruchu. Prosimy o dokładne planowanie podróży, niezależnie od wybranego środka lokomocji.

Torowa rewolucja. Zmiany na Niebuszewie (08.07.2021)

Torowa rewolucja jest rozpędzona także na Niebuszewie. W najbliższą sobotę otwarte dla ruchu zostanie Rondo Sybiraków, a na kierowców czekają kolejne zmiany.

Start przebudowy skrzyżowania na ulicy Walecznych (11.05.2021)

W czwartek 13 maja rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Walecznych — Mączna — Pszenna w Szczecinie. Dla kierowców oznacza to duże zmiany i objazdy. O szczególną uwagę prosimy także pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

przewiń do góry