AktualnościRSS

Hrubieszowska już otwarta (13.05.2021)

Od dzisiaj ulica Hrubieszowska jest w pełni przejezdna. Chociaż na placu budowy będzie można spotkać jeszcze drogowców robiących poprawki, to mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanej infrastruktury.

Zamknięcie skrzyżowania ulic Żółkiewskiego/Chodkiewicza (13.05.2021)

W najbliższy piątek na kierowców czekają kolejne zmiany w rejonie przebudowywanych ulic w kwartale Bolesława Śmiałego/Chodkiewicza/Żółkiewskiego/Pocztowej/Ściegiennego. Tym razem wyłączone z użytku będzie także skrzyżowanie. Bardzo prosimy o szczególną uwagę.

Utrudnienia w rejonie Wałów Chrobrego (13.05.2021)

Informujemy, że w najbliższy weekend zamknięte dla ruchu będą ulice w rejonie Wałów Chrobrego. Ma to związek z organizacją kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”.

Utrudnienia w ruchu 13 maja (12.05.2021)

Informujemy, że w związku z planowanymi na 13 maja zgromadzeniami mogą występować utrudnienia w ruchu i czasowe wstrzymanie komunikacji miejskiej. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM. Prosimy o szczególną uwagę.

Start przebudowy skrzyżowania na ulicy Walecznych (11.05.2021)

W czwartek 13 maja rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Walecznych — Mączna — Pszenna w Szczecinie. Dla kierowców oznacza to duże zmiany i objazdy. O szczególną uwagę prosimy także pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej.

Nowa nawierzchnia zachwyca na alei Jana Pawła II (11.05.2021)

Słoneczne dni sprzyjają spacerom w najbardziej reprezentacyjnych miejscach naszego miasta. Jednym z nich niewątpliwie jest aleja Jana Pawła II. Pomimo prowadzonych tam już prawie rok prac, piesi mogą swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się, podziwiając tym samym ogromne zmiany, jakie zaszły w tym rejonie miasta.

Remont schodów (11.05.2021)

Kończą się prace związane z wymianą nawierzchni w okolicach Starego Miasta, jednak to nie koniec prac związanych z poprawą estetyki i bezpieczeństwa w tej wyjątkowej części miasta. Dzisiaj rozpoczął się remont schodów przy ulicy Wyszyńskiego.

We wtorek zmiana organizacji ruchu w śródmieściu (07.05.2021)

Przed nami kolejna część prac związanych z przebudową ulic śródmiejskich. Będzie się to wiązało z nowymi utrudnieniami dla kierowców. W tym etapie, od wtorku, dodatkowo zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie odcinek ul. Piotra Ściegiennego na odcinku od al. Piastów do tzw. ściany płaczu.

Ulica Jodłowa otwarta (07.05.2021)

Długo wyczekiwane przez mieszkańców zakończenie prac na ulicy Jodłowej stało się faktem. Chociaż drogowców będzie można jeszcze spotkać w rejonie placu budowy, to zapory już zniknęły i można w pełni korzystać z wyremontowanej jezdni i chodników.

Zamknięcie przejazdu kolejowego. Zmiany w komunikacji miejskiej (06.05.2021)

W związku z zamknięciem dla ruchu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Bałtyckiej (Zdunowo) w okresie od 8.05.2021 (sobota) od godz. 7:00 do 9.05.2021 (niedziela) do godz. 20:00 oraz od 14.05.2021 (piątek) od godz. 20:00 do 17.05.2021 (poniedziałek) do godz. 5:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Coraz więcej chodników na remontowanych fragmentach śródmieścia (04.05.2021)

Piesi korzystają z coraz większych fragmentów chodników na remontowanych ulicach w śródmieściu. Wykonawca realizuje swoje prace zachowując ciągłą możliwość przemieszczania się, na początku na nawierzchniach tymczasowych, sukcesywnie oddając nowe chodniki. Roboty prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach.

