×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zapraszamy dzieci do zajezdni!

opublikowano: 18.09.2018 12:50 · zmodyfikowano: 24.09.2018 13:31 · wiadomość archiwalna

Dzieci są najważniejszymi pasażerami w komunikacji miejskiej. To ich nawyki i przyzwyczajenia transportowe mogą zaowocować w przyszłości wyborem innego niż prywatne auto środka lokomocji. Rozpoczęły się już akcje, które mają przybliżyć najmłodszym zasady podróżowania autobusami i tramwajami.

W najbliższych dniach kontrolerzy biletowi ZDiTM będą rozdawali dzieciom podróżującym autobusami i tramwajami odblaski i odznaki wzorowego pasażera. Tydzień transportu zrównoważonego to czas na otwarcie drzwi zajezdni autobusowych i Centrali Ruchu ZDiTM dla grup zorganizowanych. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami naszych pracowników i sposobem funkcjonowania tych miejsc. Pierwsze, wrześniowe grupy odwiedziły już zajezdnie.

Dzieci podczas spotkań przez nas organizowanych dowiadują się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania przez dorosłych biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu. Dzięki spotkaniom niektóre dzieci mają okazję pierwszy raz jechać autobusem.

Starsi uczniowie zostaną zaproszeni do Centrali Ruchu, gdzie zobaczą system, na którym każdego dnia pracują dyspozytorzy ZDiTM.

Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do sekretariatów SPA Klonowica — tel. 91 432 84 00, SPA Dąbie — tel. 91 464 38 35.

Przypominamy także, że w najbliższą sobotę 22 września obchodzony jest także u nas „Dzień bez samochodu”. W Szczecinie komunikacja miejska jest tego dnia darmowa, kasowniki zostaną wyłączone.

przewiń do góry