przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Czas remontów

opublikowano: 07.08.2018 13:43 · zmodyfikowano: 07.08.2018 13:49 · wiadomość archiwalna

Skończył się wakacyjny natłok prac prowadzonych w ramach bieżącego utrzymania dróg. Ulica Batalionów Chłopskich, Cyryla i Metodego, Sikorskiego, al. Bohaterów Warszawy, Gdańska i Rydla to tylko kilka ulic, które mają już nową nawierzchnię. We wrześniu wymiana nakładek prowadzona będzie w innych miejscach. Przypominamy, że roboty trwają między innymi na ulicy Wąskiej oraz Wiosennej.

Silne upały doskwierają wszystkim osobom pracującym na świeżym powietrzu. Łatwo nie mają także drogowcy. Roboty w ramach bieżącego utrzymania dróg prowadzone są głównie w nocy, chociaż część z nich obywa się również w dzień. Przykładem jest ulica Wąska, gdzie niebawem pojawi się nowa organizacja ruchu — na skrzyżowaniu ulic Niedziałkowskiego i Wąskiej zostanie wykonane minirondo o średnicy 3 m o nawierzchni z kostki kamiennej. Roboty prowadzone przez firmę Strabag rozpoczęły się od wymiany nawierzchni bitumicznej na samym skrzyżowaniu oraz na odcinku od ulicy Wąskiej do Unisławy. W ramach zmian w tej okolicy pojawi się nowe oznakowanie poziome w postaci „sierżanta rowerowego”.

Na ulicy Wiosennej, gdzie znikają „kocie łby” wykonano już rozbiórkę nawierzchni oraz krawężników i pojawiło się koryto pod konstrukcję jezdni. Wykonawca rozpoczął roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Prace zgodnie z planem prowadzone są na skrzyżowaniu ulic Swojska/Chłopska/Kolorowych Domów. Zakończone zostały roboty związane z kanalizacją deszczową i przyłączenia elektroenergetyczne. Położone są również chodniki wzdłuż ul. Chłopskiej od ronda Reagana do ul. Kolorowych Domów po obu stronach, trwają roboty w ciągu ul. Kolorowych Domów. Wykonawca niebawem rozpocznie budowę wyspy ronda i nowego odcinka ścieżki rowerowej oraz chodnika w ciągu ul. Chłopskiej od strony ul. Swojskiej. Nawierzchnia jezdni w ciągu ul. Chłopskiej jest przygotowana do położenia warstwy wyrównawczo-wiążącej.

Trwają prace na ulicy Nehringa, po zakończeniu których poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych i kierowców. W ramach zadania rozbierany jest istniejący chodnik po prawej stronie ulicy Nehringa na odcinku około 390 m (od ul. Szosa Polska do wysokości Rodzinnych Ogrodów Działkowych) i zbudowany będzie nowy (od ulicy Pokoju do Golęcińskiej) Długość nowego ciągu pieszego to 1438 mb. Pracami objęte będą również zjazdy, pojawią się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych i, co najważniejsze, energooszczędne oświetlenie.

Przypominamy, że koniec sierpnia to termin otwarcia kładek na ulicy Budziszyńskiej, a także zakończenie prac na jezdniach Trasy Zamkowej. Zanim jednak przeprawa będzie całkowicie przejezdna, kierowców czekają spore utrudnienia. W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu, po której do dyspozycji będzie tylko jeden pas ruchu, a pod koniec miesiąca obiekt będzie czasowo całkowicie wyłączony z ruchu. Harmonogram prac i pełna informacja o objazdach i alternatywach dla kierowców będzie podana w oddzielnym komunikacie.

przewiń do góry