Drogowcy na ulicy Gdańskiej (13.04.2021)

W najbliższy czwartek rozpocznie się frezowanie kolejnej ulicy w naszym mieście. Tym razem drogowcy będą prowadzili swoje roboty w ramach bieżącego utrzymania na nitce wjazdowej ulicy Gdańskiej. Prosimy kierowców o uwagę.

Torowa rewolucja. Zmiany na placu Żołnierza Polskiego (07.04.2021)

W najbliższą sobotę wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie placu Żołnierza Polskiego. Wykonawca przechodzi na kolejne fragmenty inwestycji, a to wiąże się z wyłączeniem ruchu w następnym miejscu. Prosimy kierowców i pasażerów komunikacji o szczególną uwagę.

Uwaga na drogowców. Start wymiany nakładek (02.04.2021)

Najbliższe dni to start prac związanych z wymianą nawierzchni w Szczecinie. Nowe nakładki pojawią się w tym roku na kilkunastu ulicach. Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy. Na pierwszy ogień ulica Wyszyńskiego. Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

Nowy węzeł przesiadkowy coraz bliżej (08.03.2021)

Przed nami ostatnie 2 miesiące prac związanych z budową nowego węzła przesiadkowego w Podjuchach. Po zimowym przestoju nie ma już śladu, a zaawansowanie robót jest bardzo duże. Wiosną z parkingu oraz nowej infrastruktury przystankowej będą mogli już korzystać pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ważne zmiany w śródmieściu (05.03.2021)

Mija rok od rozpoczęcia prac, które zmienią oblicze kolejnego kwartału ulic w naszym mieście. W środę 10 marca wykonawca planuje wprowadzić kolejny etap organizacji ruchu na zadaniu związanym z przebudową w śródmieściu. Kierowcy muszą być w związku z tym bardzo uważni w rejonie prowadzonych robót.

Aleja Jana Pawła II w przebudowie (04.03.2021)

Widoczne są już częściowo chodniki oraz jezdnia z kostki brukowej. Aleja Jana Pawła II nabiera nowego blasku, pozostając jednocześnie w klimacie i zachwycając historycznym charakterem. Na placu budowy roboty postępują, a piesi mogą korzystać z coraz większych fragmentów ulicy.

Przebudowa ulicy Szafera. Zmiany w organizacji ruchu (18.02.2021)

Pogoda pozwala wykonawcy robót związanych z przebudową ulicy Szafera wznowić prace wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. To oznacza wejście w kolejny etap i zmiany w organizacji ruchu. W przyszłym tygodniu na skrzyżowaniu z ulicą Modrą i Szeroką wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Zamknięcie części placu Żołnierza Polskiego (17.02.2021)

Blisko 1000 nowych zapór drogowych najnowszej generacji już stoi na odcinkach remontowanych w ramach torowej rewolucji. W najbliższych dniach pojawią się kolejne, tym razem na placu Żołnierza Polskiego. W sobotę 20 lutego wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu związanej z przebudową torowisk.

Nowe miejsca postojowe (08.02.2021)

Choć nie ma jeszcze pełnego oznakowania, a roboty nie dobiegły końca kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu w okolicy Przedszkola Publicznego 73.

Przebudowa skrzyżowania Stołczyńska — Celulozowa — Orna (28.01.2021)

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z modernizacją skrzyżowania ulic Stołczyńska — Celulozowa — Orna. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia. Bardzo prosimy o szczególną uwagę.

Zmiany na Niebuszewie i na ulicy Matejki (15.01.2021)

Pierwsze dni prac związanych z przebudową torowisk przyniosły intensywne prace rozbiórkowe. Wprowadzone zmiany w organizacji ruch poddawane są dokładnej analizie, a korekty będą wprowadzane wraz z kolejnym etapem, który rozpocznie się w sobotę 23 stycznia.

Zamknięcie ulicy Serbskiej (03.11.2020)

W środę zamknięta dla ruchu zostanie ulica Serbska. Od ulicy Słowiańskiej do ulicy Arkońskiej wyznaczony zostanie objazd ulicą Harcerzy. Przez cały okres prowadzenia robót, Wykonawca ma obowiązek zapewnić dojście piesze do nieruchomości.

przewiń do góry