AktualnościRSS

Awaria ZWiK. Zamknięta ulica Pszenna i zmiany na linii 79 (29.05.2023)

Informujemy, że w związku z awarią ZWiK zamknięta jest ulica Pszenna na odcinku od ulicy Lnianej do Ronda Reagana. Autobusy linii 79 jeżdżą objazdem od przystanku Walecznych do Ronda Reagana przez ul. Mączną i Kolorowych Domów w obu kierunkach, omijając przystanek Pszenna.

Torowa rewolucja. Zmiany na alei Wyzwolenia (24.05.2023)

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac na alei Wyzwolenia i w okolicy Dworca Niebuszewo - widać to doskonale na placu budowy. Zanim jednak przejazdy testowe i otwarcia to czas na kolejną korektę czasowej organizacji ruchu.

Małe Błonia - duża zmiana (24.05.2023)

Od najbliższej soboty rozpocznie się testowanie nowej organizacji ruchu na Małych Błoniach. Wprowadzone rozwiązania mają poprawić bezpieczeństwo i ułatwić przejazd wąskimi uliczkami w tej części Szczecina.

Torowa rewolucja. Zmiana na ulicy Dworcowej i Nowej (23.05.2023)

W najbliższy piątek w godzinach wieczornych w rejonie ulic Nowej i Dworcowej wprowadzona zostanie zmiana dla kierowców. Prosimy wszystkich poruszających się w tej okolicy o szczególną uwagę.

Zmiany dla kierowców i pasażerów w rejonie ulicy Dworcowej (04.05.2023)

W najbliższy piątek w godzinach wieczornych wprowadzone zostaną zmiany dla kierowców w rejonie ulic Dworcowej i Nowej. Pasażerowie linii 61 i 87 także muszą być czujni, ponieważ nastąpi zmiana lokalizacji przystanku „Plac Tobrucki”. Ma to związek z kolejnym etapem prac związanych z Torową rewolucją.

W pracy na poważnie, a po godzinach... (27.04.2023)

W ciągu dnia wykonują niezwykle odpowiedzialne zadania. Są kierownikami podejmującymi ważne decyzje, pracownikami mającymi kontakt z mnóstwem petentów, ich praca jest stresująca i pełna wyzwań. Po godzinach grają w zespole rockowym, są strażakami, biegają, boksują, tańczą, prowadzą drużynę piłkarską. Poznajcie pracowników ZDiTM i spółek komunikacyjnych od kuchni.

Sezon na malowanie (18.04.2023)

Pogoda staje się coraz mniej kapryśna, a temperatury z dnia na dzień będą rosnąć więc rozpoczynają się prace związane z odnawianiem oznakowania. Rocznie na nowe linie na naszych jezdniach wykorzystuje się kilkadziesiąt ton farby.

Krok bliżej do kolejnej sygnalizacji (12.04.2023)

Otworzyliśmy oferty w postępowaniu „Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Mieszka I przy posesji nr 81 w Szczecinie”. Potencjalny wykonawca zaproponował kwotę mieszczącą się w zakładanym budżecie. Trwa analiza złożonych dokumentów.

Utrudnienia w rejonie Druckiego-Lubeckiego i Bliźnińskiego - korekta organizacji ruchu. (04.04.2023)

W związku z pojawieniem się dużych utrudnień w ruchu w rejonie przebudowy ulic Druckiego-Lubeckiego i Bliźnińskiego informujemy o zmianach, które zostaną wprowadzone we wtorek w godzinach popołudniowych.

Zniszczenia wiat (17.03.2023)

W piątek w godzinach porannych doszło do wyglądającego bardzo groźnie zdarzenia. Auto osobowe wbiło się wręcz w przystanek niszcząc przy tym barierki i wiatę. Całe szczęście na tramwaj nie czekał żaden pasażer, a kierowcy nic się nie stało. W tym przypadku znamy sprawcę i będziemy starali się o odzyskanie pieniędzy z OC, jednak przypadki uszkodzeń infrastruktury przystankowej, w których sprawca jest nieznany, zdarzają się każdego dnia.

Męskie zawody? Nic bardziej mylnego! (07.03.2023)

Co roku z okazji 8 marca pisze się o kobietach w męskich zawodach. Panie za kółkiem czy na placu budowy jeszcze kilka lat temu rzeczywiście były czymś egzotycznym. Dzisiaj kobieta kierowca lub motorcznicza, inżynier czy dyrektor inwestycyjny są czymś zupełnie normalnym.

Remont ulicy Koralowej. Zmiany dla linii 222, 225, 227, 527, 535 (10.02.2023)

Informujemy, ze od 13 lutego wykonawca  przystępuje do kolejnego etapu prac na ulicy Koralowej. W ramach tego etapu nastąpi zamknięcie dla ruchu ogólnego wlotu w ulicę Szkolną z ulicy Koralowej. Przez zamknięty odcinek ulicy będzie dopuszczony ruch komunikacji autobusowej, pojazdów budowy i służb miejskich.

Zmiany na ulicy Kolumba (10.02.2023)

Informujemy, że w środę 15 lutego wprowadzona zostanie nowa czasowa organizacja ruchu na ulicy Kolumba. W związku z tym prosimy kierowców i pasażerów linii 242 o szczególną uwagę

Zmiany ulicy Kolumba. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów (03.01.2023)

Początek roku to duże zmiany w rejonie ulicy Kolumba. Choć harmonogram prac został mocno zmodyfikowany, a na placu budowy pojawiło się sporo niespodzianek, to wykonawca nie zwalnia tempa i przenosi front prac w nowe części przebudowywanej ulicy. Od 8 stycznia na ul. Kolumba i Nabrzeże Wieleckie wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w związku z czym wystąpią następujące zmiany i utrudnienia w ruchu na czas budowy.

przewiń do góry