Wszystkich Świętych 2019. Komunikacja miejska i zmiany w organizacji ruchu

opublikowano: · informacja archiwalna

Tramwaje i autobusy w okolicy cmentarza co 3 minuty, 9 punktów informacyjnych i kontrolnych, 140 osób zabezpieczenia, w kulminacyjnym momencie ponad 130 pojazdów na trasach, nowe linie i przystanki autobusowe. Wszystko po to, aby mieszkańcy Szczecina i osoby przyjezdne mogły sprawnie i bezpiecznie dotrzeć na cmentarz. Prosimy pasażerów i kierowców o zapoznanie się ze zmianami w komunikacji oraz czasową organizacją ruchu.

Komunikacja miejska

26.10.2019 (sobota)

Na wszystkich liniach obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Tramwaje

Zostaje uruchomiona dodatkowa linia 15 (Dworzec Niebuszewo — Gumieńce), kursująca w godz. 9–17 co 24 minuty.

Autobusy
  • linia 53 (Stocznia Szczecińska — Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9:30–18 co 10 minut, w pozostałych godzinach bez zmian;
  • dodatkowa linia 853 (Ludowa — Dworska) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia 860 (Stocznia Szczecińska — Dworska — Cukrowa) kursuje w godz. 9–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia 862 (Plac Kościuszki — Mieszka I — Krakowska — Bronowicka — Cmentarz Zachodni, powrót ulicami Smoleńskiej i Cukrową) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut;
  • dodatkowa linia 867 (Ludowa — Rugiańska — Komuny Paryskiej — Sczanieckiej — Słowackiego — Karola Miarki, powrót ulicami Niemcewicza — Warcisława — Przyjaciół Żołnierza) kursuje w godz. 9–18 co 16 minut;
  • dodatkowa linia 880 (Police Wyszyńskiego Polana — Przęsocin — Obotrycka — Przyjaciół Żołnierza — Pawła VI — al. Wojska Polskiego — Traugutta — Santocka — Karola Miarki) kursuje w godz. 9:30–18 co 20 minut;
  • linia 102 (Gocław — Police Tanowska Szkoła) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9–18 co 12–24 minuty, w pozostałych godzinach bez zmian.

27.10.2019 (niedziela)

Na wszystkich liniach obowiązują świąteczne rozkłady jazdy.

Tramwaje

Autobusy
  • linia 56 (Basen Górniczy — Dąbie Osiedle) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 40 minut;

28–31.10.2019 (poniedziałek — czwartek)

Na wszystkich liniach z wyjątkiem linii 10 i 67 obowiązują powszednie rozkłady jazdy.

Tramwaje

Na linii 10 (Las Arkoński — Gumieńce) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 7–17, w pozostałym okresie bez zmian

Autobusy

Na linii 67 (Ludowa — Karola Miarki) obowiązuje specjalny rozkład jazdy z częstotliwością co 12 minut w godz. 6–17, w pozostałym okresie bez zmian.

1.11.2019 (piątek) — Wszystkich Świętych

Tramwaje
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9–18 co 6 minut, w godz. 8–9, 18–19 co 10 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut;
  • linia 10 (Las Arkoński — Gumieńce) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy w godz. 9–18 co 24 minuty;
  • dodatkowa linia 14 (Filharmonia — Gumieńce, nawrót przez pl. Rodła — Matejki — pl. Żołnierza Polskiego) kursuje w godz. 9–18 co 24 minuty;
  • dodatkowa linia 15 (Dworzec Niebuszewo — Gumieńce) kursuje z częstotliwością w godz. 9–18 co 12 minut, w godz. 7–9, 18–20:30 co 20 minut.
Autobusy
  • linia 53 (Stocznia Szczecińska — Pomorzany Dobrzyńska) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9–18 co 6–7 minut, w pozostałych godzinach bez zmian;
  • dodatkowa linia 853 (Ludowa — Dworska) kursuje w godz. 9–18 co 8–12 minut;
  • linia 61 (Podjuchy — Owocowa Dworzec) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9–18 co 10 minut, w pozostałych godzinach bez zmian;
  • dodatkowa linia 867 (Ludowa — Rugiańska — Komuny Paryskiej — Sczanieckiej — Słowackiego — Karola Miarki, powrót ulicami Niemcewicza — Warcisława — Przyjaciół Żołnierza) kursuje z częstotliwością w godz. 8–10 co 8 minut, w godz. 10–17 co 4 minuty, w godz. 17–18 co 8 minut, w godz. 18–19 co 10 minut;
  • dodatkowa linia 880 (Police Wyszyńskiego Polana — Przęsocin — Obotrycka — Przyjaciół Żołnierza — Pawła VI — al. Wojska Polskiego — Traugutta — Santocka — Karola Miarki) kursuje w godz. 9–18 co 10 minut;

2.11.2019 (sobota) — Zaduszki

Tramwaje
  • linia 8 (Turkusowa — Gumieńce) kursuje według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością w godz. 9–17 co 6 minut, w godz. 8–9 co 10 minut, w godz. 17–18 co 12 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut;
  • dodatkowa linia 15 (Dworzec Niebuszewo — Gumieńce) kursuje w godz. 8–9 co 20 minut, w godz. 9–18 co 24 minuty.
Autobusy

3.11.2019 (niedziela)

Tramwaje

Autobusy

We wszystkie dni, w razie konieczności na polecenie Centrali Ruchu mogą zostać uruchomione dodatkowe pojazdy. Cmentarz w Dąbiu obsługiwany będzie pojazdami o zwiększonej pojemności.

