×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Utrudnienia na ulicy Kolumba

opublikowano: 16.11.2018 08:18 · zmodyfikowano: 16.11.2018 08:23 · wiadomość archiwalna

Przez kilka dni w Szczecinie kręcone będą zdjęcia do filmu fabularnego „Mydło”. W związku z tym w piątek, w kilku miejscach w centrum miasta, kierowcy mogą natrafić na niewielkie utrudnienia w ruchu. 

„Mydło” to fabularny debiut znanej i cenionej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej. Bohaterką filmu jest Ola — podopieczna zakładu poprawczego. Jej pasją i ucieczką od ponurej codzienności jest bieganie. Kiedy dziewczyna z trudną przeszłością postanawia odnaleźć swoją matkę, trafia między innymi do Szczecina.

Obsadę filmu stanowią głównie aktorki młodego pokolenia, m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska czy Helena Englert. Partnerują im: Jowita Budnik, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Adam Cywka.

Zdjęcia w Szczecinie potrwają kilka dni. W tle wydarzeń na ekranie zobaczyć będzie można m.in. Dworzec Główny, ul. Kolumba, plac Szarych Szeregów i aleję Wojska Polskiego. Jak wyjaśniają twórcy, bardzo chcieli pokazać w swoim filmie Szczecin, który „wciąż jest miastem dla kina nieco nieodkrytym, choć zachwyca położeniem, architekturą i krajobrazami”.

W związku z realizacją filmu w piątek (16 listopada) w kilku miejscach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Kierowcy utrudnień mogą spodziewać się na następujących ulicach:

Premiera filmu zaplanowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

przewiń do góry