×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zmiany na naszych ulicach

opublikowano: 10.03.2017 14:10 · zmodyfikowano: 10.03.2017 15:49 · wiadomość archiwalna

W Szczecinie jest ponad 1400 ulic o różnej długości i natężeniu ruchu. Każdego dnia w wielu miejscach znikają lub pojawiają się nowe znaki i wprowadzane są organizacje ruchu. Szczególnie wiosną te zmiany są bardziej widoczne.

Poprawa bezpieczeństwa, wygoda mieszkańców, większa płynności ruchu — to główne powody zmian na szczecińskich ulicach. W ostatnich dniach nowe znaki pojawiły się po monitach od mieszkańców na ulicy Niemierzyńskiej. Aby zlikwidować stawanie zbyt blisko przejść dla pieszych, trzy znaki zakazujące parkowania i postoju pojawiły się między ulicą Lenartowicza a Muzeum Techniki i Komunikacji i za muzeum. W najbliższych dniach zmiany pojawią się między innymi na ulicy Koszarowej. Tam zawężona zostanie jezdnia przez poszerzenie chodnika i przesunięte zostanie przejście dla pieszych. W okolicy ulicy Kolorowych Domów także będą nowe znaki i przesunięcie przejścia, na Kazimierza Królewicza i Benesza nowe słupki blokujące. Bezpieczniej zrobi się także koło Szkoły Podstawowej nr 56, tam doznakowane zostanie przejście dla pieszych i pojawią się azyle.

Nowości pojawiają się na naszych ulicach każdego dnia. Warto zatem zwracać uwagę na znaki, ponieważ poruszanie się „na pamięć” może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji lub otrzymania mandatu. Doznakowanie wprowadzane jest nie tylko przy okazji zmian w organizacji ruchu. Każdego dnia do ZDiTM wpływają informacje o dewastacji lub kradzieży różnych elementów przy drodze. Tylko w zeszłym roku zamontowano lub wymieniono około 1000 różnych znaków drogowych. Do tego należy doliczyć urządzenia takie jak słupki, uchwyty, zabezpieczenia, bariery, progi, tablice, separatory, pachołki i inne. Jak widać jest co niszczyć, a co za tym idzie — montować.

Pamiętajmy jednak, że te wszystkie elementy nie są częścią ozdoby naszego otoczenia, tylko znajdują się w odpowiednich miejscach, żeby zapewnić ład, porządek i bezpieczeństwo w ramach przepisów ruchu drogowego.

przewiń do góry