przejście do treści strony

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:AktualnościRSS

Ostatni etap prac na Trasie Zamkowej

opublikowano: 10.09.2018 13:31 · zmodyfikowano: 10.09.2018 13:33 · wiadomość archiwalna

Remont Trasy Zamkowej wchodzi w decydującą fazę. W najbliższych dniach w godzinach wieczornych do dyspozycji kierowców będzie jeden pas, a od piątku od godziny 22:00 obiekt będzie zamknięty dla ruchu całkowicie. 

Trwają ostatnie prace na samym obiekcie. W związku z tym od 11 do 14 września w godzinach 20:00-5:30 nastąpi ponowne zawężenie Trasy Zamkowej do jednego pasa. Całkowite zamknięcie obiektu planowane jest na piątek 14 września na godzinę 22:00. Kierowcy będą mieli do dyspozycji wszystkie pasy ze świeżo ułożoną nawierzchnią od poniedziałkowego poranka 17 września. Informujemy również, że w nocy z 17 na 18 września planowane jest asfaltowanie zjazdu w ulicę Jana z Kolna.

Na czas utrudnień z przejazdem apelujemy do kierowców o korzystanie z komunikacji miejskiej. Aby ułatwić poruszanie się pomiędzy brzegami Odry ZDiTM przygotował propozycję zwolnienia pasażerów z opłat za przejazd komunikacją miejską na liniach łączących prawo- i lewobrzeże. Zmiana miałaby dotyczyć okresu całkowitego zamknięcia Trasy Zamkowej i musi być zatwierdzona przez Radę Miasta. Ułatwieniem dla kierowców chcących pozostawić swój samochód na parkingu przy ulicy Hangarowej jest utworzenie nowego przystanku. Linie A, B, G, 93, 531, i 532 zatrzymają się tuż przy parkingu. Do centrum można sprawnie i bez korków dojechać także tramwajami linii 2, 7, 8.

To już ostatnie duże utrudnienia związane z remontem Trasy Zamkowej, która liczy ponad 2 km. Przypominamy, że prace obejmują odnowienie obiektu oraz elementów jego wyposażenia, przebudowę oświetlenia, remont kanalizacji deszczowej, naprawę powierzchni betonowych i stalowych, zabezpieczenia antykorozyjnego, wykonanie chodników, poprawę infrastruktury rowerowej, modernizację oznakowania nawigacyjnego.

przewiń do góry