przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Bufo bufo potrzebuje naszej pomocy

opublikowano: 05.04.2018 13:19 · zmodyfikowano: 05.04.2018 15:57 · wiadomość archiwalna

Ponad 2500 osobników Bufo bufo zostało uratowanych w 2017 roku przed tragiczną śmiercią pod kołami samochodów. Wiosenna akcja ratunkowa właśnie trwa. Ropucha szara, bo o niej mowa, jest gatunkiem chronionym i właśnie odważnie migruje do miejsc rozrodu przez drogę publiczną. Co roku te płazy przenoszone są także przez pracowników ZDiTM.

Ropuchy migrują w okolice Stawu Jeziorna, dlatego na ok. 450-metrowym odcinku drogi — ulicy Smoczej w Szczecinie, w kierunku wiaduktu autostrady oraz na ok. 110-metrowym odcinku drogi dojazdowej do posesji za strumieniem Jeziorna, zostało ustawione specjalne ogrodzenie, przez które ropuchy nie mogą przeskoczyć.

Żabiankę, czyli specjalistyczną siatkę o średnicy oczek ≤ 5 mm ustawiono wzdłuż ulicy w odległości 2-3 m od krawędzi drogi, a na drodze dojazdowej przy krawędzi drogi. Wykopano także dołki chwytne w odległości co 10-15 m wzdłuż całego ogrodzenia. Każdego dnia obywa się kontrola dołków i przenoszenie podróżników.

W zeszłym roku Bufo bufo migrował do połowy kwietnia, jak będzie w tym roku — zobaczymy.

przewiń do góry