przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Owalnie na Niedziałkowskiego

opublikowano: 24.07.2018 13:45 · zmodyfikowano: 24.07.2018 13:55 · wiadomość archiwalna

Do końca wakacji kierowcy będą mieli do dyspozycji nowe rondo, a rowerzyści kolejne trasy do bezpiecznej jazdy. Tym razem nowa organizacja ruchu powstanie na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Niedziałkowskiego. Drogowcy rozpoczną od wymiany nawierzchni, która rozpocznie się w środę 25 lipca.

Skrzyżowanie, na którym powstanie rondo jest zamknięte dla ruchu już od kilku tygodni ze względu na prace wykonywane przez ZWiK. Kierowcy są zatem przyzwyczajeni do objazdów.

Roboty prowadzone przez firmę Strabag rozpoczną się od wymiany nawierzchni bitumicznej na samym skrzyżowaniu oraz na odcinku od ulicy Wąskiej do Unisławy (frezowanie, układanie warstwy wiążącej, siatki wzmacniającej i warstwy ścieralnej). Jest to kontynuacja prac zrealizowanych w zeszłym roku, kiedy nowa jezdnia pojawiła się na części od alei Jana Pawła II do remontowanego teraz skrzyżowania. W ramach zmian pojawi się nowe oznakowanie poziome w postaci „sierżanta rowerowego”. Dodatkowo w pasie dzielącym aleję Jana Pawła II zostanie wykonana śluza rowerowa, która ma zadanie połączyć projektowany pas rowerowy z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz umożliwić bezpieczny skręt w lewo, wykonany zostanie także nowy fragment ścieżki o nawierzchni bitumicznej.

Na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego i Wąskiej zostanie wykonane minirondo o średnicy 3 m o nawierzchni z kostki kamiennej. Prace zakończą się pod koniec wakacji.

przewiń do góry