×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zmiany w rejonie węzła Łękno. Utrudnienia dla kierowców i zmiany w komunikacji miejskiej

opublikowano: 19.06.2019 08:17 · zmodyfikowano: 19.06.2019 10:04 · wiadomość archiwalna

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac związanych z instalacjami podziemnymi, od najbliższego piątku wystąpią kolejne utrudnienia w ruchu w okolicy budowanego Węzła Łękno. Z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Zaleskiego leżący po północnej stronie alei Wojska Polskiego. Zmiany obejmą także komunikację miejską

W piątek 21 czerwca, tuż po szczycie komunikacyjnym, w okolicach godziny 17:00 wyłączona z ruchu kołowego zostanie jezdnia ul. Zaleskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do al. Wojska Polskiego. Wyjazd z południowego wylotu ul. Zaleskiego w skrzyżowanie z al. Wojska Polskiego będzie możliwy wyłącznie w prawo. W związku ze zmianami sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulicy Zaleskiego z: al. Wojska Polskiego oraz ul. Moczyńskiego i ul. Wyspiańskiego — przełączona zostanie na sygnał żółty migający. Utrudnienia powinny zakończyć się we wtorek, 25 czerwca po godzinie 10:00.

Przypominamy również o braku możliwości lewoskrętu w ul. Traugatta jadąc al. Wojska Polskiego w kierunku Głębokiego i braku lewoskrętu z ul. Traugutta w aleję Wojska Polskiego.

Objazd

Z uwagi na zakres prowadzonych prac, jak i utrudnienia z nich wynikające, prosimy mieszkańców o w miarę możliwości takie planowanie przejazdów, aby omijać teren inwestycji. Zalecany objazd został zostanie wyznaczony poprzez ul. Wyspiańskiego, ul. Piotra Skargi i al. Wojska Polskiego. Na czas zmian prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Komunikacja miejska

Planowane zmiany wiążą się również ze zmianami w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Linie autobusowe nr 53 i 60 poprowadzone zostaną trasą linii nr 67. Dla pojazdów szynowych poruszających w ciągu al. Wojska Polskiego, nadal działać będzie sygnalizacja akomodacyjna związana z utrzymywaniem ruchu jednotorowego.

O inwestycji

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Całkowity koszt prac to ponad 128,9 mln zł.

Projekt pn. Budowa zintegrowanego węzła komunikacyjnego Łękno wraz z infrastrukturą na przebiegu Trasy Średnicowej dla obsługi wewnątrz aglomeracji ruchu pasażerskiego w Szczecinie, otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 2.2 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wysokość dofinansowania to 73 000 000 zł.

powiązane linie: 53, 60

przewiń do góry