×

Powiadomienia web push umożliwiają przesyłanie na Twoje urządzenie informacji o nowościach na stronie internetowej ZDiTM natychmiast po ich opublikowaniu. Na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet) powiadomienia wyświetlane są niezależnie od uruchomionych aplikacji, natomiast na komputerach stacjonarnych do ich wyświetlenia zazwyczaj wymagana jest włączona przeglądarka internetowa.

Powiadomienia możesz włączyć i wyłączyć w każdym czasie.

Pamiętaj, że powiadomienia musisz włączyć oddzielnie na każdym urządzeniu, na którym chcesz je otrzymywać.

Wybierz interesujące Cię tematy:×

PL — język polski
EN — English language
DE — deutsche Sprache
UK — українська мова

AktualnościRSS

Kolejne chodniki do przebudowy

opublikowano: 06.02.2020 14:31 · zmodyfikowano: 06.02.2020 15:27 · wiadomość archiwalna

Jest szansa, że wiosną rozpocznie się przebudowa chodników i poboczy w ciągu ul. Braniborskiej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Chobolańskiej. Zgłosili się chętni do realizacji tego zadania, a jedna z ofert zawiera się w zakładanym budżecie. Trwa analiza dokumentacji przetargowej.

To już kolejne zadanie, które ma poprawić bezpieczeństwo i komfort pieszych i kierowców. W ramach projektu zaplanowano zawężenie północnej jezdni ulicy Braniborskiej do szerokości min. 5,5 m, umożliwiając tym samym wydzielenie obustronnych chodników o szerokości 3,5 m. Pozostała część pasa drogowego będzie zagospodarowana kostką kamienną w postaci opaski. Zjazdy na posesje będą zmiennej szerokości, dostosowanej do wymiarów bram wjazdowych na przyległe posesje. Dodatkowo, na prostopadłych dojściach z ciągów pieszych ul. Osikowej i ul. Cisowej, pojawią się urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci barierek ulicznych. Słupki blokujące zlokalizowane będą w obrębie skrzyżowań z ul. Chobolańską i ul. Brzozową.

ZDiTM zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 764 126,00 zł. Termin wykonania zadania to 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia przekazania placu budowy. Planowany termin przekazania placu budowy nastąpi w dniu 01.04. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

przewiń do góry