×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

5. Sanprobi Maraton Szczeciński (19.06.2019)

W związku Organizacją 5. Sanprobi Maratonu Szczecińskiego w niedzielę 23 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 103, 106 i 107 w Policach.

Kolejne zmiany na Pogodnie (19.06.2019)

W najbliższy poniedziałek wprowadzone zostaną zmiany w rejonie robót prowadzonych na Pogodnie. Ma to związek z kolejnym etapem prac, w jaki wchodzi wykonawca.

Zmiany w rejonie węzła Łękno. Utrudnienia dla kierowców i zmiany w komunikacji miejskiej (19.06.2019)

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z instalacjami podziemnymi, od najbliższego piątku wystąpią kolejne utrudnienia w ruchu w okolicy budowanego Węzła Łękno. Z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Zaleskiego leżący po północnej stronie alei Wojska Polskiego. Zmiany obejmą także komunikację miejską

Boże Ciało — utrudnienia (18.06.2019)

Przypominamy, że 20 czerwca kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się utrudnień związanych z procesjami religijnymi. Wstrzymania ruchu będą przeprowadzane przez służby dynamicznie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przebudowa ulicy Drozdowej (17.06.2019)

W poniedziałek nastąpiło przekazanie placu budowy dla zadania „Rozbudowa i przebudowa drogi, chodnika oraz budowa oświetlenia w ciągu ulicy Drozdowej w Szczecinie”. To oznacza, że w najbliższych dniach rozpoczną się prace, a także utrudnienia związane z robotami.

Kolejny etap prac na ulicy Małkowskiego (11.06.2019)

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na kolejnej części ulicy Małkowskiego. Wiąże się to z zamknięciem fragmentu pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi a aleją Piastów. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i stosowanie się do nowego oznakowania.

Światła na Głębokim (06.06.2019)

W piątek 7 czerwca o godz. 21 wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, Miodową, i Kupczyka, związane z włączeniem sygnalizacji świetlnej.

Wiemy ile postoimy na Bałuki (04.06.2019)

Na szczecińskich skrzyżowaniach pojawiło się 11 kolejnych urządzeń wskazujących czas wyświetlania światła zielonego. Wiemy, ile postoimy na skrzyżowaniach ulic Edmunda Bałuki/Wojciecha i Edmunda Bałuki/Kaszubska.

Start remontu chodników (21.05.2019)

W połowie tygodnia pojawią się pierwsze utrudnienia dla pieszych i kierowców związane z realizacją zadania „Równe chodniki dla Szczecina — etap 1”. Tymczasem ogłoszony został przetarg na kolejną część prac remontowych na chodnikach.

Wygodny dojazd do nowego skweru (20.05.2019)

Podczas, gdy skwer  w rejonie ulic Żyznej oraz Misia Wojtka na osiedlu Krzekowo-Bezrzecze nabiera kształtu, ogłoszony został przetarg na przebudowę ulicy prowadzącej do tego miejsca. Nowa ulica, chodnik i oświetlenie powinny się pojawić w najbliższych tygodniach.

Czas na nowe nakładki (10.05.2019)

Pogoda sprzyja, a temperatury są coraz wyższe, dlatego rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni. 

Nowe tablice w ramach SIM (08.05.2019)

261 nowych tablic ulicowych pojawi się jeszcze w tym roku na prawobrzeżu. Kolejne elementy w ramach Systemu Informacji Miejskiej zostaną ustawione w Dąbiu i na Słonecznym.

Przebudowa ul. Kułakowskiego — utrudnienia w ruchu (06.05.2019)

W związku z kolejnym etapem inwestycji, w ciągu ul. Warcisława oraz na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Orzeszkowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Reymonta (18.04.2019)

W związku z przebudową ul. Reymonta oraz towarzyszącymi jej robotami budowlanymi w najbliższych dniach zmieniona zostanie organizacja w rejonie prowadzonych prac.

Prace na ulicy Małkowskiego, Reymonta i Libelta (15.04.2019)

Trwają prace związane z remontami kilku ulic w naszym mieście. Duże zmiany już teraz widać na ulicy Małkowskiego, na której zakończyły się prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni i chodników. Jednocześnie budowy realizowane są na ulicy Reymonta i Libelta.

Ruszyła przebudowa ulicy Hożej (22.03.2019)

W związku z rozpoczęciem prac, od 22 marca z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Piaskową a posesją Hoża 20. Spodziewane jest zwiększenie ruchu kołowego w ciągu ul. Piaskowej i ul. Kruczej. Mogą również wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kruczej z ul. Obotrycką.

Nastała jasność na kolejnych ulicach (22.03.2019)

Na trzech kolejnych ulicach zakończyły się prace związane z budową oświetlenia. W Szczecinie przybyło blisko 80 nowych, energooszczędnych latarni.

W ZDiTM sprawę załatwisz szybciej i wygodniej (12.03.2019)

W najbliższych dniach poprawi się komfort osób, które mają do załatwienia sprawy w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Zakończył się remont BOI, po którym do dyspozycji mieszkańców będą dwa stanowiska bezpośredniej obsługi i obszerny hol z miejscem do wypełnienia wniosku.

Uratował życie pasażerów! (08.03.2019)

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj rano w autobusie linii A. Jeden z pasażerów wtargnął do kabiny i zaczął szarpać kierownicą podczas jazdy. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy nie skończyło się to tragedią. Pan Józef Nakoneczny uratował życie pasażerów!

Świetlne miecze zatopione w chodniku (01.03.2019)

Zatopione w chodniku świetlne miecze niczym z Gwiezdnych Wojen pokazują zapatrzonym w telefony komórkowe, czy mogą bezpiecznie przejść przez ulicę. Pierwsze listwy LED na przejściach dla pieszych zostały włączone już w czwartek. W najbliższych dniach pojawią kolejne.

Utrudnienia na ulicach Libelta, Reymonta, Małkowskiego (28.02.2019)

Początek marca będzie startem remontów ważnych ulic. W środę nastąpiło przekazanie placów budowy na ulicy Reymonta, Małkowskiego i Libelta, a ich nowe oblicze zobaczymy za 8 miesięcy. Od poniedziałku we wszystkich 3 miejscach pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu.

Prawie 120 pism i setki telefonów dziennie (27.02.2019)

„(…) napromieniowanie i radiacja telefonów pasażerów osiąga z pewnością poziom molekularnego rażenia cząsteczkowo-nuklearnego przyczyniając się bardzo mocno do zmian u tych nieświadomych ludzi i uszkodzenia ich kodów genetycznych ludzkiego DNA (…)”. To cytat z prośby o zakaz używania telefonów w komunikacji miejskiej, która wypłynęła do ZDiTM. Rocznie rejestrujemy blisko 45 tysięcy różnych pism, a BOI i Centrala Ruchu odbierają kilkadziesiąt telefonów dziennie.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Heyki (19.02.2019)

Informujemy, że od piątku 15 lutego zmieniła się organizacja ruchu na moście nad Kanałem Zielonym w ciągu ulicy Heyki. Od godziny 18:00 nastąpiło zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu.

Budowa węzła Łękno — zmiany w organizacji ruchu (27.12.2018)

Od piątku 28 grudnia kierowcy mogą spodziewać się kolejnych utrudnień w okolicy budowy węzła Łękno. Rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji oznacza zamknięcie dla ruchu północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięcie tego fragmentu al. Wojska Polskiego przewidziane jest na 9 miesięcy.

przewiń do góry