×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Pan Grzegorz uratował życie pasażera!

opublikowano: 12.08.2019 10:42 · zmodyfikowano: 12.08.2019 10:44 · wiadomość archiwalna

Grzegorz Grzegorzak

Nie wszyscy bohaterowie chodzą w pelerynach. Niektórzy jako strój służbowy ubierają białą koszulę i białą czapkę. Grzegorz Grzegorzak będąc na piątkowej służbie nie spodziewał się, że może uratować komuś życie. Jak ważna jest szybka reakcja i przeszkolenie służb, przekonał się w ubiegły piątek jeden z pasażerów komunikacji miejskiej.

Piątek, godzina 23:20. Tłum mieszkańców Szczecina i turystów idzie w kierunku przystanków na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu są pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, informując o poszczególnych liniach i możliwościach dojazdu, a także dbając o porządek. Nad morzem ludzi trudno zapanować, wiele osób nie zwracając uwagi na nadjeżdżający tramwaj próbuje przebiec przez torowisko. Ile osób udało się uratować przed potrąceniem, nie jesteśmy w stanie zliczyć. Jednak jednego pasażera Grzegorz Grzegorzak, pracownik Nadzoru Ruchu ZDiTM zapamięta na długo.

— Stałem na ulicy Wyszyńskiego i nadzorowałem sprawny przejazd tramwajów. Nagle zauważyłem, że jeden z pasażerów linii 8 traci przytomność. To była chwila. Chwyciłem zestaw ratowniczy, podbiegłem do niego i gdy okazało się, że zatrzymało się jego krążenie rozpocząłem uciskanie klatki piersiowej. To był impuls, wiedziałem co mam robić — tłumaczy Grzegorz Grzegorzak z Nadzoru Ruchu ZDiTM.

Cała akcja trwała 8 minut. Po przyjeździe karetki 65-letnim mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni. Po przywróceniu czynności serca został przewieziony do szpitala.

Dzięki zimnej krwi i doskonałemu przygotowaniu pracownika ZDiTM nie doszło do najgorszego. Grzegorz Grzegorzak pracuje w ZDiTM od 10 lat i jest profesjonalistą. Doskonale wypełnia swoje obowiązki, każdego dbając o sprawność funkcjonowania komunikacji miejskiej i bezpieczeństwo pasażerów.

Pasażerowi życzymy powrotu do zdrowia, a z Pana Grzegorza jesteśmy bardzo dumni. Poza uściskiem dłoni dyrektora i kierownika, uznaniem kolegów i koleżanek z pracy z pewnością zostanie specjalnie nagrodzony.

przewiń do góry