×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Budowa węzła Łękno — zmiany w organizacji ruchu

opublikowano: 27.12.2018 09:08 · zmodyfikowano: 27.12.2018 17:06 · wiadomość archiwalna

Od piątku 28 grudnia kierowcy mogą spodziewać się kolejnych utrudnień w okolicy budowy węzła Łękno. Rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji oznacza zamknięcie dla ruchu północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięcie tego fragmentu al. Wojska Polskiego przewidziane jest na 9 miesięcy.

Po porannym szczycie komunikacyjnym (około południa) rozpocznie się wdrażanie kolejnego etapu budowy węzła Łękno. W związku z powyższym zamknięciu ulegnie północna jezdnia al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięta dla ruchu ogólnego będzie również ul. Pawła Jasienicy i końcowy odcinek ul. Kochanowskiego. Ruch pojazdów ciągiem al. Wojska Polskiego odbywać się będzie po jezdni południowej (na zasadzie po jednym z pasów ruchu dla każdego z kierunków).

Istotne zmiany w organizacji ruchu obejmą skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta oraz al. Wojska Polskiego z ul. Zaleskiego.

Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego — Traugutta

Ruch odbywać się będzie wyłącznie jezdnią południową po jednym pasie ruchu dla każdego z kierunków jazdy. Uniemożliwiony będzie skręt w lewo z al. Wojska Polskiego w ul. Traugutta na kierunku Zaleskiego — Głębokie (z wyłączeniem komunikacji miejskiej). Niemożliwy będzie również skręt w lewo z ul. Traugutta w ciąg al. Wojska Polskiego na kierunku do Głębokiego.

Zlikwidowane zostaną przystanki tramwajowe oraz przejście dla pieszych w poprzek al. Wojska Polskiego. Nowe przystanki oraz przejścia dla pieszych wyznaczone zostaną na wysokości skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Zmieniony zostanie również program sygnalizacji świetlnej, promujący przejazd ciągiem al. Wojska Polskiego w obu kierunkach.

Objazd zostanie wytyczony poprzez ul. Lindego (kierunek ul. Zaleskiego), która na odcinku od ul. Traugutta do ul. Waryńskiego będzie ulicą jednokierunkową. Dotychczasowa ul. Waryńskiego na tym skrzyżowaniu straci status drogi z pierwszeństwem na rzecz ul. Lindego.

Skrzyżowanie al. Wojska Polskiego — Zaleskiego

Zmianie ulegnie oznakowanie oraz program sygnalizacji świetlnej. W związku z wytyczeniem objazdu poprzez ul. Lindego i ul. Zaleskiego, oprócz skrętu w prawo w ciąg al. Wojska Polskiego możliwa będzie również jazda na wprost do ul. Zaleskiego i dalej do ul. Wyspiańskiego lub ul. Słowackiego. Utrzymany zostanie znacząco skrócony lewoskręt al. Wojska Polskiego w ul. Zaleskiego (kierunek Wyspiańskiego). W przypadku dużej kolejki pojazdów istnieje możliwość wykonania manewru zawracania na skrzyżowaniu z ul. Bogumiły i powrót do ul. Zaleskiego.

Na tym skrzyżowaniu priorytetem będzie wzbudzana sygnalizacja przez nadjeżdżające tramwaje.

Dojazd mieszkańców do posesji znajdujących się w ciągu al. Wojska Polskiego, w szczególności na odcinku od ul. Traugutta do ul. Bolesława Prusa oraz do posesji w ciągu ul. Pawła Jasienicy, będzie możliwy po uzgodnieniach z wykonawcą inwestycji.

Objazd drogi wojewódzkiej 115 dla pojazdów ciężarowych

W związku z wyłączeniem możliwości skrętu w lewo z ul. Traugutta w ciąg al. Wojska Polskiego na kierunku do Głębokiego, wytyczony zostanie objazd drogi wojewódzkiej 115. Kierujący pojazdami ciężarowymi zmierzającymi ul. 26 Kwietnia zostaną powiadomieni przed skrzyżowaniem z ul. Santocką o konieczności jazdy na wprost ciągami ulic: 26 Kwietnia, Taczaka, Szeroka, Szafera, Jarzyńskiego aż do al. Wojska Polskiego.

W przypadku, kiedy kierujący pojazdem ciężarowym nie zauważy powyższego oznakowania, zostanie poinformowany powtórnie na skrzyżowaniu ul. Santockiej o konieczności skrętu w lewo w ciąg ul. Witkiewicza do ul. Taczaka i dalej ul. Szeroką, ul. Szafera, ul. Jarzyńskiego do al. Wojska Polskiego. W ciągu ul. Poniatowskiego na skrzyżowaniu z ul. Santocką i ul. Witkiewicza pojawi się znak B-5 „zakaz ruchu samochodów ciężarowych”.

Zmiany lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej

W związku z zamknięciem północnej jezdni al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Zaleskiego do ul. Marii Skłodowskiej-Curie likwidacji ulegnie przystanek autobusowy linii 53, 60 i 67 zlokalizowany przy kamieniu pamiątkowym im. Trachalskiego. Autobusy linii 53 i 60 zatrzymywać się będą dopiero na przystanku przy ul. Wincentego Pola i dalej na ul. Unii Lubelskiej. Przystanek linii 67 zostanie ulokowany w ciągu ul. Traugutta zaraz za skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego. Osoby chcące przesiąść się z linii 53 lub 60 na linię 67 muszą to uczynić w rejonie ronda Giedroycia.

Likwidacji ulegną również przystanki linii tramwajowych 1 i 9 w rejonie skrzyżowania z ul. Traugutta. Nowe przystanki zlokalizowane będą w rejonie skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Pasażerowie chcący przesiąść się z linii tramwajowych na linie autobusowe bądź odwrotnie muszą to uczynić na przystankach „Lodogryf” lub „Unii Lubelskiej”.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, wcześniejsze zapoznanie się ze zmianami i zaplanowanie przejazdu z możliwym ominięciem terenu inwestycji.

przewiń do góry