przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Próbne biegi i podskoki na kładkach

opublikowano: 02.08.2018 13:52 · zmodyfikowano: 03.08.2018 08:36 · wiadomość archiwalna

Zbliża się zakończenie prac związanych z budową kładek na ulicy Budziszyńskiej. Trwają próby obciążeniowe, które są jednym z elementów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. W czwartek po obiekcie przejechały auta ciężarowe o wadze kilkudziesięciu ton, a także wykonane będą inne testy.

Próby obciążeniowe dzielą się na statyczne i dynamiczne. Poprzedzone zostały wyznaczeniem punktów i przekrojów pomiarowych, montażem stanowisk, czujników oraz aparatury pomiarowej. Mniejsza z kładek składa się z dwóch przęseł, a jej długość to 55 metrów. Testowanie w tym wypadku polega na obciążeniu kolejnych części odpowiednio płytami o ciężarze 11 i 13 ton. Konstrukcja większej kładki to jednoprzęsłowy, wolnopodparty stalowy ustrój kratowy. Tutaj długość całkowita to 116 metrów, po której przejechało pięć 17-tonowych aut ciężarowych. Specjalistyczna aparatura sprawdziła, jak zachowuje się obiekt podczas prób obciążeniowych, a obliczenia i analiza pozwolą na sprawdzenie wszystkich parametrów i uzyskanie pozwoleń na użytkowanie.

Dodatkowym testem była próba dynamiczna. 10-osobowa grupa wykonywała marsz, bieg i podskoki synchroniczne, a także bieg swobodny po kładkach. Wszystko to pozwoli na sprawdzenie ugięć i przyspieszeń konstrukcji.

Na analizę i wyniki prób będzie trzeba poczekać około 14 dni. Kładki powinny być udostępnione pieszym z końcem sierpnia.

Do tej pory wejście na istniejącą kładkę i przejście w okolicy torowiska było niewygodne i niebezpieczne. Wiele osób skracając sobie drogę przechodzi w niedozwolonych miejscach, narażając swoje zdrowie i życie. Po zrealizowaniu zadania poprawi się bezpieczeństwo i komfort pieszych i rowerzystów.

Zakres robót budowlanych obejmuje między innymi:

Prace wykonuje firma Strabag za kwotę maksymalną 9 mln 700 tysięcy złotych.

przewiń do góry