×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Nowe elektryki już na placu

opublikowano: 14.03.2019 13:58 · wiadomość archiwalna

Kolejne ekologiczne pojazdy — 2 Nissany Leaf i Renault Zoe, są już na placu. Po zakończeniu formalności jeden pozostanie do dyspozycji pracowników ZDiTM, a trzy pozostałe trafią do miejskich jednostek. Są to fabrycznie nowe samochody osobowe o napędzie w 100% elektrycznym wraz z akumulatorami.

Rok produkcji Nissana Leaf to 2018, a Renault Zoe 2019, liczba miejsc 5, liczba drzwi 5, zasilane akumulatorem o pojemności min. 40 kWh, ładowane z gniazda „domowego” w standardzie z sieci jednofazowych 230 V, 16 A (ładowanie standardowe) oraz z gniazda ładowarki szybkiej i publicznych terminalów ładowania (ładowanie szybkie).

W warunkach mieszanej jazdy, na jednym ładowaniu w temperaturze otoczenia 10 °C – 20 °C zasięg będzie nie mniejszy niż 290 km.

Jednostki miejskie dysponują już elektrycznymi samochodami. W lipcu 2017 roku zakupione zostały 2 Nissany Leaf, z których korzystają pracownicy ZDiTM, 2 przekazane zostały do innych jednostek miasta. Następnie w grudniu w Szczecinie pojawiły się Nissany ME0, 1 dla ZDiTM i 3 dla innych jednostek.

Samochody dofinansowane przez WFOŚiGW dostarczyła firma Polmotor Auto-Serwis, Jan Przepłata Dariusz Olkiewicz Spółka Jawna za kwotę umowną 543 826,00 zł.

przewiń do góry