×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Zaglądamy na ulicę Małkowskiego

opublikowano: 11.09.2019 11:09 · zmodyfikowano: 11.09.2019 11:12 · wiadomość archiwalna

Trwają prace związane z przebudową ważnej części śródmieścia. Odcinek ulicy Małkowskiego od al. Piastów do ul. Bogusława X oraz ul. Królowej Jadwigi od ul. Krzywoustego do ul. Małkowskiego zmienia się diametralnie, a niebawem będzie przestrzenią przyjazną dla pieszych.

Zakres robót budowlanych w ramach zadania obejmuje przebudowę jezdni, chodników, zagospodarowanie terenów zielonych, wykonanie elementów małej architektury oraz usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą. Ponadto przewiduje się wprowadzenie strefy ruchu z ograniczeniem prędkości maksymalnej do 30 km/h tak, aby pieszy mógł przekraczać jezdnię w dowolnym miejscu, a rowerzysta poruszać się w obu kierunkach. W związku z prowadzoną inwestycją ENEA Operator oraz SEC dokonują remontów i konserwacji sieci uzbrojenia podziemnego.

Na odcinku ul. Małkowskiego od ulicy Królowej Jadwigi do ulicy Bogusława X zostały wykonane prace kanalizacyjne i brukarskie oraz nakładki bitumiczne. Obecnie wykonawca przygotowuje miejsca na donice oraz wykańcza nawierzchnię chodnika. W najbliższym czasie planowane jest wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Na odcinku od ulicy Królowej Jadwigi do alei Piastów zostały wykonane stabilizacje i podbudowy pod chodniki, nawierzchnie i wjazdy. Zakończyły się prace przy budowie elementów kanalizacji deszczowej, wykonawca przystąpił do rozbiórki kostki kamiennej i wykonywania elementów konstrukcji drogi. Niebawem zakończą się prace przy wykonywaniu warstw konstrukcyjnych drogi. Wtedy możliwe będzie wykonanie nakładek bitumicznych i całości nawierzchni chodników.

W ramach przebudowy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego od ulicy Małkowskiego (wraz ze skrzyżowaniem) zostały wykonane prace związane z przebudową wodociągu oraz elementów kanalizacji deszczowej. W najbliższym czasie rozpocznie się ustawianie krawężnika i układanie nawierzchni chodników. Równolegle będą prowadzone prace przy konstrukcji drogowej.

przewiń do góry