Kasy biletowe

W rejonie Cmentarza Centralnego 1.11 zostaną uruchomione dodatkowe kasy biletowe:

• Turkusowa 8:00–15:00.

Zwracamy się o zachowanie ostrożności w szczególności w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Prosimy o zaopatrzenie się w elementy odblaskowe, w tym małe latarki w czasie zmniejszonej przejrzystości powietrza. Bezwzględnie prosimy o dostosowanie się do poleceń służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem.

Organizacja ruchu

Czasowa organizacja ruchu podzielona została na kilka etapów i rozpocznie się już w sobotę 26 października.

Etap I (26 października godz. 6:00 — 29 października 2019 godz. 0:01)

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Karola Miarki i ul. Pięknej w Szczecinie (aż do dnia 1.11.2019 r.). Dodatkowo zamknięcie możliwości przejazdu przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości Bramy Głównej Cmentarza Centralnego oraz zamknięcie przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Karola Miarki.

W ciągu ul. Mieszka I na wysokości Cmentarza Centralnego wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Etap II (29 października 2019 r. od godz. 0:01)

Wprowadzenie punktów handlowych na wybranych odcinkach ul. Ku Słońcu, tj. w rejonie III Bramy (Jednostka Wojskowa), II Bramy, czyli od skrzyżowania ul. Santockiej do ul. Karola Miarki oraz przed Główną Bramą Cmentarza Centralnego.

Handel odbywać się będzie na ciągu pieszym lub rowerowym. W związku z powyższym na czas trwania powyższego etapu planuje się wyłączenie z ruchu drogi dla rowerów. Ruch pojazdów utrzymany będzie na dwóch pasach ruchu w szczególności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Dopuszcza się zaopatrywanie punktów handlowych przez pojazdy zatrzymujące się na prawym pasie ruchu ul. Ku Słońcu (kierunek centrum) w godzinach 17:00–6:30 oraz w godz. 12:00–14:00 do 15 minut.

Etap III (1 listopada 2019 r. od godz. 6:00)

Zamknięcie dla ruchu ogólnego obu jezdni ul. Ku Słońcu od ronda Gierosa do ronda Pileckiego. Wyłączenie z ruchu ogólnego ulic Karola Miarki, Piękniej, Santockiej. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Świerczewskiej w kierunku ul. Zielonogórskiej. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Dworskiej, Gajowej i ul. Krzywej. Objazd ul. Ku Słońcu poprzez ul. Derdowskiego, 26 Kwietnia i ul. Krzywoustego do al. Piastów. Powrót do stałej organizacji ruchu od godz. 22:00 lub na wniosek Policji.

Dąbie (31 października 2019 r. od godz. 6:00)

Wprowadzenie ograniczenia prędkości w ciągu ul. Goleniowskiej do 40 km/h w rejonie cmentarza, oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Jugosłowiańskiej do ul. Toruńskiej i ul. Czarnogórskiej od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Bośniackiej.

Zdroje (1 listopada 2019 r. od godz. 6:00)

Zamkniecie dla ruchu ogólnego ul. Poległych od ul. Walecznych. Umiejscowienie wygrodzeń uniemożliwiających przechodzenie pieszych uczestników ruchu drogowego przez jezdnię w rejonie skrzyżowania ul. Walecznych z ul. Poległych. Piesi udający się z i do parkingu „Selgros” kierowani będą na osygnalizowane przejście dla pieszych w ciągu ul. Walecznych oraz na przejście dla pieszych znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Piechoty i ul. Sanatoryjną.

Powrót do stałej organizacji ruchu 1.11. 2018 r. od godz. 22:00 lub wcześniej na wniosek Policji.

Parkingi

Na prośbę Miasta Szczecin w dniu 1 listopada swoje parkingi udostępnią mieszkańcom poniższe podmioty handlowe:

1. Galeria Handlowa Turzyn,
  2. Turzyn Sp. z o.o.,
  3. CH Atrium Molo,
  4. TESCO,
  5. Bricoman,
  6. Selgros.

Dodatkowo w rejonie pl. Słowińców udostępniony będzie tymczasowy parking dla kilkudziesięciu aut. Parking zlokalizowany jest w pobliżu IV Bramy.

Wiadomości Szczecin Wiadomości Szczecin
Więcej wiadomości ze Szczecina

Fabryka Wody: pierwszy dzień testów za nami

Cóż to był za dzień. Woda przelewała się z basenów, gorąca atmosfera panowała w saunach, a głód wiedzy i zabawy gościł w Edukatorium. Za nami pierwszy dzień testów Fabryki Wody.

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia zdrowia i radości.

Uwaga, w piątek mogą być utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją procesji Drogi Krzyżowej w dniu 29 marca w godzinach 15:15 – 16:45 oraz 21:00 – 22:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.