przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Urzędnicza Papierowa Rewolucja

opublikowano: 06.07.2018 10:27 · zmodyfikowano: 30.07.2018 12:01 · wiadomość archiwalna

Każdego dnia w ZDiTM załatwiane są sprawy w kilkunastu działach. Urzędnicy odpowiadają na pisma, przygotowują informacje, obracają ogromną ilością papieru. Większość oficjalnych dokumentów trzeba archiwizować lub zniszczyć, ale są też takie, które mogą być oddane jako makulatura. Pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz spółki Tramwaje Szczecińskie przyłączają się do Papierowej Rewolucji.

Do końca czerwca do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wpłynęło blisko 25 tysięcy pism. W zeszłym roku tylko dział odpowiedzialny za zajęcie pasa drogowego wydał w prawie 9300 decyzji administracyjnych. Ogrom pism wystosowała także komórka zajmująca się skargami, wnioskami i petycjami mieszańców, było ich 1500. To pokazuje, jaka ilość papieru jest wykorzystywana w urzędach.

W wakacje urzędnicy będą sprzątać swoje biurka i szafy! Spółka Tramwaje Szczecińskie i Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przyłączają się do Papierowej Rewolucji — akcji, której celem jest zbiórka makulatury, sprzedaż jej i przekazanie funduszy na szczytny cel.

Papierowa Rewolucja staje naprzeciw marnowaniu makulatury nadającej się do recyklingu. Na terenie Szczecina można znaleźć punkty zbiórki makulatury oznaczone na mapie. Niebawem na tej mapie dostępny będzie także adres Klonowica 5. W koszu, który stanie budynku miejskich jednostek — TS i ZDiTM — mieszkańcy będą mogli zostawić swoją makulaturę, wspomagając tym akcję. Specjalnie oznaczony pojemnik pojawi się w przyszłym tygodniu i będzie dostępny do końca wakacji.

Więcej o organizatorach i samej akcji na www.facebook.com/papierowarewolucja.

przewiń do góry