×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Kolejne zmiany na Pogodnie

opublikowano: 19.06.2019 12:56 · zmodyfikowano: 19.06.2019 13:20 · wiadomość archiwalna

W najbliższy poniedziałek wprowadzone zostaną zmiany w rejonie robót prowadzonych na Pogodnie. Ma to związek z kolejnym etapem prac, w jaki wchodzi wykonawca.

W związku z przebudową ul. Reymonta oraz towarzyszącymi jej robotami budowlanymi w najbliższych dniach zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie ulic Reymonta, Libelta, Paderewskiego, Grzegorza z Sanoka, Mickiewicza, Okrzei oraz Przybyszewskiego.

Od poniedziałku 24 czerwca wprowadzone zostaną następujące zmiany:

W ramach robót wykonane zostały wykonane sieci kanalizacyjna, sanitarna, energetyczna i oświetlania ulicy. Na odcinku od ulicy Budzysza Wosia do szkoły widoczne są już chodniki oraz krawężniki. Przed wykonawcą prace związane ze zrobieniem zjazdów. W części do sklepu Społem rozpocznie się budowa sieci. Na ulicy Reymonta gotowe jest nowe oświetlenie LED.

Przypominamy, że zadanie „Utworzenie »Strefy 30« w obrębie ulic Okrzei — Budzysza Wosia — Przybyszewskiego — Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego — Reymonta — Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III — Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu” wykonywane jest przez konsorcjum firm Elbud Szczecin Sp. z o.o. oraz Elbud Sajewicz Sp.j. Prace wycenione zostały na 6 274 357,43 zł. Prace rozpoczęły się w marcu i mają trwać 8 miesięcy

Zadanie łączy prace drogowe, zmianę organizacji ruchu, ale także kwestie przebudowy sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. Inwestycja zakłada remont ulicy Reymonta, przy zachowaniu przebiegu i szerokości jezdni, z wykorzystaniem istniejących krawężników oraz kostki kamiennej. W ramach prac planowane jest także wykonanie remontu nawierzchni chodników i zjazdów z materiałów nawiązujących kompozycyjnie do obecnego układu, z częściowym wykorzystaniem materiałów z rozbiórki. Dodatkowo przeprowadzona będzie budowa skrzyżowań o wyniesionej tarczy oraz uporządkowane zostanie parkowanie. Elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia mają poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy.

przewiń do góry