×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Węzeł Granitowa — organizacja ruchu #1

opublikowano: 18.07.2019 14:35 · zmodyfikowano: 18.07.2019 14:53 · wiadomość archiwalna

W czwartek 18 lipca po godzinie 10:00 w ciągu ul. Krygiera i Granitowej wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Rozpoczynają się prace przy budowie węzła Granitowa.

Wprowadzenie zmian jest koniecznie z uwagi na wyznaczenie tymczasowych wjazdów oraz wyjazdów z placu budowy oraz na czas prac związanych z rozbiórkami i wyburzeniami starych budynków. Wjazdy i wyjazdy z budowy umiejscowione będą w ciągu ul. Krygiera, Granitowej i Radosnej. Odcinek chodnika przy ul. Granitowej (po prawej stronie jadąc w kierunku ronda w Zdrojach) na wysokości ulic Zakręt i Ciasna, będzie wyłączony z ruchu pieszego. Pieszych, jak i kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

O inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Prace powinny się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

przewiń do góry